Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mostanában sok negatív dolog...

Mostanában sok negatív dolog jött össze. Hogyan tudnék ebből kitörni?

Figyelt kérdés

Sziasztok


Nem sírni jöttem ide, hanem tanácsot kérni. :)


Nos, az utolsó pár hét valami borzalom volt. Kezdjük ott, hogy szakított velem a barátnőm, és ez nagyon leküldött a padlóra, de már elfogadtam a helyzetet. Viszont az a baj, hogy ez a dolog még a tanulásra is kihatott.


Gazdasági szakra járok egyébként, ez a második évem. És most annyi balszerencse jött hogy hihetetlen. Stat zh-m 1 ponton múlt, tegnap voltam póton, úgy érzem hogy most meg kell lennie. Aztán van a vállalati pénzügyek, ott a rendes zh nem lett meg, a pót zh meg lett volna, csak pont nem tudtam egy képletet a zh-n, viszont reggel még tudtam...


És én amúgy rengeteget készültem tényleg rájuk, az összes példát megoldottam 2x otthon, erre mégse sikerül. És azt utálom a legjobban, hogy valamiért rengeteget dolgozok, aztán nincs meg az eredménye... Próbáltam pozitívan hozzáállni a dologhoz, de most teljesen elment a motiváció...

Volt már amúgy ilyen időszakom korábban, hogy csomó minden nem sikerült, és fel tudtam állni, de most úgy érzem, hogy nincs hozzá erőm...

Azzal vigasztalom magam, hogy eddig nem csúsztam félévet, de az a gond hogy lehet hogy most lesz csúszás :/ de azt meg nem szeretném...


Valaki valami tanács?

20f



2017. nov. 14. 14:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Ismerős a helyzeted, én is most jöttem ki egy hasonló időszakból, én még gimis vagyok, továbbtanulás előtt állok. Szerencsére, megtaláltam az utam, amit járni szeretnék, de előtte nagyon sokáig azt éreztem (más lelki okok miatt is), hogy nem tudok felállni a földről, nem motivál semmi és feladok mindent. Csak pszichológus segítségével tudtam felállni a földről, és nagyon sok mindent megtanultam magamról. Pl. azt, hogy még akkor is ki lehet mászni a gödörből, ha túl mélynek érzed, csak nem szabad gyorsan csinálni. Add meg magadnak az időt arra, hogy találj valami pozitívat, valami ösztönzőt, ami minden arra motivál, hogy jól csináld azt, amit szeretsz. Foglalkozz többet magaddal, kapcsolódj ki, hogy utána sikerélmény legyen a tanulás és így jobb eredményeket érsz majd el. Hajrá!


L/19

2017. nov. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

*minden nap


Ez kimaradt

2017. nov. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell erőlködni, csak higgy benne, hogy rendbe fognak jönni a dolgok (maguktól is). Állj be egy "utazó sebességre", hagyd, hogy csak úgy történjenek veled a dolgok. Persze tanulj, de ne agyalj azon, hogy mi lesz, ha nem sikerül. Türelemmel várd ki, hogy jöjjön a kedvezőbb időszak és fogadd el, hogy lesznek még nehéz időszakok az életedben.
2017. nov. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
És ehhez holnaptól újabb negatív dolgok: még a hajnali fagyok is.
2017. nov. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, sokat segítettek. :)
2017. nov. 15. 11:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!