Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Segítség - több hónap után,...

Segítség - több hónap után, idegi alapon egyre rosszabbodó állapotú folyamatos, állandó nyáltermelés - mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Kimerültség, sok egyéb,lassan feldolgozott probléma mellett van egy fennmaradó és rosszabbodó tünet, amitől már nagyon rettegek. Hamarosan szakemberhez fordulok, de addig is tenni kell valamit. Olyan két hónapja van egy probléma, amitől nemhogy szabadulni nem tudok, de a mai napra már szinte kezelhetetlenné vált. Ez pedig a folyamatos és állandó nyáltermelés, ami idegi alapon van, hiszen az elején még el tudtam róla terelni a figyelmet, ha erősen másra koncentráltam, akkor megszűnt. Az elmúlt napokban már alig tudtam a figyelmet elterelni, a tegnapi naptól kezdődően kb. tíz-tizenöt másodpercenként csak nyelek és nyelek, amiről semmivel nem tudom a gondolataimat elterelni. Mert a rágondolástól már megindul a nyáltermelés, és a gondolatok terelése sehogyan sem megy - még úgy sem, hogy közben mással beszélek, mással foglalkozom. Ahogy írtam, ez egyértelműen idegi alapú lehet, de mit tehetnék rövid távon, amíg szakember ezt nem látja. A félelem alapja irracionális és bizonyára nagyon ritka, de a saját esetemben ez van. Ha valakinek bármilyen ötlete, tanácsa lenne, amivel ez a helyzet kezelhető, amíg szakember lát - azt nagyon megköszönném!

2017. okt. 21. 17:40
 1/3 anonim ***** válasza:
De mitől félsz ennyire?
2017. okt. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ideg alapon sok a savad, és ezért folyik a nyálad. Nekem is ez volt. Szedjél nyugtatót, savcsökkentőt, és elmúlik.
2017. okt. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Szia.Én szedek savlekötőt,mégis ez a problémám nekem is.Én sem tudom mit tehetnék,talán szájsebészetre kellene mennem nekem is? Ti hova mennétek ezzel a problémával?
2020. márc. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!