Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszióból fakadó főként...

Depresszióból fakadó főként szexuális problémák. Mi a megoldás? Betegségtudat hiánya, gyógyszerek mellett erős betegségtudat megjelenése, majd a tagadás fázisa.

Figyelt kérdés

Hiába kapott antidepresszánst, nyugtatót a párom. Kb. 3 hétig szedte, semmi eredmény. Nem volt benne betegségtudat, de ahogy szedni kezdte a gyógyszert, már rátört a betegségtudat, szégyenérzet és még rosszabbul lett.

Az orvos azt mondta, akkor ne szedje tovább és beutalta ideggyógyászhoz, ahová viszont nem akar elmenni és azt mondta, semmilyen gyógyszert nem akar szedni.

Most átlépett a tagadás korszakába. Nem vagyok beteg, csak egy kicsit depressziós, mondja...

Ha minden igaz, talán pszichológushoz el fog menni, azt mondja, a beszélgetés majd megoldja... Bennem erős kételyek vannak ezzel kapcsolatban. Ha a beszélgetés elég lenne, akkor nem lenne semmi baja. Én hiába próbáltam szavakkal hatni rá, semmire nem jutottam vele.

Zűr van a fejében, ami kihat a szexuális életünkre is merevedési problémák formájában. Azt mondja, ha ez nem lenne, helyre jönne, így úgy gondoltuk, szexuálpszichológushoz fordulunk.

Mit kezdjek ezzel az egész szituációval? Hogyan lábalhat ki ebből a mély gödörből? Mire számíthatok még?


2010. máj. 29. 10:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
a depresszió nagyon csúnya betegség, és nehéz belőle kilábalni. sok türelem kell hozzá mind két fél részéről, hogy meg tudjátok oldani a problémákat. a pszichológus jót tehet, mert vannak olyan dolgok amiket nem biztos, h veled meg tud beszélni, elő kell ásni a mélyről, ehez pszichológus ért. sokat mozogjatok a szabad levegőn, próbáld meg kizökkenteni a monoton hétköznapokból.
2010. máj. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Pont a depressziójától vannak szexuálisan zavarai. Az antidepresszánsok sem hozzák meg mindenkinél 3 hetes szedés után a hatást. Másfél éve szedek (nő) antidepit (Citagen) Három hét után kezdtem érezni a hatását. Bíztam a gyógyszerben,és bíztam elsősorban az orvosomban. Eleinte voltak szexuális problémáim, de szerető férjem mellettem állt a nagyon nehéz napokban. Véleményem, keressen fel egy másik orvost, mert az én első drága orvosom, egy huszárvágással elintézte a választ. Hát akkor ne szedje, és ott is hagytam a francba. A párod ebből a problémábó, ha igazán jó szakembert találtok hamarosan kifog lábalni, vagyis sokkal jobban fogja érezni magát. Nagyon mélypontra kerültem én is, azt hittem nincs kiút, de lett. Kívánok neki erőt és egészséget hozzá, és neked is, hogy a nehéz napjaiban a segítője legyél. Erre a problémára nincs igazi magyarázat, mikor, iért jön elő. Egyszercsak jön, minden nélkül. De általában az elfojtott negatív érzelmek szokták előidézni, amit kell adni magából.
2010. máj. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Sajnos nem derül ki, hogy nyugtatót vagy antidepresszánst kapott a párod. Az antidepresszánsok 2-6 hét körül hatnak, a 3 hetes szedés csak arra elég, hogy a mellékhatások jelentkezzenek. Depresszióban csak akkor kell nyugtató, ha szorongással társul, és csak addig, amíg teljesen nem hat az antidepresszívum. Sajnos némelyiknek van libidó csökkentő mellékhatása, erre figyelni kell, ésa ha tapasztalod, kérj másikat.
2010. máj. 30. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mindkettőt szedte. Antidepresszánst napi 1x, nyugtatót meg fél-fél-1 szemet írt a doki. Szorong is.
2010. máj. 31. 18:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!