Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik olyan, hogy valakit...

Létezik olyan, hogy valakit nem érnek traumák, megaláztatás, rossz körülmények, rossz történések sorozata, szeretethiány és mégis beteg, labilis, depressziós, szorongó, mentálisan nem ép ember lesz?

Figyelt kérdés
Engem sok megalázás és szenvedés ért az elmúlt években, kb. úgy az életem második felében, legalábbis szerintem de pszichológusnál még nem jártam, gondolom ez lehet az oka hogy szoc. fóbiás lettem, (régen nem voltam az) mély depressziós időszakaim vannak, öngyilkosság gondolata kb. hetente egyszer minimum megfordul a fejemben, már régóta nagyon beteg rémálmok, a saját foszló holttestemet látom az ágyamban kb. ilyenek, bipoláris hangulatingadozások, állandó labilis tudatállapot. Ma gondolkodtam el rajta, hogy mindaz ami történt velem, nem számít traumának, mert szerintem nem voltak olyan kemény élmények ezek, hogy ezt a mély állapotot előidézzék. De akkor mi váltotta ki? A megaláztatások amik értek életemben, többnyire verések voltak. A legutóbbi, amit hónapokig nem tudtam feldolgozni már rég volt és azóta minimális szintre csökkentettem a kapcsolatomat az emberekkel, teljesen elszigetelődtem és kialakult egy kemény szorongás és szociális fóbia és paranoia az emberekkel kapcsolatban, megbízni képtelen vagyok. Amikor kb. 1 éve újra láttam a személyt aki azt tette velem amit tett, egy pillanat alatt felszakadtak a sebek és iszonyatos gyűlöletet és haragot kezdtem el érezni, pedig azt hittem hogy már feldolgoztam.
2017. nov. 6. 21:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

De hidd el, hogy sajnos ezek épp elegek azok, hogy mentálisan sérülj. A megaláztatást már önmagában "megbetegít".

A lélek nagyon érzékeny és borzasztó könnyen, szinte észrevétlenül szippantja magába a rosszat.

2017. nov. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom.

Téged viszont pont, hogy ért megaláztatás. Tehát teljesen érthető, ahogyan most érzel.


22/N

2017. nov. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

simán, ettől sokkal kevesebbtől is kialakulhatnak durva zavarok ...

aztán az egy dolog amit te tudatos szinten gondolsz az egészről, de a tudatalattid nem hagyja annyiban, az cseszegeti keményen az egódat és hát a frász tudja csak h éppen milyen formában jelenik ez meg a felszínen, azaz vmilyen zavar formájában ...


de ki mikor bántott, vert meg? vagy mit tettek még?

2017. nov. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!