Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az érzelmeket elfojtani...

Az érzelmeket elfojtani mennyire káros?

Figyelt kérdés

Engem úgy neveltek,hogy minden érzelmet fojtsak el,pedig én szerintem nagyon is egészségtelen dolog. Ki kell mutatni az érzelmeket,meg kell őket élni,és nem lenyelni.

Nem vagyok hajlandó SEMMIT elfojtani,már csak neveltetésem ellenére sem,hagyom őker áramolni.



2017. okt. 19. 00:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mas elfojtani es elrejteni, viszont ha te ugy erzed, hogy ki szeretned mutatni, tedd.
2017. okt. 19. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Aki kimutatja az érzelmeit az bátor ember. Felszabadítja a lelket,stresszoldó hatású. Mindig megkönnyebbülök,ha kimutatom,amit érzek. Csak a gyenge,gyáva fojtja el,amit érez. Nem beszélve arról,hogy így félrevezeti a környezetét+saját magát is!
2017. okt. 19. 00:47
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha az ember sokáig él így, megtanulja, hogy lehet tökéletesen elrejteni a világ elől mindent, ami lejátszódik benne. Azt viszont, hogy mutassa ki, elfelejti. El lehet felejteni egyáltalán valamit amit sosem tanultunk meg valójában? Nem tudom. De azt igen, hogy ha az ember túl sok érzelmet zár magába, egy időzített bombát teremt, ami csak egyszer robban, de akkor nagyot. Aztán az ember vagy tanul belőle, vagy nem.
2017. okt. 19. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

#3 Azt tapasztaltam,hogy aki lenyel vagy elfojt valamit,az egy idő után rákos is lehet. Ez tény. Úgyhogy ki kell adni,ami bennünk van,és a megkönnyebbülés gyógyít.

Az elfojtás rombolja az egyén környezetét,meg saját magát is.

2017. okt. 19. 00:56
 5/14 anonim ***** válasza:
Persze, h káros
2017. okt. 19. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
61%

Attól függ, mire gondolsz érzelmek kimutatása alatt. Mert ha egy ellenséged árt Neked és látja, hogy rosszul esik és ez neked fáj belülről, (amiért kimutattad az érzelmeid) azaz sebezhetőséget fedez fel rajtad. Veszélyes dolog ez, mert minél több sebezhetőséget találnak, annál többet tudnak ártani. Én elszoktam rejteni az érzelmeimet és nem azért, mert egy gyenge, gyáva sz*rdarab vagyok. Hanem mert ha nem látják rajtam a rosszakaróim, hogy minek örülök és mi bánt, akkor ha akarnak se tudnak tenni azért, hogy nekem mindenképp rossz legyen. De ha nem tudnak a gyengepontjaimról, nincs hol támadni, érted.


Más dolog, hogy valakinek kibeszéled az érzelmeid. Valaki olyannak, akiben megbízhatsz. Ha már az érzelmeidet elrejted, később el kell mondani valakinek, mert valóban megkönnyebbülsz és kiengeded a fáradt gőzt, meg hát ugye jól is esik, hogy meghallgatnak.


Ennyit a rossz emberek felé mutatott érzelmekről. Ha valakibe szerelmes vagy, nem tudod viszont szeret-e, ott természetesen mindenképp ki kell mutatni az érzelmeidet, mert így bizonyosodhatsz meg róla, hogy viszonozza-e azokat. Veszítenivaló nincs vele, maximum egy elutasítás, de úgyis jön más.

2017. okt. 19. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

De igenis ki kell mutatni,mert az az erő jele. Én nem félek a kiszolgáltatottságtól. Az lesz kiszolgáltatott,aki ELNYOMJA az érzelmeit!

Lenézem azokat,akik szerint az érzelmek kimutatása gyengeség.A leghősiesebb dolog és tiszteletre méltó!

2017. okt. 19. 01:32
 8/14 anonim ***** válasza:

őőő izé... neked mi bajod?


Igen, káros elfojtani, de a rák kialakulása más okokban keresendő.


"áramolni" vazz... meg a többi... szerintem te kiegyensúlyozatlan vagy, nem találtad meg a lelki békédet, sok ellentmondás lehet benned és flusztráció, és indokolatlan értelmetlen hisztik és ide-oda csapongások nem egyenlőek érzelmek kimutatásával...

2017. okt. 19. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

De a rákot igenis az elfojtás okozza! Az érzelmek kimutatása felszabadít lelkileg,és nem szabad elfojtani semmit,mert minden problémát az okoz!

Nagyon tisztelem érte magamat,hogy kiadom magamból mindent,ami fáj és nem játszom meg magam! Ez egy becsületre méltó dolog,hogy vannak,akik szabadon engedik az érzelmeiket és nem nyomják el gyáva féreg módjára.

Az elfojtás rákot okoz és más betegségeket is. Nagyon fontos az érzelmek kimutatása,hiába ez az érzéketlen,kemény világ...

2017. okt. 19. 03:00
 10/14 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom... szerintem egy FELNŐTT ember feleslegesen nem terheli a környezetét a saját hülyeségével. Vagyis így kéne lennie :) nem mindig jön össze, de erre gondolj. Persze ha nagyon jóba vagy valakivel, és jól esik elmondani valamit mert már nem bírod, az oke, de a lényeget gondolom érted. Nem minden esetbe jó az ha mindenki látja rajtad mi a helyzet.
2017. okt. 19. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!