Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy tudom eltüntetni a...

Hogy tudom eltüntetni a vagdosás utáni hegeket?

Figyelt kérdés
Nem kérem az olyan válaszokat, hogy nem vagyok normális és előbb kellett volna gondolkoznom, mielőtt megtettem. Ezeket én is tudom! Most azt szeretném tudni, hogy van-e valamilyen krém vagy valami arra, hogy eltüntessem a hegeket. A karomon van 2, ami nagyon látszik és nem szeretném, hogy észrevegyék, mert akkor csak rosszabb lenne a helyzet. 17/L
2017. nov. 17. 11:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kozmetikus, bioptron lámpa jó a hegekre
2017. nov. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 TR75 ***** válasza:
100%

Nem fogod tudni eltüntetni, csak halványítani.

Jók ilyesmire a Contractubex és hasonszőrű társai, amik a hegeket halványítják (nem kozmetikailag, hanem a hatóanyagaik révén, szóval időbe telik, amíg látványos a hatás), de függ a hegtől is.

2017. nov. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Esetleg körömvirág krém (krém és nem kenőcs!) vagy aloe vera spray, ezek ilyen mindenre jó csodaszerek.

De egyszer láttam ilyen műsorban, hogy a keloidos hegekre ami aztán tényleg eltüntethetetlen, ajánlják, hogy az illető dörzsölgesse E vitaminnal, mert az halványítja, meg mulasztja valamennyire.

2017. nov. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Attól is függ, mennyire mélyek a vágások és mivel csináltad. Ha pengével, akkor nagyon keskeny heg marad. Attól is, milyen bőrtípusú vagy. Ha nagyon fehér és vékonybőrű, akkor nehezebben tűnik el, vagyis egyáltalán nem. Gondolom, mostanában csináltad, ha eddig még nem vették észre. Betadinnal kenegesd, utána ha már nincs seb, csak a heg, akkor jobbhíján jó minőségű alapozó. Jobb ötletem nincs, ha nincs otthon bioptron lámpa, és nem akarod orvosilag kezeltetni a heget. Mondjuk jó sokba kerül(ne) és többszöri alkalom... Ha tudsz rá pénzt szerezni, akkor mindenképpen kozmetikus, lézeresen halványítani lehet. Eltüntetni nem nagyon.
2017. nov. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Sajnos sehogy, nekem az összes gyerekkori sérülések helye mind meglátszik, egy vékony fehér csík ott marad.

Legfeljebb csökkenteni lehet kicsit, kapható hegekre kapható krémekkel, vegyél a gyógyszertárban.

2017. nov. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Függ a vágás mélységétől. Ha nagyon mély (mint az én esetemben) soha sem fog eltűnni, ez örökre ott marad. Ha nincs olyan mélyen, akkor talán kenőcsökkel (hm, talán azt hiszem körömvirág, meg van az a másik a sudocrem nekem a halványabb hegekre az is jó volt)


Vastagabb hegekre csak a plasztikai sebészt tudom ajánlani, vagy alapozót. Én egy időben alapozóval kentem, az jól eltudta takarni, de aztán végül mára már semmivel sem kenem mert semmi értelme, sosem tűnik el, akkor meg minek takargassam... Ja és van még a régi módszer, a fásli, igaz nem valami praktikus, de egy kis hazugsággal eltussolható az hogy valójában vagdosod magad.


És zárásként azt tanácsolom, még most hagyd ezt abba, ez semmire sem megoldás. Pillanatnyilag igen, annak tűnik, de aztán jön a bűntudat és szégyenérzet... És az hogy muszáj takargatni, ami valljuk be nem könnyű.. Én rohadtul el csúfítottam a bőröm, mert rászoktam erre, olyan ez mint a drog... Mai napig nem tudtam teljesen leszokni erről. De tény hogy már nem csinálom olyan intenzíven mint régen. Tudom hogy nehéz, de próbáld meg máshogy levezetni a rosszat, mert így csak magadnak ártasz és próbálj meg erős maradni! <3


19/L

2017. nov. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem már halványok a hegeim,viszont fehér és vastag mert szét volt nyílva.

1.TEGYÉL RÁ NAPTEJET(ez halványítja mert kicsit fehérebb lesz a bőrőd,de ne csak a heges felületre,jól kend is be,pl : az egész kezed)

2. Amikor MEGSZÁRAD A NAPTEJ,TEGYÉL RÁ ALAPOZÓT!Ne túl sokat,de ne sajnáld!

3.Megszárad az alapozó,majd jöhet a FEHÉR PÚDER,amit a babák fenekére,illetve hajlatokra használnak nedvesség ellen.

És figyelj arra hogy ne egy nagy foltba kend fel mert úgy latszik hanem ugye az egesz kezedre,vagy ahol van.

Nem fog eltűnni ,de nehéz lesz észre venni!!!

Én ezt szoktam csinálni és még senki sem vette észre.

De úgyis jó hogy van nálad naptej és allandoan kened magad arra hivatkozva,, hogy nap alergiád van.

2021. aug. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!