Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetnék? 14 éves lány...

Mit tehetnék? 14 éves lány vagyok, másfél éve elveszítettem az édesanyámat. Eleinte nem fogtam fel, hogy mi történt, de egy pár hónap múlva mély depresszióba estem.

Figyelt kérdés
. Édesapamat a mai napig 10 percet látom naponta, ő a munkába temetkezik. Alig eszek, apámmal nem tudom megbeszélni a dolgokat, a legtöbb esetben nekem ugrik és lenéző velem szemben. Magányos is vagyok emiatt, a barátaim megértenek, de azért a szülői kapcsolat is fontos lenne. Már szóba került, hogy pszichologushoz szeretnék járni, de hallani se akar róla, idézem:"beszéld meg velem ha bajod van". Teljesen reménytelennek érzem a dolgokat, már az öngyilkosságon is gondolkoztam.
2017. okt. 13. 20:45
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

nagyon nehéz lehet neked.

borzasztó elveszíteni valakit, hát még az édesanyádat.

egyre nehezebb lesz sajnos, mikor felismered, hogy nincs, hogy nem lesz.

a gyászban a segítség a szeretteid megértése, odaadása, a törődés, az, hogy érezd, nem vagy egyedül.

segít a gyászt átvészelni a motíváció is, hogy valami lekössön, és ne emészd magad.

elég nehéz lehet 14 évesen, hisz az iskola, a tanulás nem feltétlen az a program, ami feldob.

ha esténként magányos vagy, esetleg valakivel telefonálgass.

nem biztos, hogy apukád elég empatikus a lelked gyógyítgatásához, és lehet, hogy nem elég érzékeny, vagy éppen hárít, ha segítséget kérsz, így lehet, hogy jobb, ha másképp vonod magadra a figyelmet, pl. csak közös beszédtémát keresel vele, megkéred, hogy segítsen a tanulásban, megkéred, nézzetek meg egy filmet, stb. mert hogy neki is fájdalmas lehet beszélni a dolgokról, vagy nem akar gyengének mutatkozni előtted - hisz írod is, munkába temetkezik, leköti magát. az is lehet, hogy te is emlékezteted anyukádra, és nagyon nehéz neki is.


de semmiképpen ne hagy elhatalmasodni a negatív érzéseidet.


borzasztó nehéz lehet neked.


kellene valami kapaszkodó.


nincsenek nagyszüleid, testvéreid, akikkel egy kicsit babusgatatthatod magad?

most arra lenne szükséged, egy oltalmazó személyre, aki nem kérdez, csak átölel. vagy pedig aki felvidít és segít elterelni a figyelmedet.


ha szeretnél ilyenről egy pszichológussal beszélni, keresd fel a háziorvosod, és mond el neki, hogy ez a helyzet, ő fogja tudni, hogy hová kell menned, sőt, kérd meg, hogy segítsen eljutni a pszicho-dokihoz, mert amúgy ez pont egy körzeti orvos dolga!!!

nem kell mindent megosztani a felnőttekkel, ha apukád nem támogat ebben, akkor kerüld ki őt, a háziorvos majd beutal, te meg elmész a lelki szakemberhez, és biztosan fog segíteni amit ott kapsz. apukád meg elfogadja, hogy a háziorvos elküldött a szakemberhez.

akár mondhod azt is, hogy pszichoszomatikus tünetek miatt kerültél az orvosodon keresztül a pszichológushoz.


tegyél meg mindent a lelked könnyítése érdekében, mert rosszabbul jársz, ha emészted magad.


az idő segít gyógyulni. idő kell feldolgozni a szülő elvesztését. a gyásznak van helye is, de túl fiatal vagy ahhoz, hogy egy ilyen teherrel egyedül és kiszolgáltatottan bírkózz meg. így hát mindenképpen érd el, hogy a környezeted segítségedre legyen.

apukád is. ha más nem, figyeljen oda rád!


kitartást kívánok neked. akkor jön el a lelki békéd, ha anyukáddal kapcsolatban nem a veszteségekre összpontosítasz. neki öröm volt az élet és neked öröm volt vele az élet. ez a legfontosabb. a jóra és a szépre kell gondolni, ezt tudom neked saját tapasztalataim alapján tanácsolni.

2017. okt. 14. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Nagyszüleim sajnos betegek, nagynénémmel és a keresztszüleimmel tartom a kapcsolatot, de velük is kezdünk eltávolodni. Úgy érzem mintha le akarnának rázni. A pszichologushoz szülői engedély is kell én úgy tudom, mondjuk még a házi orvossal még nem beszéltem erről, csak magán úton próbálkoztunk nagynénémmel.
2017. okt. 14. 10:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!