Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van a családotokban alzheimere...

Van a családotokban alzheimeres/demens beteg? Mesélnétek?

Figyelt kérdés
Sajnos,az én nagyapámon is előjöttek a tünetek,tévképzetek,őt megakarják ölni stb...Nem lehet egyedül hagyni...mi tévő lehet ilyenkor az ember?
2017. okt. 11. 21:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Két nagyszülőm is alzheimeres volt, szinte egyszerre kezdődött náluk. Eleinte, amikor jobb állapotban voltak, napi szinten mentünk hozzájuk (hogy bevegyék a gyógyszerüket). Volt, hogy telefonáltak a szomszédok, hogy ölik egymást (pedig nagy szeretetben éltek előtte). Amikor romlott az állapotuk, kórházi felügyeletre szorultak (senki nem tudott a nap 24 órájában otthon lenni), volt hogy nagypapám az ablakba mászott és ki akart ugrani....
2017. okt. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
Nekem anyukám volt alzheimeres. Egy darabig a házi gondozószolgálat járt hozzá naponta kétszer, beadták a gyógyszerét, bevásároltak neki, vittek ebédet. Aztán már ez nem volt elég, mert folyton elindult "haza", és az utcán bolyongott. Akkor egy darabig a Máltai ápolási osztályán volt, majd egy demenciás speciális otthonba került.
2017. okt. 11. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm,hogy válaszoltatok zöld kezet adtam! Még örülnék több válasznak is!


Senki helyzete nem könnyű egy ilyen szörnyű helyzezben,én felsem tudom fogni (nagyon nagyon közel áll hozzám),belegondolok abba,hogy otthonba kell,hogy vigyük (nem tudjuk megoldani a0-24es felügyeletet,és az eddigi felügyeletünk már édes kevés) megszakad a szívem érte. Itt nincs jò megoldás.

2017. okt. 12. 08:34
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok. Nehéz, de így nem esik baja. Nekem nagypapám volt sokáig benn, jól viselte, a végén már meg se ismert minket. Heti kétszer mentünk hozzá, a kedvenc ételeit vittük neki, nagyon örült.
2017. okt. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én ápoltam a hozzátartozómat a haláláig, több éven át, de ez nagy áldozatot követel, egzisztenciálisan is. Nem tudom, milyen választ vársz a kérdésedre. Nem lehet egyedül hagyni, alzheimeres mellé 24 órás felügyelet kell. Vagy csinálja a család, vagy fogadtok pénzért ápolót, vagy otthonba adjátok. egyedül hagyni nem lehet, mert egy bizonyos betegségi állapot után már ön-és közveszélyes lehet.
2017. okt. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Nekem a nagymamámnak volt demenciája, illetve az apámon is látom a jeleket. Nagyon félek.
2018. júl. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
6-os hozzászóló, milyen jeleket látsz édesapádon? Hány éves?
2019. jún. 16. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!