Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Úgy érzem, hogy segítségre...

Úgy érzem, hogy segítségre lenne szükségem, mi a teendő?

Figyelt kérdés

Egyszer voltam pszichiáternél (anyám unszolására, én nem bízom bennük), de nem tudtam elmondani a bajaimat, mert szégyelltem őket, meg láttam rajta, hogy cseppet sem érdeklem. Senki sem akar segíteni nekem, pedig nem bírom egyedül feldolgozni a sérüléseimet, nagyon nagy bennem a belső feszültség, dührohamaim is vannak (inkább csak akkor, ha valami olyan történik, ami nekem nem jó). A gyermekkorban szerzett lelki sebek mellett a tehetségtelenségem és a szeretetéhségem is frusztrál. Mindenre alkalmatlan vagyok, jelenleg a harmadik szakmában próbálom ki magam, de tegnap megkaptam, hogy feleslegesen vagyok ott. Egész szünetben csak sírtam, és nagyon elgondolkoztam azon, hogy folytassam-e az életemet, mert nincs értelme. Szinte mindenki jó abban, amit csinál, és boldog párkapcsolatban él, ezt pedig rosszul viselem. Az öngyilkosságon kívül nem látok más kiutat.


22/F


2017. szept. 23. 09:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Sportoljál. Sokszor és sokáig. Addig, amíg el nem múlik a depressziód. Nekem 20 ezer kilométert kellett bicajoznom, mire elmúlt. Egy fillért nem adnék pszichomókusoknak.
2017. szept. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én sem. Meg én pszichiáternél voltam, nem pszichológusnál, de mint írtam, unszolásra adtam be a derekam. Azóta nem is voltam nála, mert nem használ semmit, süt róla, hogy leszar. Amúgy nem hinném, hogy a sport bármit is segítene, ez nem ,,átlagdepi"......
2017. szept. 23. 10:54
 3/10 A kérdező kommentje:
Meg nem bántásból, de miért van piedesztálra emelve az a k***a sport? A csapból is az folyik, elegem van már belőle......
2017. szept. 23. 10:57
 4/10 anonim ***** válasza:

Rossz lelki állapotban semmilyen téren nem fogsz jól teljesíteni.

Egy pszichológus szerintem jobb lenne mint pszichiáter. Mindkettőt megtapasztaltam, a pszichológusokról jobbak az élményeim. Mivel próbál valós megoldást találni a gondodra (nem csak tüneti kezelést) így érdeke, hogy megértsen. Csak akkor ért meg ha odafigyel rád.

Szükséges a bizalom. Ha eldöntöd, hogy elkezdesz járni egy pszichológushoz azt ne azért tedd, hogy elmondhasd hanem, hogy megoldd a gondjaid. Ha pl titokban teszed ezt akkor szembesülsz azzal, hogy mennyire akarod magadért tenni és mennyire elvárásokért.

A sport pedig stresszoldó hatású. Nem beszélve arról, hogy kimozdulsz, elérsz valamit, amit sikerként élsz meg. Nem kell hogy úgy sportolj hogy az mindenkinek feltűnjön. Elmehetsz sétálni egy erdőbe is vagy egyedül biciklizni valamerre.

Odakint nem tudom miért de más a dolgok megvilágítása. Átértékelhetsz 1-2 dolgot és lehet megoldásokat találsz.

Közel sem jó mindenki abban amit csinál és közel sem él mindenki boldog párkapcsolatban, legtöbbjük csak elhiszi ezt és ettől már boldog is. Szóval annyival nem vagy rosszabb helyzetben mind gondolod, csak Te tudsz is róla, míg sokan nem, és szerintem hatalmas előny ha tisztában vagy ezekkel.

Keress fel egy pszichológust és gondolkodj el, ugyan mit árthatna ő neked a legszégyelltebb dolgaid hallatán. Miért tenné egyáltalán és ha meg is tenné (nem fogja, ez a dolga, hogy megértsen, elfogadjon és tanácsot adjon) akkor otthagyod és kész.

Tőle valószínűleg értelmesebb tanácsokat kapsz mint amit itt gyk-n adnak :)

24/f

2017. szept. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Túl sok a negatív gondolatod, így persze, hogy eleged van mindenből. Mindig legyen előtted valami cél, amiért érdemes felkelni, amiért küzdesz, ami motivál a hétköznapi teendők során. Cél nélkül tényleg értelmetlen az élet.
2017. szept. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
#5 Az is biztos, hogy neked felhőtlen volt a gyerekkorod... De engem más boldogsága nem érdekel! Így is éppen eleget figyeltem mások érzéseire, most már leszarok mindent.
2017. szept. 23. 17:31
 7/10 A kérdező kommentje:
Kevesekkel b***ott ki annyira az élet, mint velem. Senki ne csodálkozzon, hogy ilyen vagyok. De már nem sokáig, mert felakasztom magam, persze beveszek előtte egy marék gyógyszert, hogy biztosan megdögöljek...
2017. szept. 23. 17:35
 8/10 anonim ***** válasza:

Az is biztos, hogy neked felhőtlen volt a gyerekkorod...


Ja persze, csak neked vannak problémáid, csak neked vannak szar időszakok az életedben. Nem tartozik rád, hogy milyen az életem, és nem is fogok felvágni azzal, hogy "nekem a legszarabb", ahogy te tetted, de ha nem vagy elég tökös, hogy szembenézz a problémákkal (amik odafent a toronyban vannak elsősorban), akkor ne itt kezdj pattogni, hogy mindenkinek habos torta az élete, csak neked szar.


Ha neked az jelenti a megoldást, hogy beveszel egy marok gyógyszert, a te döntésed. De azért azt ne felejtsd, hogy a világon minden ember cipeli a keresztjét, és az lesz igazán életerős, aki képes szembenézni a gondokkal, és így még erősebb, jobb ember lesz belőle.

2017. szept. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

De engem más boldogsága nem érdekel! Így is éppen eleget figyeltem mások érzéseire, most már leszarok mindent.


A szövegértelmezés sem megy neked. Ki beszélt mások boldogságáról??? Azt mondtam, hogy legyenek céljaid, de ha nem vagy hajlandó változtatni TE az életeden, akkor senki más sem fog, ezt csak úgy megsúgom.

2017. szept. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Kapd be!
2017. szept. 23. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!