Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hasra hízás, erős szőrösödés,...

Hasra hízás, erős szőrösödés, nulla mell mitől lehet? Hogy lehet kezelni? Vagy ezt csak el kell fogadni, s bele kell törődni? Hormonok rendben, nem vagyok anorexiás, vagy túl vékony. 27/L

Figyelt kérdés
Hormonpanel értékei rendben, Uh-n semmit nem láttak. Hormonpanel után kaptam fogamzásgátlót, de a vizsgálatért évekig könyörögtem. Izzadok, mint a fene, hiába a tisztálkodás, dezodor. Nagyon korán kezdtem menstruálni, s elég erősen szőrösödni, mellem sosem mozdult meg. 10kg súlyfelesleg van rajtam, tehát nem vagyok anorexiás, túl vékony, meg ilyesmi. Hasam már csupa seb a sok beszakadt szőrszáltól, egy-két helyen mellbimbóm körül is sebes. Pattanások vannak, olyan hegesek, s mélyek. Fogamzásgátló előtt nagyon erős, nagyon fájdalmas menstruációm volt, ami nagyon rendszertelen volt; erre használt a fogamzásgátló. Orvos szerint a szőrösség, meg a mell dolog genetikai, de senki sem ilyen szőrös, s mindenki közepes/nagy mellű. Ebbe csak beletörődni lehet? :(
2017. okt. 13. 14:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Inzulinrezisztenciát vizsgáltak nálad? Pajzsmirigy is rendben van, vagy csak nemi hormonokat néztek?
2017. okt. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
FSH, LH, Prolaktin, ösztradiol, progeszteron, illetve totál tesztoszteron lett vizsgálva. Mindegyiknél van ilyen luterális fázis, középidő, folliculáris fázis, illetve monepauza után értékskála. Doki nem magyarázta el a leletet, csak rápillantott, s mondta, hogy semmi probléma, írok Mystralt, az majd segít. Ezeken kívül vér és vizeletvizsgálat volt.Nem tudom elképzelni, hogy ez normális dolog. Doki a szőrösségre még annyit mondott, hogy kezeljem kozmetikailag, de mindennapos küzdelem van így is, plusz egy vagyon lenne lézeres kezelésekre járni, vagy kozmetikába gyantáztatni mindent. Egyébként hogy került ez a kérdés a mentális kategóriába?
2017. okt. 13. 21:51
 3/8 anonim ***** válasza:
Akkor terheléses inzulint is kellene.
2017. okt. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha eddig csak nődoki vizsgált, menj el egy jó endokrinológushoz. Kizárt, hogy ne hormonális oka legyen ezeknek. Ha megvan a diagnózis, onnantól már könnyebb lesz gyógymódot találni.
2017. okt. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A legtöbb nőgyógyás sajnos nem ismer más gyógyszer a pár fogamzásgátlón kiivül. Menj endokrinológushoz! Komoly baj lehet a leleteddel, ne várj többet! A fogamzásgátló elfedheti ugyan a tüneteidet, de a betegséged rosszabbodhat is mellette. A tüneteid alapján vagy a pajzsmirigy v az agyalapi mirigy környékén kell keresni a problémát. A rendszertelen menses pcos lehet, amit a hormonproblémák okoznak. Ismerek olyan nőgyógyászt, aki a normálértékek 12szeres túllépését sem ismeri fel egy leleten.
2017. okt. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Előttem írónak tökéletesen igaza van,az ő leírását kövesd!

Sajnos nagyon sok "rossz orvos" van.

NEM A LELETET KELL KELL KEZELNI HANEM A BETEG TÜNETEIT!! Egy lelet még nem árul el semmit.

De leírom hogymit kellene nézetni MINDENKÉPP: (akár magán laborba ha senki se segítene):


LH,FSH,Tesztoszteron,ösztradiol,prolaktin,kortizol,progeszteron,Terheléses inzulin,Pajzsmirigy: TSH,T3,T4,



Ha teheted küld el privátba nekem a leleted.

2017. okt. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, el fogok menni endokrinológushoz valamikor. A fogamzásgátló tényleg nem megoldás, de legalább nem ömlik napokig a vér, s nincsenek olyan fájdalmaim, hogy csillagokat lássak. Sokszor ágyból nem tudtam kikelni, pedig elég nagy a fájdalomküszöböm. Korábban voltam magán nődokinál, hirtelen olyan görcs tört rám, hogy azt hittem, meghalok. Ő se látott semmit ultrahangon, de endometriózisra gyanakodott, viszont nagyon sok pénz lett volna végigvinni a dolgot magánúton. Aki kérte, hogy küldjem át a lelet eredményeit, természetesen privátban majd átdobom, itt nem szeretném kiírni. Köszönöm a tippeket is, hogy mi lehet a probléma; jó látni, hogy nem jött semmi gúnyolódó válasz :)
2017. okt. 20. 13:07
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem is elküldenéd? Hátha én is tudok segíteni.

1-es és 4-es válasz írója

2017. okt. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!