Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem akarok élni, de ahhoz is...

Nem akarok élni, de ahhoz is kevés vagyok, hogy megtegyem?

Figyelt kérdés

Borzalmasan alakult az eletem minden egyes terulete. Parkapcsolat, csalad, munka, es mentalisan is vannak problemaim.

Egyszoval egy rakas sz-r vagyok. Nincs mit szepiteni.

Tudom az ember a sajat eleten tud valamennyire valtoztatni, en meg is probaltam , de mar nem megy.

Mar nem akarom. Belefaradtam. Nem is tudom miert irom ezeket ide. Lehet torolni is fogjak .

Hanna vagyok 24 eves

Lehet nem ez a megoldas, de en mar nem erzek magamban annyi erot, hogy kikecmeregjek ebbol az egeszbol.

Azert ha valaki hasonlo cipoben jar es sikerult boldognak lennie, orommel veszem, ha lerija hogy hogyan sikerult..



2017. szept. 22. 13:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Sok idő elteltével, türelemmel, megértéssel a család, partner részéről, pszichológus segítségével és hatalmas akaraterővel. És most lehet nevetni fogsz, de sokszor bevettem a "lesz*rom tablettát." Mert kell, muszáj, beleőrültem az állandó görcsölésbe, hogy mindenen csak agyaltam és nem tudtam elengedni a stresszt.


Nekem mentális problémáim voltak, ezután egészségügyi probléma, ami lelki gondokhoz vezetett. Most, kb egy év elteltével érzem azt, hogy kezdek újra önmagam lenni.


L/19

2017. szept. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: azt elfelejtettem írni, hogy csak az tart életben, hogy van egy célom, álmom, amit szeretnék megvalósítani. Különben én sem tudnám, hogy miért élek.
2017. szept. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha kevés vagy ahhoz, hogy megtedd, akkor tegyél olyat, amihez kisebb fáradtság kell.

Nagyon sokszor jutottam már én is erre a pontra, de mindig az lett a vége, hogy "oké ennél azért van egy járhatóbb út". Talán gyávaság, talán erőtlenség de arra vitt rá, hogy a sokadik pofára esés és lecsúszás után is újra nekiálljak.

Nézd végig, hogy a problémák amik körülvesznek mennyire a Te hibádnak tudhatóak be.

A családi gondokról nem hinném például, hogy Te tehetsz, de a munkalehetőségek is egy rossz viccre emlékeztetnek, ha van sulid ha nincs.

Ha ezt le tudtad írni akkor van annyi erőd is, hogy a sok gondodból legalább 1-2-t megoldj, kezd a könnyebbekkel. Ha látod azt, hogy valami sikerült amiért tettél akkor lesz motivációd a következőre.

De meg is fordíthatod a dolgot ha úgy jobban tetszik. Végezni nem tudsz magaddal és szenvedés vár rád. Végig akarod szenvedni az életedet? Ha már élned "kell" akkor tegyél érte, hogy ne legyen olyan rossz, legyen élvezhető.

Nem lenne rossz ötlet egy pszichológust felkeresned, egyrészt el tudod mondani neki ezeket ami már magában segít, ő majd tud mit mondani a lelki részére és mivel az orvosok általában nem idióták akár az életed többi részére is tud hasznos tanácsokat adni.

Orvoshoz menni ezzel nem szégyen.

Vergődni és azt várni, hogy majd valaki megment miközben tudod, hogy senki nem segít, az a szégyen (nem csak akkor tehetsz ez ellen ha pszichológushoz mész, van más lehetőség is, de az a heti 1 óra nem vesz el sok időt és nagy segítség).

Mondom mindezt azért mert engem is sok negatívum és sikertelenség ért és megtanultam a saját hibáimból, meg persze mások tanácsaiból.

Ha érdekelne még mit mondok a jobban kifejtett problémákra és nincs ellenedre ez a kicsit kegyetlen szemléletmód írj bátran.

24/f

2017. szept. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az öngyilkosság sosem megoldás, túl végleges, túl megmásíthatatlan, az életben meg ott a rengeteg lehetőség.
2017. szept. 23. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 szenes43 ***** válasza:
Hanna az öngyilkolászás az olyan hogy ha mégis valami napfény besüt a te kis világodba már onnan nincs visszatérés. Te sem hiheted hogy a hátralévő éveid csak letargiát tartogatnak a számodra. Bottal járok,bent a lakásban mindenbe kapaszkodok de bármikor kimennék az utcára beléd karolva és te lennél a fő támaszom. Máris egy nemes hivatás ami a legbelső tartalékaidat mozgósítaná hogy felállj.
2017. szept. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!