Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mentalis betegek mennyire...

Mentalis betegek mennyire tudnak rendet es tisztasagot tartani maguk korul?

Figyelt kérdés

2017. nov. 8. 15:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%

Ez a mentális betegség mibenlététöl erösen függ!


Ugyanis ez egy gyüjtöfogalom, amibe rengeteg betegség tartozik és egymáshoz nem sok közük van.

2017. nov. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Kulcsszavaid alapjan

Depresszios: tud, de nem erdekli.

Bipolaris zavaros: tud

Skizofren: nem tud, sajat higieniajat is hanyagolja (ez is lehetseges tunet)

2017. nov. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Vannak kényszeres takarítók, náluk egy porszemet se találnál.
2017. nov. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Sok mentalis betegseg kozott sok az atfedes, szoval az nem igaz, hogy kozuk sincs egymashoz.

Amugy igen, ezekre gondoltam mint pl sulyos depresszio, bipolaris, skizofren, szemelyisegzavarok.

2017. nov. 8. 16:04
 5/11 A kérdező kommentje:
Egyebkent foleg tapasztalat erdekelne, sajat vagy csaladtag, ismeros pl.
2017. nov. 8. 16:06
 6/11 anonim ***** válasza:
Anyukám depressziós, és nagyon nehezen áll neki a takarításnak, kb majdnem elnyel minket a kosz. De ha nagyon akarja megcsinálja. Én is hasonlóan érzem magam, de én tudok rendet tartani igazából, de van hogy nem érdekel. Változó.
2017. nov. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Attól függ.

Egy kényszercselekvőnél előfordulhat, hogy óránként kitakarít, gyakran mos kezet, stb.


22/N

2017. nov. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Bipoláris vagyok, a mániás szakaszban csillog villog minden és átrendezem a lakást, festek, stb., a depressziós epizódban örülök, ha le tudok zuhanyozni.
2018. márc. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én voltam olyan pszichiátriai intézményben ahol a betegeknek maguknak kellett a tisztaságra ügyelni. Mindenkinek ki volt osztva az intézményben egy-egy rész, feladat amit neki kellett ellátni.

Azt kell mondjam nem nagyobb a variáció ilyen tekintetben a beteg emberek között, mint az "egészséges" társaiknál. Ha megnézed nem kell pszichés betegség ahhoz hogy valaki lusta vagy trehány legyen.

Sok függ a betegség típusától, illetve attól hogy mennyire megfelelően kezelt az illető. Az átlag rendben ellátta a feladatát ki jól, ki kevésbé jól. A skizofrén páciensek is amennyiben már megfelelő gyógyszeres kezelés alatt álltak. Sokaknak a munka egyben feszültséglevezetés is volt, ők még túlzásba is vitték órákat töltve egy húsz perces feladattal.

A másik oldalon voltak akik alig vagy csak unszolásra/segítséggel voltak képesek elvégezni amit el kellett. Őket gyakran tényleg az állapotuk akadályozta, vagy az hogy az állapotuk végett olyan dózisban kaptak gyógyszereket ami mellett valóban nehéz bármit csinálni.

Az intézményben volt rajtuk egy nyomás hogy ezt kell csinálni. Kérdéses magánéletükben mennyi figyelmet fordítanak a higéniára, de annyi biztos hogy legtöbben képesek rá.

2018. márc. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A személyiségzavaros tud, maximum tojik bele
2020. szept. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!