Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Más is érzi azt, hogy az élet...

Más is érzi azt, hogy az élet élhetetlen?

Figyelt kérdés

Nem azért , mert boldogtalan, hanem egyszerűen a moatani életben minden téren nehezebb boldogulni, boldognak lenni. Meghalni nem szeretnék, mármint van élni akarásom, de mégis azt érzem, hogy én ebben az életben sosem leszek boldog. A rendszer miatt. Az élet felépítése miatt, ahogy a dolgok működnek. Nem tudom érti egyáltalán valaki, mire gondolok...

vagy ezt nevezik depressziónak?

Egyébként sokat nevetek, eljárok barátokkal, teszek veszek, dolgozom, de mégis ezt érzem.



#élet #Élhetetlen
2017. okt. 4. 16:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez nem depresszió, csak reálisan látod a dolgokat. Ha nem megfelelő helyre születtél, nehezen leszel elégedett és boldog, igen, ez van, ezt én is érzem.
2017. okt. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Függ pár dologtól hogy ezt érzi sok ember, de sztem ez 40 év környékétől kezdődik.

Nekem nincs asszonyom, se gyerek de megvan minden ami kell a házig (autóm nincs anno).

Főleg talán az unalom ami nagy úr tud lenni nálam, akkor is ha dolgozok, ill lehet az már túlmutat az unalmon is.

Elszomorít ha a hátralevő évekbe belegondolok, gyerekként ill tiniként nem kellett ilyenen gondolkodni, de az élet hozza az érettséget.

Meg a pénz is kevés, az is megfásítja az embert mert a terveit nem tudja megvalósítani, legyen az egy közepes házfelújítás vagy akármi, ezek mind mind tetőznek.

Mióta dolgozok több munkatársam meghalt, zömébe fiatalok 36, 46 55 évesek, ezek azért letörik az embert a sok otthoni baj mellett.

Nah szval az ilyenek miatt vannak ilyen érzéseim nekem pl.

2017. okt. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Azt meg kihagytam hogy sztem mindenkire hatással vannak (így vagy úgy) a gyerekeltűnések mert pl, unoka húgaim nekem is vannak 2 is, mi lessz velük ugye ha felnőnek? Lesz-e vmi bajuk mint sok ártatlan embernek? A szinte állandósuló félelem érzet a világba. Tehát a világban folyó dolgok is hatással vannak rám (és sztem másra is) mert aggódom, és van miért sajnos.
2017. okt. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez nem depresszió vagy negatív gondolkodás. Ez realis világnézet. Ugyanígy látom a helyzetet, félek a felnőtt léttől. Pedig már benne vagyok. Mégis azt látom, hogy kilátástalan az élet, soha nem fogok tudni a saját lábamra állni, engem nagyon megijeszt, hogy nem tudok önálló lenni. Mondjuk, hogy lassan negyed évszázados koromra megtaláltam magam, kifejezetten szeretem a munkám, kollégáim és a kevés de hűséges barátaim, valahogy mégis kevésnek érzem ezt ahhoz, hogy független és teljesen önálló életem legyen. Szuleim szerencsére tájékozottak (főleg apám) és tudják a mai szomorú helyzetet. Ott segítenek ahol tudnak, ez nagyon jó egyébként de mégis fáj, hogy egyszerűen nem tudok függetlenedni, mert saját kereset mellett rászorulok a segítségükre (szülővel élek, most van olyan fizum először, hogy apa elfogadta, hogy adjak neki havonta pénzt.)... lehet csak itthon ilyen, ezt nem tudom, de szerintem külföldön sem egyszerűbb sokkal a fiataloknak. :/ ez egy szhar vilag. Mocskos minden kis részleteivel együtt.
2017. okt. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
"jó" látni, hogy más is hasonlóan érez...
2017. okt. 6. 14:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!