Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez vajon már anorexia?

Ez vajon már anorexia?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok 159cm es 52-53 kilo kozott mozog a sulyom, sokan mondták hogy hogy meghíztam, és itthon is megkapom, és nekem már elegem volt ebből ezért elhatároztam hogy lefogyok 45ig minimum, 55 kiló voltam mikor ezeket kaptam, hetente 1x járok kondizni, napi 1200 kalória helyett maximum 400at eszek, energiaitalt illetve vizet iszom. Tegnap rámtört egy falásroham ezután ittam sós vizet meg mustáros vizet, öklendeztem de nem jött semmi. Bűntudatom van amiért ennyit ettem és nem jött vissza.. volt hogy egésznap nem ettem, és suliba barátnőimnek feltűnt hogy nem eszek annyit és hogy mondták hogy biztos fogyózom, mondtam nekik hogy de eszek csak otthon, mert nem volt pénzem kajára. Ez vajon már az? Felek, nem akarok anorexiába esni.

2017. okt. 8. 18:41
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja és, altalaban este amig birom feluleseket csinalok.
2017. okt. 8. 18:43
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Aki úgy akarja megoldani a fogyást, hogy ki akarja hányni a megevett kaját, annak van valami mentális baja, igen...
2017. okt. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De maskor nem volt ilyen, csak most az egyszer, mert pukkadasig tele ettem magam..
2017. okt. 8. 19:30
 4/5 anonim ***** válasza:
Ne csinalj ilyet tobbet es kesz. En is csinaltam mar hulyesegeket pl en alapbol nem eszek sokat, suly alatt vagyok de egyszer ugy bezabaltam hogy majdnem szetrepedt a gyomrom. Szoval ja egyszer csinaltad, tobbszor nem fogod. Nagyszuleim mondtak mindig: fiam a mertek, csak a merteket tarsd. Ezt ajanlom neked is :)
2017. okt. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
87%
Akkor van baj, ha nem veszed észre, illetve nem ismered be magadnak,hogy hülyeséget csinálsz. Te képben vagy, de legalább is felébredt benned a gyanú,hogy ez így beteges lehet, úgyhogy talán nincs gond. Mindenesetre ilyen önéheztetéseket ne csinálj. Persze, hogy falásrohamot produkálsz, mikor a szervezeted szegény azt hiszi, hogy éheztetve lesz (és igaza van), de még a tudatalattid is biztos megkövetelte magának azt a kaját. Éhezéssel nem szabad fogyózni! Főleg nem tini korban! Egyrészt mert rohadt egészségtelen és káros, másrészt meg a dupláját fogod visszaszedni. Igenis egyél annyi kalóriát, amennyit a testtömegindexedhez ajánlanak, akár többet is,mert még fejlődik a szervezeted. Csak szépen oszd el a kajamennyiséget. Reggel, délben legyen több,amennyi jól esik, 5 körül könnyű kaja, este 6 után meg inkább semmi. Reggel kelj 10 perccel előbb, és tornázz kicsit, este zuhany előtt meg amennyit csak tudsz,jó zenére. Szép lassan egyre több felülést,guggolást,fekvőtámaszt tudsz majd csinálni. Nem kell vele rohanni. Sporttal, megfelelő kajálás mellett lassabban fogsz fogyni,igen, de az eredmény tartós lesz és nem megy rá az egészséged. Ezt a mostani állapotot viszont ne folytasd semmiképp. Amúgy meg, akinek nem tetszik az alakod,az kapja be. (160/46)
2017. okt. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!