Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem birom elviselni, hogy ha...

Nem birom elviselni, hogy ha a párom máshol van. Pszichológus tud ezen segíteni?

Figyelt kérdés
Furcsa, hogy most jött ki ez belőlem, hogy majdnem két oranyira van a munkahelye. Elvileg nem marad ott sokáig de bármi lehet...Mikor közelebb dolgozott addig nem volt ilyen gond, most viszont azonem agyalok állandóan, hogy milyen messze van és én nem lehetek vele és nagyon kivagyok ettől. Pedig mikor kozel dolgozott is csak délután /este találkoztunk, de akkor nem voltak bennem ilyen érzések mert tudtam, hogy itt van a varosban. Nem tudom miért zavar ennyire, hogy messze van. Volt aki mondta, hogy biztos nem bízok benne. Ez nem így van, teljes mértékben megbizok benne tudom, hogy csak dolgozni jár oda, de ha attól félnek, hogy megcsal vagy ilyesmi akkor akkor is félnek, ha itt dolgozna a városban. És nem, nem azért voltam nyugodt amikor itthon voltam, mert akkor tudom ellenőrizgetni. Sose tettem ilyet. Én is dolgozok, nem otthon ülök de most is a sírás kerulget attól, hogy ő olyan messze van és én nem lehetek ott vele. Tudom, hogy ez nem normális. Menjek szakemberhez vagy mi legyen?
2017. nov. 13. 11:16
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Amikor itt dolgozott * Bocsánat
2017. nov. 13. 11:17
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez már jó hogy be ismered hogy ez nagyon beteg dolog. Biztos egy pszichológus tud is ebben segiteni.
2017. nov. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Mindenképpen.
2017. nov. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Ha nem féltékenység okozza és megbízol benne, akkor lehetséges, hogy tudat alatt kialakult benned egy szorongás, hogy éri valami vezetés közben. Mondjuk ha ott lennél vele, akkor is történhet vele(tek) bármi. Ez csak feltételezés, de ez is lehet egy ok. Nem tudom, mióta dolgozik kétórányira, de ha nem múlik belőled az állandó stressz, tényleg keress fel pszichológust, gondolom, megfejti majd, mi lehet a baj.
2017. nov. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Ezt te is tudnád magad megoldani EFT módszerel.
2017. nov. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Nekem abból amit írsz nem az jött le, hogy ez beteges. Bennem akkor lenne ilyen érzés ha félnék, hogy történik vele valami útközben, mert ennek egy 2 órás úton nagyobb az esélye, mintha fél órára dolgozna a lakhelytől. Szerintem ez akkor igényelheti szakember segítségét, ha már olyan szinten aggaszt a dolog, hogy nem tudsz tőle enni, aludni, rányomja a bélyegét a mindennapjaidra.

Első körben az is segíthet, ha elmondod ezt a párodnak, átbeszélitek a dolgot. Nekem is dolgozott az exem külföldön is, meg itthon az ország túlsó felén, és én is aggódtam, nehogy baja essen.

2017. nov. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
hát bizony beteges, és veszélyes is, mert egy idő után menekülni szoktak az emberek a rajtuk kullancsként csüngőktől...
2017. nov. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem az lehet a gond, hogy nem tudsz helyesen írni. Tanulj meg addig sem a pároddal foglalkozol. Egyébként értem amiben vagy. Ő jelenti neked a biztonságot ezért rossz ennyire ha távol van. Nekem az otthonom jelenti ha másik városba megyek akkor érzem így magam. Ne foglalkozz a dologgal. Nem jó de normális. Gyakorolj és szokd a távolságot....idővel jobb lesz. És próbálj más dolgokhoz vagy emberekhez is kötődni az sokat segíthet. Mert gondolj bele ha egyszer véget érne ez a kapcsolat nem bírnád el a terhet.
2017. nov. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Ez beteges , ok nélküli szorongásra és/vagy féltékenységre utal.

Ha lesznek gyerekeid, akkor az idegeid nem sokáig fogják bírni az ilyen mértékű aggódást.

Feltétlenül orvosra van szükséged. Kérj a házi orvosodtól beutalót egy pszichiáterhez.

2017. nov. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Sajnos mostanra ez nagyon durva szorongast okoz bennem szóval tényleg keresek egy pszichológust.

Egyébként mobilrol írtam és a telefon javítoja is bekavar

2017. nov. 13. 12:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!