Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Budapesten jó és nem túl...

Budapesten jó és nem túl drága pszichológus, vagy gyógyszer ajánlás? (bővebben)

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, minden napom nagyjából fél/1 óra sírással telik, főleg fürdés közben, amikor nem hallanak, egész napos rossz közérzettel, nagy hangulat ingadozásokkal, düh kitörésekkel és szinte minden este inszomniával. Önbizalom hiányos vagyok és közben valahogy beképzelt is, sokszor nem tudom, hogy hogyan viselkedjek emberekkel, ilyesmik, azt hiszem kicsit bipoláris vagyok. Néha nagyon, a semmin elkezdek parázni, görcsölni.

Hasonló személyiségű ember talált magának Budapesten jó pszichiátert nem túl drágán, de mégis hatékonyt? Igazából nem is nagyon vagyok tisztában az óra árakkal, még soha nem voltam pszichiáternél, csak egyszer pszichológusnál, de az egy vállveregetéssel lerendezte a bajomat, egyáltalán nem segített semmit.

Ilyesmire meg nem tudom milyen gyógyszert szokás szedni, valami szorongásoldót? 1-2 nem xanax erősségű gyógyszer tippet is szívesen várok.

Előre köszönöm a segítőszándékú kommenteket!



2017. nov. 5. 21:08
 1/10 anonim ***** válasza:
34%
Antidepresszanst kene szedned, es melle xanax erossegu xanaxot. Az orvos is azt fog irni. Mehetsz ingyenes pszichiaterhez is, ha van 3 orad minden alkalommal sorbanallni. Jobbak akar 5-10 ezret is elkernek maganpraxisert
2017. nov. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ingyenes pszichiáterhez nem lehet előre időpontot foglalni?
2017. nov. 5. 21:24
 3/10 A kérdező kommentje:
Ezt elfelejtettem hozzáírni: antidepresszánst, vagy xanaxot lehet venni csak úgy patikákban, vagy kell hozzá valami igazoló lap, hogy nekem szükségem van ilyesmire?
2017. nov. 5. 21:25
 4/10 anonim ***** válasza:
Az orvosi rendelveny (recept) alapjan odaadjak. Igen , egy honappal elore foglalhatsz idopontot
2017. nov. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Van olyan antidepresszáns/stresszoldó, vagy ilyesmi, amihez nem kell recept?
2017. nov. 5. 22:07
 6/10 anonim ***** válasza:
Remotiv
2017. nov. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ezek elég komoly gyógyszerek, nem adják ki csak úgy recept nélkül.
2017. nov. 5. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
52%

Ha pszichiáterhez mész, gyógyszerezni fog, ami esetleg a tüneteidet enyhíti, és lecsökkenti a gondolkodásodat.

Ha egyszerű pszichológushoz mész, beszélgetni fogtok, aminek kevés a haszna.

Ha olyan pszichológushoz mész, aki kiképzett mélylélektani terapeuta, gyógyító módszereket alkalmaz (KIP, ego-state, regresszió, Bradshaw, Rossi, Ericksoni)

Rajtad múlik, hogy melyiket választod.

2017. nov. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Először is nem árt, ha tudod, hogy a pszichológus és a pszichiáter egészen más szakembert jelent. A pszichiáter orvosi képzést végez, ő írhat (és többnyire ír is) fel neked gyógyszert, a pszichológus viszont nem gyógyszerez, hanem más módszerekkel (attól függően, mire van kiképezve, milyen végzettsége van) segít neked. A problémáid elég komolynak tűnnek, így valószínűleg pszichoterápiára lenne szükséged, azt pedig csak pszichoterapeuta tud tartani (aki lehet pszichológus, de orvos végzettségű is).


18 éves vagy, azt nem írod, milyen élethelyzetben. Jársz-e még pl. iskolába? Az iskolapszichológust, vagy a pedagógiai szakszolgálat pszichológusát ingyenesen felkeresheted, és ők segítenek neked eligazodni abban, hogyan tudsz ingyenes módon olyan szakemberhez kerülni, aki speciálisan ilyen problémákkal tud foglalkozni. Ne add fel!

2017. nov. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

nalam 18 évesen jött elő a GAd és a pénikbetegség fű miatt. Ilyen esetben, alkohol és bármilyen drog nuku. Orvos > xanax antidepresszáns és nagyon fontos pszichoterápia+nyitottság. A gyógyszer lehet hogy helyre tesz végleg, lehet csak amig szeded. De egy krizis helyzet ujra triggereli a betegséget ugy hogy mindenféleképpen javaslom melléjük a pszichoterápiát is. Tapasztalatból mondom=(

F28

2017. nov. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!