Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Túlságosan "művészlélek"...

Túlságosan "művészlélek" vagyok. Vissza lehet szállni a földre ilyen lelkülettel?

Figyelt kérdés

Nem túl jó családi közegben nőttem fel. Szerintem ez a legfőbb oka, hogy már kicsiként is befelé fordultam, nem mertem kifelé megnyilvánulni. Férfi létemre elég érzékeny lettem.

13 évesen bekerültem a helyi színházba is, azóta is játszom ott. Ami érdekes dolog számomra, hogy nagyon sokáig jól éreztem magamat ebben az elvont művészi világban, azonban pár hónapja úgy érzem, hogy előjött egy erős belső konfliktus ebből fakadóan.

Hozzáteszem, hogy nagyon erősen szorongó is vagyok.

Szóval újabban úgy látom, hogy az ilyen művészlelkek állandóan lelkileg betegek. Nem képesek idomulni és integrálódni a társadalomba. És én is kezdtem ilyenné válni. Megijedtem ettől nagyon.

De a legnagyobb félelmem az az, hogy látom, hogy a túlérzékenység miatt sok művész önkezűleg, szóval értitek... nem szeretem leírni még a szót sem...

Attól félek, hogy ezzel az életszemlélettel és beállítottsággal én is eljuthatok egy olyan szintre, hogy soha nem leszek semmivel elégedett és utálni fogom az életet.

Hogyan lehet ebből kimászni? Szeretnék sokkal realistább, földön élő ember lenni. Tudjátok, mint más normális emberek.


18/f


2017. okt. 6. 20:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Én is ilyen voltam, de elmúlt. Vagy direkt olyan dolgokat kezdesz csinálni, amint más "normális emberek", vagy megvárod, míg az élet kioszt egy pár kva nagy pofont, és akkor magától is elmúlik az érzékenységed. Én magamtól untam meg a depizést és a sírdogálást, és elkezdtem férfias dolgokkal foglalkozni. Motorozás, dobolás, csajok hajkurászása, sportolás. Nem lettem egy izomagyú bunkó, de már nem írok verseket, és nem könyörgök nőknek, rózsával a kezemben. Fogadd meg a tanácsomat, hidd el megéri.
2017. okt. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Én is úgy gondolom, hogy ezen alapvetően lehet változtatni. Az erre fogékonyaknál nyilván úgyis kialakul a művészi lélek, de én ebben tényleg csak azt látom, hogy az élet felelőssége alól való kibújás. Valakinek ez kényelmes, valakik pedig egyszerűen énidegennek érzik, mint mi. Köszi még egyszer!
2017. okt. 6. 20:30
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát ez egy fajta válasz volt. Én is ilyen voltam nem mindig igaz.
2022. máj. 18. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!