Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem emlékszem a gondolat...

Miért nem emlékszem a gondolataimra, a kimondott szavaimra a pánikrohamom idejéről?

Figyelt kérdés
Már töbször volt pánikrohamom, de egyáltalán nem emlékszem utána arra, hogy időközben mit mondtam vagy mikre gondoltam. Miért van ez, ez mással is így van? Csak a félelemre emlékszem, meg arra, hogy mindig egy nagyon erős deja-vu érzésem van.

2017. okt. 5. 17:25
 1/4 anonim ***** válasza:

A pánikroham hatással van a rövidtávú memóriádra, ahonnan nem tudnak továbbjutni a gondolataid a hosszútávúba.

Velem is ez van, csak nálam füvezés közben... :)

Ilyenkor kénytelen vagyok jegyzetelni egy füzetbe, hogy rögzítsem a történéseket. Viccen kívül ilyenkor támadnak a legjobb ötleteim, amiket egészen jól meg tudok valósítani a másik életemben.

Szerintem írogass ilyenkor te is egy füzetbe, ha arra a pár percre meg tudsz tartani gondolatokat.

2017. okt. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Sajnos nem marad meg semmi, próbáltam megjegyezni, leírni a dolgokat, de a saját tetteim sem tudom irányítani akkor.
2017. okt. 5. 18:04
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha érzed amikor kezdődik, akkor próbáld meg diktafonnal felvenni a hangokat. Biztosan van okostelefonod, lehet letölteni hangfelvevő alkalmazásokat rá. Később visszahallgatod és értelmezed mi történt.
2017. okt. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Mert ilyenkor teljes mértékben a pánikrohamra gondolsz és próbálsz kilépni belőle,legalábbis nekem így van.Minden gondolatommal azon vagyok,hogy hogy múljon el és egyáltalán nem érdekel,hogy mit mondok vagy teszek csak legyen már vége.Szerintem ezt ne gondold túl,ez idő alatt úgyse mondasz olyat ami annyira emlékezetes lenne,és ez egyáltalán nem baj ha nem emlékezel ez mindenkivel így van.
2017. okt. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!