Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Senki sem hisz nekem. Mit...

Senki sem hisz nekem. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Regóta felmerült bennem a kérdés, hogy depressziós lehetek-e.. és mostanra már eléggé bebizonyosodott. Mindig próbáltam összeszedni magam, mosolyogni, azt mondani, hogy csak lusta vagyok, stb... de semmi sem változott, és már nem bírom. Anyukám nem akar hinni nekem, ha elkezdek neki erről beszélni, leszid, rosszabb esetben ordibálni kezd, vagy csak simán elmondja mekkora hülye vagyok. Eleinte hittem neki, de mostanra már nagyon eldurvult: nem motivál semmi, a tanulás egyáltalán nem megy, semmire sem tudok koncentrálni, a gondolataim átláthatatlanok és nem hagynak nyugodni, teljesen egyedül érzem magam, folyamatosan súlyos bűntudatom van, és még sorolhatnám.

Az osztálytársaim hülyének néznek, hogy miért nem tanulok normálisan, miért vagyok folyton "depis", aztán inkább nem is szólnak hozzám. Pedig tényleg próbálok mindenkivel kedves lenni..

Kétszer is voltunk pszichiáternél, de mivel különösebben nem tudtam megnyílni, ezért csak a külső, mosolygós formámat láthatta, és nem mondott semmit. Örültem is, hogy ezek szerint nincs semmi baj, de azóta sokkal rosszabbul érzem magam. Mi a teendő?

Remélem azért érthetően meg tudtam fogalmazni.. köszönöm előre is a válaszokat!



2017. okt. 19. 10:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Én is hasonlóan érzek, bár felnőtt vagyok. Arra jutottam, hogy muszáj lesz belülről megerősödni mert elképzelhető, hogy kívülről nem tudnak segíteni. Aki nehezen nyílik meg, és titkolja, hogy problémája van, nem kér segítséget, ott (látszólag) hirtelen lehet komoly baj - ezt nem szabad megvárni!

Szeresd magad és fogadd el, hogy vannak dolgok, amik nehezebben mennek. Ne siettesd magad, ne légy türelmetlen magaddal és főleg, ne hibáztasd magad.

Nem baj, ha nem tanulsz úgy, mint a többiek, hozd azt a szintet, ami megy. Keress valami hobbit, ami mindig kéznél van és megnyugtat (pl zene, olvasás, írás).

És főleg: gondolj arra, hogy értékes vagy, ne foglalkozz másokkal csak belülre koncenntrálj és próbáld élvezni a kis dolgokat az életben.

Amikor jönnek a rossz gondolatok vagy nagyon szomorúnak érzed magad, próbáld tudatosítani, hogy ez csak egy átmeneti állapot, és valójában minden rendben van az életeddel. Csak te látod kilátástalannak és sötétnek, valójában nincs semmi baj, mások sem így látnak téged.

Tudsz rajta változtatni, apránként, odafigyelve.

Kitartás!

2017. okt. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok, a "belülről megerősödni"-t úgy értettem, hogy kicsit megkeményedni. Valójában azt hiszem, aki depressziós, az túl sokáig próbál erős maradni (erőn felül), úgyhogy nem erre akartam célozni. Magaddal légy kicsit engedékenyebb, a külvilág hatásaival kapcsolatban pedig kicsit keményebb, próbáld meg nem beengedni a különböző negatív hatásokat.

Pl ne gondold azt, hogy anyukád nem hisz neked. Lehet, hogy csak nem tud mit kezdeni ezzel a dologgal. Ezekkel az emberekkel ezt nehéz megbeszélni, mert nem értik, hogy a másiknak "mi a baja".. A férjem dettó.

Én már feladtam, hogy vele erről próbáljak beszélgetni. Magamat kell ebből kihúzni.

2017. okt. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megpróbálom megfogadni ezeket a dolgokat <3 remélem mindkettőnknek sikerül "kimászni" ebből a helyzetből
2017. okt. 19. 12:10
 4/5 anonim ***** válasza:
2017. okt. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
ípersze hogy haragszik anyád, mert a pszichológus nagyon sokba kerül.
2017. okt. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!