Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha ezt elmondom a háziorvosomn...

Ha ezt elmondom a háziorvosomnak, fog tudni kezdeni velem valamit?

Figyelt kérdés

Ha bemegyek a háziorvosomhoz, és elmondom neki, hogy nagyon pocsékul vagyok, elegem van az egész életemből, nyűg minden, amit eddig szívesen csináltam (munka, tanulmányok, barátokkal találkozás, hobbi, sport), folyamatosan görcsben van a gyomrom, és mivel nem tudok normálisan teljesíteni, meg úgy általában egy csődtömeg vagyok, mert ezen mindenki képes túllépni csak én vagyok ilyen elbaxott, és emiatt legszívesebben felkötném magam, akkor mit fog velem csinálni? Kiröhög, közli, hogy fejezzem be a hisztit, vagy lekötöztet egy ágyra a zárt osztályon?

Komolyan érdekel, mert már nem bírom tovább, ebédszünet van, és én a tárgyalóban ülök a laptopommal és bőgök. Általában ez a programom. Elegem van, véget akarok ennek vetni valahogy, csak nem tudom, kihez kellene fordulnom, vagy mit csináljak, mert én ezt nem tudom megoldani, még a barátaimmal se, szerintem szükségem lenne nálunk képzettebb segítségre, de nem tudom, hol kezdjem.


2017. okt. 10. 12:59
 1/1 anonim ***** válasza:
Menj el pszichológushoz. A háziorvosod is ezt mondaná, ha emberséges, nem fog kiröhögni, max. megkérdezi mi a baj, de szerintem pszichológushoz küld, mást nem tud tenni. Ha komolyak az öngyilkos szándékaid, akkor meg beutalhat pszichiátriára, ha ott közlöd az orvossal azt, hogy te meg akarsz halni, nagy esélyed van bejutni a zártra. Nem tapasztalatból írok! Ez csak logikus gondolkozás, meg olvastam már pár történetet is ezzel a témával kapcsolatban. Inkább pszichológust keress meg és ne hangoztasd, hogy meg akarsz halni, mert balul is elsülhet a dolog, erre a gyógyszerek nem hatnak, ha élethelyzeti gondjaid vannak, csak megsúgom, baráti jótanácsként elfogadhatod. Jobbulást!
2017. okt. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!