Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek pszichológushoz...

Szerintetek pszichológushoz kellene fordulnom?

Figyelt kérdés
Nis,az a helyzet,hogy egy 17 éves lány vagyok,akinek a 30-55éves pasik bejönnek...na most,ha az 50es korosztályt nézzük,akkor elég durva a korkülönbség...persze nem mindegy milyen 50es pasiról beszélünk,mert az ilyen ősz hajú,sörhasú,fogatlan férfiak nem jönnek be,csak tudjátok azért vannak még elég helyes 50es férfiak is...de van,hogy egy 32 éveshez vonzódom..össze-vissza...az összekötő kapocs az,hogy nem a korosztályom...sajnos a korosztályomat nem tartom érettnek(tisztelet a kivételnek),meg alapjáraton is vonzó nekem az,ha egy férfi már érett,van mögötte már év/tapasztalat,normális gondolkodású,van egy erős kiállása,nem egy drogozó minden nap bulizó alkoholista stb. Szóval ezek a tulajdonságok nekem a 30-55ös korosztályban vannak...de úgy gondolom,hogy ez nem normális,pedig nem tehetek róla,ekkora hülye a szivem,nem tudom neki megmondani kihez vonzódjak/kit szeressek és kit ne...

2017. szept. 22. 21:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha nagyon sok a fölösleges pénzed, vonulj ezzel 'picilógushoz', de inkább tanulj, ne ezen túráztasd az agyadat. Meg azután meg kellene várni, hogy ki is udvarol -te kinek jössz be -nem csak egy félrelépés erejéig. És ne az 50-est nézd, hanem a 30-ast, az meg már nem is olyan sok.
2017. szept. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
Nem kell pszichológus. Te ilyen vagy. Még sokat fogsz formálódni. Valószínűleg csalódásokhoz vezet majd ez a vonzalmad, de ezt neked kell megélned ahhoz, hogy belásd. Sok sikert!
2017. szept. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez szerintem a legtobb lánnyal igy van, hogy vonzódnak az idősebb pasikhoz. :) szerintem emiatt nem feltetlenul kell aggódnod. Csak tudod nem biztos, hogy osszeillenel egy 30-on felüli pasival egyelore, pont a korkülönbség miatt lehetnek nézeteltérések. Teljesen normalis, hgy a korodbeli fiuk nem jonnek be, meg 20-30 kozott is vannak olyanok, akik miatt én 24eves no létemre fogom a fejem...
2017. szept. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ó persze, tök átlagos, ha 17 éves lányok 55 éves pasikhoz vonzódnak. Ez már nem apakomplexus, hanem nagyapakomplexus. Egyáltalán nem normális.

Persze, hogy vonzódnak a hormonoktól túltengő kislányok az idősebb pasikhoz, főleg, mert a saját korosztályukban a fiúk még nem túl férfiasak, na de nyugdíjkorhatáron álló pasikhoz?

Azért az nem mindegy, kedves kérdező, hogy egy általános vonzódásról van szó az érettebb pasik iránt, vagy pedig konkrétan szerelmes vagy apád főnökébe.

Én mindenképpen támogatom az ötletet, hogy beszélj erről egy pszichológussal is. Lehet, hogy csak tombolnak a hormonjaid és majd kinövöd. De lehet, hogy masszív apakomplexusod van, és 1 hónap múlva elcseszed az életedet azzal, hogy egy 50 éves pali szeretője leszel.

Valóban, a szívnek nem lehet parancsolni, hogy kit szeressen, és a vágyaknak sem lehet parancsolni, hogy kihez vonzódsz, de az agyad attól még működik. Nemet mondani tudsz. Sose engedd, hogy a vágyaid győzedelmeskedjenek a józan eszed felett, ha tudod, hogy hülyeségre készülsz.

Anyukáddal-apukáddal milyen a viszonyod? Testvéred van? Esetleg érettebb gondolkodású barátnőid, akik nem vonzódnak 50 évesekhez? Mármint na, ne vedd magadra, csak jó lenne, ha lenne melletted valaki, akivel ezt meg tudod beszélni, és nem arra fog biztatni, hogy persze, nyugodtan nyomulj 20 évvel idősebb pasikra. Remélem van melletted valaki, aki esetleg vissza tud fogni, ha olyat akarnál csinálni, amiből baj lehet.

Anyukáddal is beszélhetsz ezekről, ha elég jó a viszonyotok. Nincs ebben semmi szégyellnivaló, nekem is volt 18 évesen 33 éves pasim, nem féltem beszélni róla, de nem örültek neki, és így utólag én sem.

Most 25 vagyok és ha nagyon tetszene egy 50-es pasi, akkor sem mennék bele kapcsolatba. Persze, vannak sármos, jóképű, nem kopaszodó, jó megjelenésű, jómódú pasik ebben a korosztályban, de a korát egyik sem tagadhatja le.

Érthető a szexuális vonzalom, na de haza mernél vinni bemutatni a szüleidnek egy velük egyidős, vagy épp náluk is idősebb férfit, hogy vele jársz? Végigsétálnál büszkén a városon úgy, hogy mindenki titeket bámul, mert nem tudják eldönteni, hogy a papádat kíséred vagy a pasidat? Vállalnál családot egy olyan emberrel, aki 60 éves lesz, mire te egyáltalán gyereket akarnál szülni?

Én azt mondom, beszélgess erről a témával egy szakemberrel, nyilván van alapja, sőt, ha 1-2 év múlva még mindig így érzel, akkor próbáld ki nyugodtan idősebb pasikkal. Csak legyél nagyon óvatos, rengetegen kihasználják a fiatal lányokat. Még nincs tapasztalatod a férfiakkal, nem tudod, milyenek tudnak lenni.

Amit te keresel egy pasiban, az érettség, a komoly gondolkodás, a tapasztalat, azt majd meg fogod találni egy hozzád illő, harmincas pasiban, amikor te is elég nagy leszel hozzá. 20 éves korod után már bármikor bekövetkezhet, és akkor már 10 év nem is fog nagy különbségnek számítani.

2017. szept. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Apakomplexusod lehet hogy van, bár én alapvetően pont a másik oldalról szemlélem a dolgokat mivel férfi vagyok.


Szerintem max azt láthatod az idősebb férfiakban, hogy a klasszikus értelemben véve férfiasabbak. :)

2017. szept. 23. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
44%

Az 50 azért túlzás, de én is mindig az idősebb pasikhoz vonzódtam, és a sors úgy hozta, hogy 12 év korkülönbség van köztünk a párommal. Ő 31, én 19. 2,5 éve együtt vagyunk, úgy, hogy nagy a távolság köztünk.


A szívedre hallgass (a 30-as korosztály még belefér), de azért az 50-eseknél használd az eszed.

2017. szept. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
#4 Van amiben egyetértek és van amiben nem...sok helyen olyan dolgokat belekavartál,ahol szó sem volt olyanokról ..egy szóval sem mondtam,hogy apám főnöke tetszik(megjegyzem,apám 52,tehát elég érdekes,hogy nagypapákat mondasz,de nem baj...),aztán ez is,hogy felviszem meg összejövök ilyenekkel...jön össze a fene,itt nem arról volt szó,csak annyi,hogy észrevettem magamon,hogy az idősebb jól kinéző férfiak is bejönnek...ennyi..és ez volt a kérdésem,hogy nornális-e,ha ilyenekhez is vonzódom...ha össze akarnék jönni ilyennel,akkor nem ez lett volna a kérdésem.
2017. szept. 23. 10:22
 8/9 anonim ***** válasza:
44%
4-es szerintem is túlzó volt -.- szerintem ez kis idővel el fog múlni nalad, foleg ha talalkozol hozzad korban jobban illő ertelmes pasival, aki megfog. Nem tortent problema, nem kell ördögöt a falra festeni!
2017. szept. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
44%
Elozo vagyok, hozzafuznem hogy nekem is tetszettek 18evesen az idősebb pasik, megsem vagyok apakomplexusos, es most egy velem egyidős ferfi a párom. Masreszt meg a kerdezo egy szoval nem említette hogy ossze akar jonni egy otvenessel ugyhogy nem ertem a mondokajat.
2017. szept. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!