Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért vannak ilyen hirtelen...

Miért vannak ilyen hirtelen hangulatingadozásaim? Ez normális, esetleg tehetnék valamit ellene?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 14 éves lány vagyok és most kezdtem a gimit.

Elég nehéz még nem igazán szoktam hozzá ehhez a sok tanuláshoz, meg még elég új a környezet. Úgy gondolom hogy leginkább emiatt stresszelek...

Mostanában hirtelen rámtör a sírás, leginkább este de van hogy délután is. De mondjuk egy olyan nap után is amikor elmentem a barátnőmmel valahova és nagyon jól éreztem magam, valahogy este mégis egyedül érzem magam és emiatt nehezen alszok el, néha sírok és képtelen vagyok jó dolgokra gondolni. Nagyon hiányzik a legjobb barátnőm, mert ő átment másik gimibe és úgy érzem ő értett meg igazán és ő hallgatott meg amikor lelki gondjaim voltak :(

És már tényleg kezdtek belefáradni hogy valamiért mindig szomorú leszek és újra megvágtam magam. De természetesen nem a kezemen, hanem a combomon, egyáltalán nem szeretném ha bárki is megtudná...de tényleg senki. És abban a pillanatban nem igazán gondolkozok, csak úgy jön, de nem akarom sajnáltatni magam.Szeretnék megoldást találni. Már 2 éve is volt ilyen problémám és félek hogy újra annyira kileszek lelkileg, mert úgy érzem egyre rosszabb a helyzet.

Tudnátok valamilyen tanácsot adni hogy mit kéne tennem?

Egyedül is megtudom oldani ezt?


2017. nov. 6. 22:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem, nem hiszem hogy egyedül is..talán szakember kéne.

Felejtsd el a vagdosást, butaság. Bár én is itt ülök véresre rágott körmökkel épp..bizonyára ilyenkor endorfin termelődik ami megnyugtat de talán jobb lenne nyugtató, nemde?

Szerintem ez készít ki amit írtál..de attól még találkozhattok nem??? Meg csak valaki van ott a suliban annyira azért nem lehet borzasztó, anyukáddal nem tudsz dumálni néha? Nameg itt a Gyakori is..!:)

Kapásból hirtelen ennyi.. /43N/

2017. nov. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hú, nagyon átérzem ezt, csak én 10 éves koromban voltam hasonló helyzetben. Ne félj, jobb lesz idővel, megtalálod majd a helyed ebben az új környezetben is, lesznek majd barátaid. Ez nem jelenti azt, hogy a legjobb barátnőddel el kéne távolodnotok egymástól, továbbra is ugyanolyan fontosak maradtok egymásnak, szóval ne gondold azt, hogy nélküle nem szabad jól érezned magad. Oka van, hogy most így egyedül kell megállnod a helyedet, és ha igazi a barátság, akkor biztos a barátnőd is azért drukkol, hogy ez sikerüljön, és legyenek új barátaid. A stressz leküzdésére én a jógát és meditációt javaslom, a depresszió ellen pedig az omega 3 (halolaj) szedését, mert ez egy természetes étrendkiegészítő, és nem lehet hozzászokni, mint a nyugtatókhoz. Csak vigyázz, hogy milyen fajtát veszel (vagy kérsz a szüleidtől), mert sok fajtát árulnak, ami büdös/ avas. Én a GAL félét használom évek óta, nekem sokat segít. Fel a fejjel, bátorság!
2017. nov. 7. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Először is arra tippelek, hogy túl sok minden összejött. Az új iskolával való stressz, a legjobb barátnőd hiánya... Ettől délután vagy hétvégén még találkozhattok, és nyugodtan beszélhetsz vele neten keresztül is.

Egyébként a tinikor tipikusan ilyen, tele hangulatingadozásokkal..

DE! Ha nem javul a helyzet, akkor keress fel egy szakembert.


22/N

2017. nov. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!