Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vannak ismétlődő ciklusos...

Vannak ismétlődő ciklusos lelki állapotok? És ha igen hogyan lehet "orvosolni"?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Másképp nem igazán tudtam megfogalmazni, leírnám röviden:

Az elmúlt körülbelűli 5 évben minden november- decemberben "kiakadok"(erős frusztráció, néha magas agresszivitási szint, néha meg sem tudok mozdulni úgy legyengülök. Napi 3x kell túsoljak, vagy mosakodjak mert nagyon izzadok, erős stresszszint, identitás elvesztése, eddigi "cél/irány" elvesztése, túlzott idegesség, aggodalom, nagyjából így tudnám leírni.)

Minden évben történtek negatív események szintén e két hónapban, tudtommal novemberbi hónapban "estem" depresszióba, amiből olyan két év után jöttem helyre.

Jártam pszihológusnál, pszihiáternél, bowen terápián meg még egy tucat orvosnál, szóval van egy láda papirom, hogy mind depressziót erősített meg.

Viszont, így "gyógyulás" után is most novemberben is szintén jelentkeznek a tünetek, elég intenzíven, és nagyon bezavar, mert miatta nagyon gyengén tudok dolgozni és a magán életem se tud fejlődni, valahogy pedig már szeretnék kilábalni ebből is.

"Szakmát" változtattam, úgy döntottem hogy egész télen nem iszom alkoholt stb. dologgal próbálkozok ellene, de nem szeretnék megint depresszios lenni, ha nem megy ellene csináld vele alapon.

Próbáltam utána nézni a dolgoknak, pl azt következtettem ki spirituális szemszögből, hogy az energiaszintjeim össze vissza keverednek, tudományos szemszögből beszélnek a tények.

A kérdésem vagy kérésem az lenne, hogy esetleg milyen móddal keveredhetnék ki ebből az ördögi körből, esetleg hogyan tudom feltárni ennek okát.

Ha hiányos valamilyen infó, kérdésre pótolom. Normális, esetleg építő kritikáju kérdéseket kérnék..

Köszönöm előre is! 21/F



2017. nov. 14. 14:48
 1/2 TR75 ***** válasza:

Szezonális depresszió. Van ilyen.

"azt következtettem ki spirituális szemszögből, hogy az energiaszintjeim össze vissza keverednek"

Ez elég zavaros :S

Szerintem a kevés napsütés, a hideg, esős, nyálkás, vacak hónapok hatnak így rád. Én is utálom az ősz végét-tél elejét, januártól már jobb a kedvem nekem is, addig megpróbálom valahogy kihúzni. Próbálj meg valami benti sportot csinálni, ajánlják a fényterápiát is a téli időszakban.

2017. nov. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én minden pénteken vagyok jól, hétfőn meg rosszul. Sejtem mitől, de nem vagyok benne biztos.
2017. nov. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!