Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit javasoltok, nagyon hiányzi...

Mit javasoltok, nagyon hiányzik a régi enem?

Figyelt kérdés

Röviden annyi a lényeg hogy 16/L vagyok.Regen nagyon életvidám,céltudatos,nagyszájú,vicces lány voltam.Ez volt két éve.Azota történt pár dolog.Atvertek a barátaim,egy alkoholistaval kell együtt eljek,körülöttem szinte senkinek nincs sinbe az élete,nagyon kusza az életem és szinte semmi pozitív nem történt az utóbbi idobe pedig én tényleg mindig mindenhez pozitívan álltam/állok.

A sok csalódás és sok olyan dolog miatt amik nekem rosszul estek kicsit befordultam és nem nagyon tudok úgy beszélgetni emberekkel.Kicsit beszukultem.

De az az érdekes hogy vannak néha napok amikor a régi tudok lenni,de tényleg vissza kapom egy napra az igazi enem és nem félek ha beszélgetni kell valakivel,nem szorongok stb.

Persze rossz napokon se vészes,nem lehet észrevenni rajtam és én se élem meg olyan durván de érzem hogy már nem az igazi semmi.

Viszont amikor neha-neha mint írtam teljesen vissza kapom magam iszonyat jó érzés.

Boldog vagyok.

Igazából hiányzik az életemből a társaság.Nincsenek úgy barátaim és a suliba ahová járok idősek vannak(felnottoktatas van)ezért csak velük tudok ismerkedni.

Nagyon szeretnék már barátot is és vagyok a szerelmemre,de nem tudom mit kéne tenni..

Azt se tudom hogy amikor van egy jó napom utána miért jön egy rossz,amikor megint kicsit beszukolok és szar a hangulatom.

A pszichológust nagy ivbe kerülöm mert jártam nála,igazából nem beszélgetéseket akart hanem teszteket toltogetni azzal meg semmit se segít.

Mellesleg magam akarom megoldani ezeket és egyedül vissza állni az újabb kerékvágásba.

Valaki,tud segiteni?Szerintetek mivel tudnék többet tenni,hogy legyen több olyan napom amikor igazán önmagam vagyok?



2017. okt. 13. 20:45
 1/1 anonim ***** válasza:

Tizenkilenc éves lány vagyok. Kezelt pszichológus depresszióval és táplálkozási zavarokkal. Én is életvidám lányból lettem beforduló. A lényeg, hogy körülbelül fél évig én is teszteket oldottam a pszichológusnál, meg butyuta feladatokat csináltunk, és akkor nem értettem, de így utólag két év terápia után, már tudom mi volt a lényege. A terápia ezen szakasza azért van, hogy képet kapjon rólad a tesztek alapján. Személyiség, beállítottság stb. Ugyanakkor ilyenkor látja, hogy a beteg még annyira nem bízik meg benne, hogy kitárulkozzon, tehát a tesztek mellett még taktikázik, hogy hogyan férkőzzön a bizalmadba. Amikor ez megtörtént, akkor abbahagyja a teszteteket és megpróbál vezetni a helyes irány felé. Sokan félreértelmezik a pszichológus munkáját. Neki nem az a feladata, hogy meghallgasson és pátyolgasson. Ezt meg tudja tenni anyu, apu, testvér, nagymama, legközelebbi barát is. Az sem a feladata, hogy megoldja a problémáidat, mivel nem tudja. Ez a te fejedben, bár pszichológiailag helytelen megfogalmazás, de lelkedben nem tud ő rendet tenni. Max segíteni tud, hogy hogyan kellene. És ez nem egyik napról a másikra történik meg. Nem szabad türelmetlennek lenni. Ha kell egy, ha kell két év, de a végén megéri, ha végre jól fogod érezni magad.

Szerintem meg kell találni azt, amiért megváltoztál, vagy amiért másképp látod a dolgokat körülötted. Mindennek van egy oka, és általában ha erre sikerül rájönni, akkor meg is lehet oldani. Mert lehet, hogy körülötted valójában nem változott semmi, csak te kezdted el másképp kiértékelni a dolgokat, te beszéltél be bizonyos események mögé egy teljesen más jelentést, esetleg egy kisebb trauma vagy csalódás hatására, ami nem tűnik annyira fontosnak, hogy visszaemlékez rá és ide kapcsold.

Ha nagyon súlyosan rosszul érzed magad a környezetedben és hétből öt nap nem vagy vidám, akkor én nem tudok mást ajánlani, mint egy hosszú, döcögös, de sikeres terápiát. Nyugodtan kísérletezz a pszichológusokkal. Ha úgy érzed nem válik be, akkor keress másikat. Én két pszichiátert és három pszichológus fogyasztottam el, mire megtaláltam az a szakemberkombót, amivel együtt tudtam gyógyulni.

Szóval tapasztalatból beszélek, hogy vannak jó szakemberek. Másodéves pszichológia hallgató vagyok, és remélem egyszer én is jó szakember leszek. :D

Kitartást, sok sikert, fel a fejjel. Menni fog! Ki lehet mozdulni a szar mindennapokból.

2017. okt. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!