Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit gondoltok erről?

Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Szociális fóbia: Valójában poszttraumás stressz, akkor aktiválódik amikor a traumához hasonló helyzetbe kerülsz. Sok kisebb interperszonális trauma. Az agyad alkalmazkodik.

Nálam például az volt az ok, hogy az indulatos, hangoskodó apámat láttam a piszkálódó osztálytársaimban azért féltem tőlük és hagytam magam, meghunyázkodtam nekik.


Teljesen kialakult nálam egy olyan hogyha szembe jöttek velem az emberek automatikusan lehajtottam a fejemet, vagy oldalra fordítottam a fejemet, zsebre tett kéz. Fél szemmel mindig néztem az illetőt utána elfordultam és ez az arra sarkallta az embereket, hogy belém kössenek, nem bírtam nem ránézni, plusz ott volt a görnyedt testtartás. Ezek automatikusak voltak Tudatalatti dolgok. A tudatalatti nem elemez, csak a túlélésed szolgálja. Szóval tulajdonképpen magamnak okoztam ezeket a helyzeteket, kiskoromban berögzült mert akkor hatásos volt és később is folytatódott, holott már nem szolgált. Plusz amíg nem oldod meg a helyzeteidet, addig folytatódni fog, a meg nem tanultak megtanulási lehetőségéért.

Ugye gyerekként az embernek a szülei az Istenek úgymond, és ha nem halk nyugodt szavakat hall tőlük az ember, hanem veszekedést, kiabálást, az a gyereket tudat alatt sokként éri, és ezt mind mind elraktározza. Kb úgy kell elképzelni mint egy katona aki a háborúban van és túl kell élnie.

Az alkalmazkodáshoz szükséges idegpályák jönnek létre, és ezek később is megmaradnak.

Engem például óvodában csúfoltak először, akkor azt választottam hogy behódolok nekik és ha kérték hogy mondjak valamit akkor mondtam és mindig hátrafordultam, mert máshogy nem tudtam, mert ugye a hangoskodó, indulatos apámat láttam rajtuk. utána későbbi iskolás éveimben is, ha hasonló helyzetbe kerültem behódolva reagáltam látható módon és megint megint "áldozat" lettem. mert berögzült.

Gyakran úgy láttam a dolgokat mint egy katona a harcmezőn kb. úgy féltem, ha jöttek a hangoskodó osztálytársak.

Én az energetikai, alternatív, spirituális gyógymódot választottam és meggyógyultam, oldva lettek a tudatalatti blokkok, le is lettek cserélve támogatóra. A pszichiáterek, pszichológusok nem ismerik el ezeket, pedig hatásosak.


2017. okt. 21. 14:23
 1/5 A kérdező kommentje:
nekem a szorongás már a hangomra is ki ült. A remegő, halk beszéd,eltorzult hang. ezért csúfoltak leginkább.
2017. okt. 21. 14:26
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor is leblokkoltam amikor fizikailag bántottak.
2017. okt. 21. 14:27
 3/5 A kérdező kommentje:
Szóval ha gyógyulni akartok, az első lépés a felismerés, mi történt veled kb 6-7 éves korodig addig mindent elraktározol, mert tanulsz. otthon, szüleiddel, óvodába, vagy bárhol. Ha gondoljátok segítek privát üzenetben, ha megvannak ezek a történések.
2017. okt. 21. 14:40
 4/5 A kérdező kommentje:
Hogyha ténylegesen súlyosabb trauma nem biztos hogy rendesen emlékezni fogsz rá.
2017. okt. 21. 14:42
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is szociális fóbiában szenvedek. Viszont nagyon kevés emlékem van a gyerekkoromból. Hogyan tudnál segíteni?

2017. okt. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!