Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Fejlődni az életben, a mindenn...

Fejlődni az életben, a mindennapi dolgokkal. De hogyan?

Figyelt kérdés

Nem tudom hogy megfelelő témán belül tettem-e fel ezt a kérdést, de talán ez most nem is olyan lényeges.


Úgy érzem, hogy közel a 27. életévemhez igencsak le vagyok maradva. Tudásban is és tapasztalati dolgokban is.

Ezen szeretnék változtatni, mert nagyon esetlennek és bénának érzem magam az életben, még ha ezt nem is látják mindig, de ez sajnos így van. Szeretnék fejlődni tanulni (tanulni mint úgy általánosságban), de valahogy nehezét érzem. Ugyanis ha valamiféle életesemény úgy hozza, hogy kénytelen vagyok szóba állni valaki(k)vel akkor sokszor észreveszem, hogy olyan szituációba csöppenek, ahol kiderülnek a tudásbeli fogyatékosságaim. És ez számomra nagyon megalázó és próbálom - ha csak tehetem - kerülni az összes olyan helyzetet, ahol ilyenek érhetnek. Viszont ezzel (már kezdem érezni a hatását) azt értem el hosszabb távon, hogy még dezinformáltabb (remélem van ilyen szó) és ingerszegényebb légkört "sikerült" teremteni magam körül, amit nevezhetünk egy ördögi körbe való belépésnek. Hogy tudnék úgy fejlődni, hogyha kilépek a nagyvilágba minél kevesebb kudarc és pofára esés érjen.

Ugyanis nagyfokú kudarckerülő vagyok, aminek meglett a böjtje. Látom, hogy némelyik velem korú hol tart(hat) az életben. Eddig nem érdekelt ugyanis elvoltam a gépelőtt a magam kis virtuális világában, jóformán ez volt a hobbim 90%-a. Minél jobb eredményt elérni az adott játékban. Akkor is tudtam azt hogy hosszútávon nem lesz jó vége a dolognak, de ez most abban csúcsosodott ki, hogy már játszani sincs kedvem, mert tudom hogy elveszi a normális élettől az időt, és sok értelme nincs, talán csak annyi, hogy az angol nyelvtudásomat elég jó szintre emelte.


További irdatlan kellemetlen számomra az a tény, hogy amit eddig tanultam az iskolákban (ált, középisk. fősuli) kihullik a fejemből, nem tudom kamatoztatni az életben. Bár amit a fősulin elvégeztem az igazán nem is érdekel olyan vonatkozásban ami miatt elvégeztük csak egyfajta időhúzásnak volt jó.


Kezdem azt érezni, hogy ennek az életnek így nem sok értelme van szeretnék ezen változtatni csak nem tudom hol kezdjem, mert minél tovább húzom annál nehezebb lesz.


Irigylem az érdeklődő, mosolygó, életvidám motivációtól duzzadó kisgyermekeket, gyerekeket. Mennyire értelmes már egy kisgyermek megtanul (általában) írni olvasni, de még mindezek előtt egy NYELVET. Míg mi sokunk felnőttek képtelenek vagyunk még egyre anyanyelvi szinten. Nekem ugyan meglett az angol nyelvvizsgám ráadásul elsőre a diplomamentő program keretén belül, de halványodik a tudás, mint ahogy minden másféle tudás is. Azt érzem, hogyha ismerik a koromat akkor olyan elvárással viszonyulnak hozzám hogy ennek ezt meg azt tudnia kell(ene). Lehet hogy tudtam is "ideig-óráig".

Most pl. közfoglalkoztatás keretén belül vagyok egy irodában, bár már nem sokáig, ezelőtt dolgoztam multis cégnél raktárosként és dolgoztam azelőtt 3 hónapot a főiskola nyújtotta, diplomát ígérő előző helyen is de hamar ráébredtem hogy zsákutcába futottam és fel is mondtam a próbaidő végén.


Az interneten nézek sokszor dolgok után, ami szerintem nem mindig szerencsés.

Szintén az internetről próbáltam diagnosztizálgatni magam, ami megint csak félrevezethet és arra jutottam, hogy egyfajta tanult tehetetlenség ülhet rajtam, továbbá hogy nem tudom a dolgokat felidézgetni a stresszes szorongásom miatt lehet pszeudodemencia is kialakult nálam, ami magyarázat a memória romlására.


Mit gondoltok mit kellene csinálni, menni az életben előre és "örülni" minden egyes pofára esésnek és azzal a tudattal élni ezek után is hogy ami nem öl meg az megerősít vagy mégis mit kellene csinálni? Nagyon kilátástalannak látom az egész jövőmet.



2017. okt. 17. 15:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Az dicsérendő, hogy felismerted a problémád és nem akarsz elmenekülni előle. Második lépésként pedig szerintem felkereshetnél egy pszichológust. Igen, szinte mindenki ezt ajánlja, de érdemes keresni egy jó szakembert, nagyon sok mindenre fel tudja nyitni a szemed. Én is járok egy ideje.


Egyébként, írhatsz nekem, jó hallgatóság vagyok, mostanában lábaltam ki egy nagyon rossz időszakból, pszichológus segítségével. Szóval tudom, milyen érzés, amikor hosszú időn keresztül minden kilátástalannak tűnik és hiába akarsz tenni ellene, nem megy.


L/19

2017. okt. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Rossz dolog pofára esni és hülyének nézetni magad, de sokszor jó befektetés.

Például egy diák aki nem ért valamit órán, megkérdezi, mindenki strébernek nézi, de utána ő fogja tudni jól azt, amit tudni kellene. És lehet hogy ehhez hasonló sok értelmes információból, aminek ára volt felépíti a szép karrierjét.

Utána vezetői posztba meg a nevetgélők közül döntheti el, melyiket alkalmazza.

Ilyen fintori az élet mosolya.:D


Szóval igen. Értékelj, hogy mi éri meg neked, hogy lenézzenek. Hidd el, ha le is néznek jelen pillanatban valami hülyeséged miatt, később tisztelni fognak, hogy volt bátorságod a valóságba kiállni és harcolni ellene. Tapasztalat.

2017. okt. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Neked párkapcsolatra van szükséged. Na persze amiket leírtál, azok akadályozzák az ismerkedést, de máshogy nem megy, csak ha erőlteted a dolgot, és minél többet próbálkozol. Nehéz ilyen alapokkal, de hidd el, minél több kudarc ér, annál kevésbé fogsz zavarba jönni.
2017. okt. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Utolsó, lehet mondasz valamit, ugyanis még nem is igazán volt, bár úgy gondolom hosszú távon nem sok lány lenne rám vevő. Ha meg kifognék egy "kegyetlent" az még lehet a földbe is döngölné még jobban az önbizalmamat. Szerencsémre a külsőmmel semmi problémám se testileg se arc karakterisztikailag, de mint tudjuk "a külső megfog a belső megtart".
2017. okt. 18. 13:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!