Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tennétek, ha depressziósak...

Mit tennétek, ha depressziósak lennétek?

Figyelt kérdés

Jelenleg 19 éves vagyok. már 4-5 éve észre vettem magamon a depresszió jeleit. Jártam Orvoshoz, de nem segített.

A depresszió tünetei nálam aktívak. Fáradtság önértékelési probléma. Ezek nem lennének problémák..


A legnagyobb gond, most 1-2 éve elkezdtem agyalni az öngyilkosságon, már vágtam fel az erem, ami miatt szóltak a helyi Családsegítő-nek, de ott letagadtam.

A halál vágya, hogy megöljem magam, minden napi mint ahogy a változó hangulat ingadozásaim is.

Jelenleg, csak egy ember miatt nem ölöm meg magam. Mert nem akarok fájdalmat okozni az anyámnak. De tudom, ha eljön a nap, hogy elvesztem, az nap lesz az én utolsó napom is.


Barátoknak elmondtam , akikben megbízom. Ők sem tartják normálisnak a dolgot, nem is értik miért gondolok (jelenleg én) ilyenekre, kárt tenni magamban.

Sokan nem veszik észre, de egyre jobban csúszom lefelé.


Nem oltogatás kérek. Nem megmondó emberek válaszait. Hanem olyanokét, akik átélték ezt valaha, meggyógyult , esetleg bármi féle, olyan dolgot, amit tennének.


19/F



2017. okt. 21. 23:24
 1/10 anonim ***** válasza:
Jártál orvoshoz, de nem segített. Gyógyszert is kaptál rá? Pszichológushoz is jártál? Ha nem, el kell menni.
2017. okt. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Pszichológus voltam. , de nem. Nem kaptam.
2017. okt. 21. 23:30
 3/10 anonim ***** válasza:
Persze,mert mindenre csak gyógyszer kell... Veszélyes szélhámosság a pszichiátria.
2017. okt. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A depressziónak szervi okai is lehetnek (ingerületátviteli probléma) és olyankor gyógyszer kell. A pszichológust mennyi idő után, mért és hogy hagytad abba?
2017. okt. 21. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Van valami erősséged esetleg amiből kiemelkedően jó vagy? Ha igen, igyekezd azt megmutatni az embereknek valamilyen módon, amiért ugye elismerést kapsz, ami önbizalmat (gondolom önbizalomhiány miatt lehet negatív önértékelésed) is ad. Most nem akarok közhelyes dolgot mondani, de figyeld meg azokat az embereket, akiknek nem jutottak olyan dolgok, amikre szükségük lenne. Tudom hogy nehéz, de próbáld meg a jó dolgokat is észrevenni. Keresni azt a dolgot, amiben megtudod találni a boldogságot. Én nem ismerlek, de így is azt mondom, hogy nem kell véget vetned az életednek. Mert -még ha nem is látod így- biztos hiányoznál azoknak, akik szeretnek. Vegyük példának anyukádat. Az nem megoldás, hogy ha Ő elmúlik akkor mész Te is utána. Csak gondolj arra, hogy Édesanyád még ha elmegy is, a szívedben tovább él, és hogy biztosan többet lát benned annál, hogy mindenkit magad mögött hagyva véget vess az életednek. Ugye írtad, hogy vannak barátaid. Biztos, hogy nekik is hiányoznál és talán hibásnak is éreznek magukat és bűntudatuk lenne, hogy nem tudtak rajtad segíteni. Ha szeretnél velem beszélgethetsz privátban, hátha tudok még segíteni. :)
2017. okt. 21. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Depresszió ellen nem pszichiátiai szerek kellenek,hanem természetes gyógymódok.
2017. okt. 22. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem tekerni kellene egy dzsointot.
2017. okt. 22. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én az vagyok évek óta. Nem teszek már érte semmit. Jártam dokihoz nem is egyhez. Egyik sem tudott rajtam segíteni.

A vagdosásról is leakartam szokni, de aztán eszembe jutott hogy ez az egy dolog van az életemben ami jó. Erről sem tudtam, hiába próbálkoztam , akartam. nem ment. A Szüleim leszarják , nem akarnak vinni orvoshoz nem akarják hogy gyógyszereket szedjek. Már igazából semmihez sincs kedvem. Csak el akarok tűnni és itt hagyni mindenkit. Az talán segítene, ha itt hagynám a múltat és kezdenék valamit magammal. Ez talán megoldás lenne a depresszióra, egy új környezet új élet. Szóval én amint a lábamra tudok állni elmegyek innen és vissza sem nézek.

2017. okt. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Én depressziós vagyok, és csak úgy tudom átvészelni, hogy piálok.
2017. okt. 23. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A depressziónak LELKI okai vannak. Az ember kilátástalannak,reménytelennek érzi magát és nem látja az esélyt a jobba fordulásra.
2017. okt. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!