Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bele lehet halni szerelmi...

Bele lehet halni szerelmi bánatba? 18/F

Figyelt kérdés

A volt barátnőmmel a kapcsolatom igencsak bonyolult elég hosszú ideig voltunk együtt (4 év) de közben kisebb-nagyobb mosolyszünetekkel volt hogy fél évig csak harag volt köztünk és nem beszéltünk egymással meg amikor összejöttünk akkor még azért elég fiatalok voltunk mind2en és tapasztalatlanok. Ahogy nagyobbak lettünk egyre kevesebb volt a baj most teljesen tökéletesnek tűnt minden erre az egyik pillantról a másikra rám ír hogy ő ezt nem birja meg van minden baja. Így már 3 hónapja nem vagyunk együtt de én egyszerűen belepusztulok...nem birok nélküle élni és nem birok mégegy olyat találni mint ő. Mióta nem vagyunk együtt folyamatosan csak rábirok gondolni de tényleg mindig és nem megy ki a fejemből és sírhatnékom van de nem birok akár mennyire is akarom hogy kijöjjön csak nyomja a mellkasam és nem jön. Azt vettem észre hogy a légzésem is nehezebb lett teljesen legyengült az immunrendszerem. És nem tudok hosszabb időre "boldog lenni"/nevetni mert mindig eszembe jut hogy mennyire hiányzik. Tényleg úgy érzem hogy egyszer csak sétálok eszembe jut elgyengülök össze esek és meghalok és néha az is eszembe jut hogy az nem is lenne olyan rossz végre megkönnyebűlnék.

És nem kérem hogy olyanokat írjatok hogy úristen 18 évesen azt se tudod mi az meg ugyis lesz másik. NEM nekem ő kell és nem más!



2017. nov. 6. 20:23
 1/7 anonim válasza:
60%

Max úgy lehet bele halni, ha öngyilkos leszel. Ez a "bele hal a bánatba" eléggé lírai esemény.


Egyébként ne szomorkodj. Én is 18 vagyok, aztán 4 lány kosarazott ki, egy meg meg is alázott mások előtt. Rájöttem hogy a legtöbb ember egy szardarab, megtanultam mindenkit leszarni, és inkább a jövőmet egyengetem (tanulok). Hajrá.


18/F

2017. nov. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Molyember ***** válasza:
100%

Amit érzel, az az önsajnálat. Az egód fáj ennyire, hogy elutasították. Meg a gyász, persze, az se semmi.

Ezen át kell esni, nem tudok rá gyógyszert. Ha szereted az ilyesmit, és van rá időd, nézz meg néhány Popper Péter előadást, pár dologra rávilágíthat.

2017. nov. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Poris2000 ***** válasza:
Hát, egy pszichológussal, vagy egy általad tisztelt ismerősöddel jó lenne megvitatni a dolgot mindenképpen. És egyébként tényleg bele lehet ebbe halni, de jellemzőbb a depresszió és az abból származó megbetegedések megjelenése. Azonban ahhoz fiatal vagy, hogy belehalj, vagy komolyabb megbetegedésed legyen a dologtól. Elhiszem, hogy ő kell, de ha ennyire nem működik a dolog, ahogy írtad, akkor hiába erőlteted a dolgot. Itt nem biztos, hogy az a lényeg, hogy helyette lesz majd más, gondolom, hogy más nem érdekel. De azzal, ha továbbra is így éltek együtt, akkor azzal csak megkeserítenétek egymás életét. Próbáld nélküle is megtalálni a saját boldogságodat, ki tudja, lehet évek múltán megint együtt köttök ki, csak érettebben, és jobban fogjátok tudni kezelni majd a párkapcsolati problémáitokat is. Addig meg meg kell tanulni nélküle élni, vannak más örömök az életben.
2017. nov. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem te vagy az egyeduli, aki ezen atesett. Az en nagy szerelmemmel mar 5 eve elvatlak az utjaink es meg mindig gondolok ra, mivel eletem legszebb pillanataim vele tortentek meg. En reszemrol igaz szerelem volt, de mint ahogy kiderult neki semmi komoly terve nem volt soha, ez az ami annyira osszetort. Az elso egy honapban meg enni is alig ettem, az osszes konnyem kisirtam, semmihez nem volt kedvem, csak o jart a fejemben, probaltam meggyozni magam, hogy nem mondott igazat es szeret. Nos idovel a fajdalmak kezdtek lecsillapodni. Mindig gondolok meg ra, de mar semmi eros erzelmem nincs iranta. A regi jo emlekek megmaradtak, azt, meg hogy elvaltak az utjaink, mese nincs, el kellett foganom. Segitett az is, hogy beszeltem vele es oszinten bocsanatot kert. Nos en szemely szerint korulbelul 6 honapig voltam nagyon magam alatt, de annyira, hogy az egeszsegem rovasara ment. Utana pedig sikerult kicsit osszeszedni magam, de sajnos nehany rossz szokas megmaradt(A tobacco es a zold testvere,alkoholt is gyakrabban fogyasztok, bar mar nem annyira sokat mint korabban). Idovel meg mindig nagyon fajt ez az egesz, de megtanultam ugy elni. Sajnos el kell fogadni, hogy az elettol sok pofont kap az ember es neha mar alig tudunk a talpunkon maradni. En teljes mertekben megertelek, mivel tudom milyen az, amikor nagyon osszetorik valakinek a szive. Aki meg nem esett at ezen, az nem fogja megerteni sajnos, tehat ne foglalkozz azokkal, akik elitelnek emiatt. A zene is sokat segitett, szemely szerint gitarozok. En nagyon megtudok nyugni, amikor felhomalyban gyertyafeny mellet gitarozok. Engem ez segit atveszelni a nehez helyzeteket, neked is kell lennie valaminek, ami ilyen jo hatassal van rad :) Fel a fejjel, minden rendben lesz xx
2017. nov. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szó szerint nem lehet, de persze, a lelked belehal. Fel a fejjel, legyenek céljaid, nem áll meg az élet.
2017. nov. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
95%
Belehalni nem lehet, de belebetegedni igen.
2017. nov. 6. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

„Összeomolhatsz,

Panaszkodhatsz

Sajnálhatod magad évekig.

De egyet jegyezz meg, ez a te életed, most zajlik és könyörtelenül múlik egyfolytában.

Éveket pazarolsz olyan dolgokra, amitől még rosszul is érzed magad. Mert az idő nem áll meg a kedvedért, nem várja meg, míg talpra állsz.

Minél hamarabb lépsz túl rajta, annál több időd marad, hogy egy olyat találj, aki megérdemel Téged.”

2017. nov. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!