Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Olanzapinnal lett valaki...

Olanzapinnal lett valaki tünetmentes? Mennyit híztatok tőle?

Figyelt kérdés
2017. okt. 11. 12:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha sportolsz, mozogsz rendszeresen nem lesz jelentős. Mozgás nélkül nem csak a kilók, de tünetek is jobban előjönnek. Nem olyan vészes ez a gyógyszer. Csak nem kell rá inni és be kell osztani az energiát. pihenés-munka-sport stb. Nekem elmúltak a nagy étvágy "rohamok" is.
2017. okt. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én 20 kg-ot híztam tőle...:( Annyira leszedál, hogy semmihez sincs kedvem tőle. Te már kapod? Mik a tapasztalataid vele?
2018. jan. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, leírom a tapasztalataim. Én 65 kg voltam, mikor elkezdtem kapni 2016. szeptemberében, most vagyok 80:( 60 kg-osan kerültem kórházba, 5kg-ot híztam a risperidontól, mert először azt kaptam rövid ideig. Az olanzapine-tól jókat fogsz aludni, kevésbé lesznek hangulatingadozásaid, és a hallucinációk is elmúlnak, nem fogsz szorongani, rendezi a gondolataid, elmúlnak a téveszmék. Szerintem jó gyógyszer, de ami fontos: igyál sok vizet, mert az összes ilyen gyógyszer lassítja az anyagcserét, és székrekedést okoz. Mozogj sokat. Egyél kevés szénhidrátot. A prolaktinszintet megemeli, pl. ha lány vagy, megnőhet a melled tőle. Nekem a hízástól lila csíkok lettek a combomon, a mellemen és a csípőmnél. Nálam hyperprolaktinémiát okozott sajnos, amitől az ösztrogén szintem lecsökkent, és teret engedett a tesztoszteronnak, amitől pl. szőrösödik az állam. De én ennek ellenére jó gyógyszernek tartom, csak nem mindegy, mit eszel, és mennyit mozogsz. Néha érdemes vércukrot is nézetni, mert sajnos azt is megemeli, és cukorbetegséget is okozhat, ha nem figyelsz oda:( Kb. ez minden róla, amit én tudok.
2018. jan. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
első vagyok, biztos, hogy egy roh@dék szer, de attól még ,ha kell szedni muszáj.. én is szedem és híztam tőle. nélküle meg szinte alig ettem, csak cigiztem mert nem bírtam elviselni a sok feszültséget. azóta letettem a cigit is és nem érdekel a súlyom, mert kondizok és alig látszik bármilyen felesleg. főzök magamra, diétázok..
2018. jan. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
téged viszont sajnállak kedves lány, nem ártana valahogy kezelni a tüneteid, hogy jobbá forduljon az életed
2018. jan. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!