Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez apakomplexus? Mit tehetnék...

Ez apakomplexus? Mit tehetnék ellene? Segít ha követem a vágyaim? Hogy kerülhetek vele ilyen kapcsolatba?

Figyelt kérdés
Van egy barátom, akivel nagyon jó a kapcsoltaunk. Tényleg igazán nagyon jó ember és imádjuk egymást. És van egy apám akivel sosem volt bensőséges a viszonyom de az utóbbi egy évben főleg megromlott, nagy csalódást okozott nekem és nagyon csúnyán viselkedik velem, ráadásul nem is veszi észre magát. És van egy másik fiú, akibe nem tudom h szerelmes vagyok-e de szerintem nem mert annak erősebb érzsének kéne lennie. Mégis sokat gondolk rá, jól esik látni és szívsene beszélgetnék vele és kerülnék vele belsőséges viszonyba. A barátoman SOHA nem csalnám meg, még vele se. Csak egyszerűen oylan jó lenne ha lenne még egy fiú, aki értékel és szeret, átölel néha, sírhatok a vállán és elmegyünk néha valahova együtt csak úgy barátilag. Mindezeket a barátommal is megthetm és meg is teszem és nagyon jó ésnéha tényleg azt érzem h lelkileg kielégülök(mintha a lelkem élne meg orgazmust). ezért is nem értem ez a vágyat. Az a másik fiú is nagyn jó ember, nem oylan mint az átlag. Egyébként nincs sok igaz barátom, a suliban jól kijövök sok emberrel, de mindnki csak haver(ő is). Próbálja vele "összejönni"? Sztem a barátomat zavarná. Féltékeny lenne rá. De az a másik fiú is oylan, hogy nem csinálna velem semmit, még ha akarnám se, mert haverok és tisztességes. De olyan rossz így. Más élete akarok élni. Belsőségesebb kapcsoltokat akarok kialakítani. De az is baj, hogy zárkózott vagyok. Nem is az, hogy nem bízom másokban, inkább úgy érzem nem érdejkli őket az én bajom, lelkem. Ha másról van szó lazább vagyok, de a lelkemet hét lakat alatt őrzöm. talán nem is konkrétan ő kell, hanem vki, és itt jön a képbe az apám és a gondolat h komplexusom van. Törődésrt akarok.:( Többet! Ez kevés nekem... Mit tegyek. Egy szomorú, felnövő lány
2008. okt. 22. 16:01
 1/8 A kérdező kommentje:
Egyáltalán mi az apakomplexus? Mik a tünetei?
2008. okt. 22. 16:08
 2/8 anonim ***** válasza:
72%

apakomplexus azt jelenti (pongyolán), hogy az idősebb (édesapád korabeli) férfiakhoz vonzódsz. Neked nincs (legalábbis nem derül ki az írásodból) apakomplexusod.


Szimpla szeretet- és önbizalomhiányos, zárkózott lelki sérült vagy. Tele a padlás a magadfajtával.


Magaddal kellene elöbb tisztába jönnöd, mert ameddig ezt nem teszed meg, addig nem fognak működni a kapcsolataid is. Javasolom egy szakember felkeresését.

2008. okt. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Minek kell ehhez szakember? ennyire komoly? asszem mentálishipohonder vagyok.
2008. okt. 22. 16:34
 4/8 anonim ***** válasza:
62%
Nekem is hasonló gondjaim vannak (ha akarsz,írj privátban), de nem az a megoldás,hogy 1oo százalékban mástól várod el lelki tutujgatást,mert ő is ember,és neki is vannak dolgai. Szerintem a másik pasi csak megtetszett,és úgy gondolod,hogy tök jó lenne vele,de szerintem járt uta járatlanért el ne hagyj. Egyébként meg azzal a pasival is beszélgethetsz bensőségesen,anélkül,hogy a pasidnak féltékenynek kellene lennie.
2008. okt. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
63%

Egyszerre ne akarj két pasit, mert abból csak még több problémád lesz! A barátodnak biztosan nem fog tetszeni, hogy más vállán sírod ki magad. A "második" pasi pedig egy (nem hosszú) idő után meg fogja unni, hogy őt csak "lelki szemetesládának" használod! Ez nem lesz jó senkinek; neked annyira rossz lesz, hogy nem csak most leszel szomorú, hanem ha felnősz akkor is!

Apukáddal se ártana rendezni a kapcsolatotokat és (róla nem írtál) anyukáddal is el kellene beszélgetned!

Remélem sikerül megoldanod ezeket a dolgokat és boldog felnőtt válik majd belőled!

2008. okt. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
egyetértek az előttem szólókkal, kivéve, hogy jogosan tette fel a kérdező az apakomplexus-kérdést. Az apakomplexus nem az, hogy az idősebb pasik vonzanak, hanem hogy olyan pasi vonz, akiben az apádat látod, keresed, az apa, a felnőtt gondoskodó férfi hiányzik és nem szexuálisan, hanem lelkileg. De ez is pongyola így, csak pontosítani szerettem volna, ne haragudj első válaszoló! :) Szóval szerintem kérdés feltevéséből süt, hogy a kérdező nagyonis jól ismeri önmagát, a helyzetét nagyon jól átlátja, kérdezőnk, gondolkodj még erről, mert nagyon empatikus vagy még saját magaddal is, biztos jól fogsz cselekedni, csak ne hirtelen tedd. Szerintem amúgy itt tényleg nem a szerelmen, hanem a szereteten van a fő hangsúly.
2008. nov. 4. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
ohh köszi ez most nagyon jól esett.:DDD Végre vki megért és hisz a gondolataimban... különösen azután esik jól h tele van velem a padlás....:(
2008. nov. 4. 20:15
 8/8 anonim ***** válasza:
82%
:) Előző vagyok, örülök, ha segíthettem ezzel a pár sorral is :)
2008. nov. 5. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!