Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy szem 0,5ös Frontin-tól...

Egy szem 0,5ös Frontin-tól lehet bajom?

Figyelt kérdés
Tegnap 0,25-öst vettem be .Tudom,hogy nem szabad rászokni, mert baromi káros hosszútávon.Most sajnos muszáj volt bevennem 1-1-t, ennyitől még ugye nem lesznek elvonási tüneteim vagy ilyesmi?Esetleg tudtok javasolni olyan szereket ami jól kezeli a stresszt?
2017. szept. 21. 12:52
 1/3 anonim ***** válasza:
77%

Dehogy is, ennyitől még nem szoksz rá. Műtét előtt kaptam, nem 0,25-öst, hanem 0,5-öst, kettőt is, és nem mentem utána elvonóra. :)

A stressz legjobb ellenszere pedig a lexarom tabletta. 100%-ban képes csökkenteni a stresszt.

2017. szept. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Jorck ***** válasza:
100%

Nem lesz tőle semmi bajod..!

Vannak keményebb esetek (pl. drogelvonó stb.) amikor alapból 1mg-ost írnak fel (az ugyebár 4db/025-nek felel meg). Aztán ez még csak a fronya.., vannak sokkal erősebbek is.

Biztonságosan lehet ezeket nyomatni (csak nem szabad ráinni), nem veszélyesek rövid távon, viszont rendszeres fogyasztásnál függőség alakulhat ki.


~ De "sajnos muszáj volt bevennem 1-1-t,,


Miért volt muszáj? Tudod h ezzel nem lehet megoldani semmilyen problémát v, helyzetet. Egyszerűen bevetted mert rövid távon úgy gondolod ez segít valamiben?

(Valójában gondolom senki nem állt a a hátad mögött egy stukkerral hogy: - hé haver vedd be mert lelőlek:) Vagyis nem volt "muszáj,,

A te tudatod gondolkodásából pattant ki az ötlet hogy: be kell venned. Inkább talán ezen el lehet gondolkodni.., hogy miért követed ilyen könnyen a benned felmerülő gondolatot.


"ugye nem lesznek elvonási tüneteim vagy ilyesmi,,


Nem lesznek; az akkor alakul ki mikor hosszú távon fogyasztasz valamennyit. Ha hirtelen benyomnád a 30 as üveggel akkor sem valószínű hogy bajod lenne, csak ki lennél ütve pár napig.

Viszont ha minden nap beveszel egy darabot a 025 ből akkor egy idő után kemény függőséget alakíthat ki!


"Esetleg tudtok javasolni olyan szereket ami jól kezeli a stresszt?,,


Szerintem érdemesebb természetes anyagokkal próbálkozni. pl. nyugtató teák, citromfű, macskagyökér, orbáncfű.


Viszont érdemes elgondolkodni h vajon mitől van a stressz....??

Nem mindent valamilyen szerrel kell megoldani, mert ez a hozzáállás már maga a függőség előszobája.

Vagy az okokat kell megszüntetni, vagy a tudattal kell kezdeni valamit ami miatt valamilyen külső hatást stressznek fog fel.

Erre vannak belső szellemi utak (pl. meditáció), amik hosszú távon stabil belső egyensúlyt képesek biztosítani.

2017. szept. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Gyógyult frontin függő vagyok, szóval érdemben tudok hozzászólni a témához. 1-2 szem nem okoz függőséget, még 5-6 sem. De arra figyelj, hogy csak extrém vészhelyzetben vedd be, ne minden csipp-csupp szorongásra. 2-3 hétig biztonságosan, a rászokás veszélye nélkül lehet szedni a nyugtatókat, de ennél hosszabb ideig szedve minden héttel nő a rászokás veszélye. Stressz ellen a legjobb a sport. Ezen kívül jóga, relaxálás, meditálás, kreatív hobbik, örömteli elfoglaltságok.
2017. szept. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!