Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez tényleg lehet valami...

Ez tényleg lehet valami mentális gond, vagy milyen irányban vizsgáltassam magam?

Figyelt kérdés

Rengeteg vizsgálaton voltam már, mióta léteznek ezek a tüneteim, de sokkal nem lettem okosabb.A tünetek makacsul kitartanak, hiába szedek gyógyszereket.Egyetlen szervi dolgot találtak eddig, az a mitrális prolapszus.De állítólag azzal nem kell foglalkozni.

Elvileg pánikbeteg vagyok.A tüneteim: időnként rohamokban jelentkező szapora szívverés, közben remegés, elgyengülés, esetleg hideg vagy melegség hullámok, hirtelen kiugró vérnyomás.Ezek a tünetek úgy figyeltem meg, hogy a menstruációs ciklussal változnak, azzal vannak összefüggésben.A kettő közötti 14.nap környékén jellemzőek ezek a rosszullétek és a menstruáció második, harmadik napján.Azok a legrosszabb napok, olyankor 180/110-ig is ment már fel a vérnyomásom.Menstruáció előtti 2 hét is eléggé megvisel, tehát gyakorlatilag a középidőtől mensi első napokig szenvedek.Főleg a szív és keringési tünetekkel, mellé jön a szorongás a rosszullétek miatt.És néha ebből kifolyólag egy depis hangulat.Nődoki semmit nem tudott hozzáfűzni, csinált hormon vérvételt is, azt mondja, az rendben van.Küldött kardiológushoz, az csak mitrális prolapszust talált,pszichiáter pánikbetegséget mondott,de nekem ez gyanús, mert a pánikbetegség nem hiszem, hogy ilyenfajta összefüggésben lehet a ciklusommal.Ráadásul időszakosan a fülemben ilyen surrogást hallok, vagy van hogy a szívverésemet hallom, amolyan "dobogást" a fülemben.Már megnéztem, hogy összefügg-e a vérnyomásommal, de nem.Doki szerint ezzel sem kell foglalkozni.

Idegesít, hogy mindenki egyből a stresszre fogja a tüneteimet, én pedig aggódom, hogy valami komolyabb lehet a háttérben, de sosem jönnek rá.Mégis, mi lehet ez?


2017. nov. 18. 19:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Nagyjából egy fél éve én (is) pánikbetegségben szenvedek. Folyamagosan zúg a fülem. A pulzusomra szedek gyógyszert, mert az szinte mindig magas (lenne) Valóban érdekes, hogy a ciklusoddal összefügg valamelyest a dolog, de amit én megtanultam az egy évem alatg, az az, hogx a legjobb dolog, amit tehetsu, ha megnyugszol és nem idegeskedsz, és egy alapos kivizsgálási kör után (akár több orvos után is), hiszel nekik.


A webbeteg.hu-n pár száz forintért lehet feltenni egy kérdést, amire az orvos válaszol. Próbáld meg, hátha ott is azt írják majd, hogy ne aggódj, és akkor tényleg megnyugodhatsz.

2017. nov. 19. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A két menstruáció közötti 14-15. napon van peteérés. Ekkor egy kissé megugrik az ébredéskori testhőmérséklet is Kb 37-37,2 fokig. Onnantól a menstruáció első napjáig csökken a hormonszint.Valószínűleg a hormoningadozásoddal van összefüggésben a dolog. Csakhát ezt a nőgyógyásznak tudnia kellene.
2017. nov. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Még a maszek nőgyógyàszom sem vette komolyan.Hàziorvosom tudja hogy létezik ilyen hogy mensikor emelkedik a vernyomàs de ő meg mit tehetne?Nem ő a nőgyógyàsz.Most napokig szépen 120/80 körül volt.Most megjött,erre tessék,felugrott hirtelen 160/100-ra.Alig birtam menni :( Hormonvérvétel se mutat semmi rosszat.
2017. nov. 19. 20:54
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hány éves vagy, és nem akarlak keseríteni, de az én hormon háztartásom csak a terhességgel, és a szüléssel jött rendbe. Nekem nem a vérnyomásom ugrált, én görcsöltem, 2-3 napig hánytam, és félájult állapotban feküdtem a fájdalomtól. Szerintem hőmérőzd magad, hogy van-e egyáltalán peteérésed. Nekem nem volt annak ellenére, hogy szabályosan 30 napos volt a ciklusom. Injekciós és gyógyszeres kezelést kaptam. Attól ideiglenesen elmúltak a tüneteim, de igazán csak a szülés hozott rendbe. Soha többé semmi bajom nem volt.A hőmérsékletet ébredéskor a szádban mérd, és írd naponta. Félidőben 1-2 napra fel kell ugrania a testhőmérsékletednek. Ha nincs hőemelkedés, nincs peteérésed. Akkor pedig kezelés kell.
2017. nov. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Utolsó!42 éves vagyok.Szültem màr,igaz,23 éve.

Na de hormonvizsgàlat szerint valtozókor még nincs kilàtàsban szóval nem értem.

Hőmérozés jó otlet.Melyik napon kell elkezdeni?Most a mensi elején vagyok.

Ebben a hónapban is középidőben szurkalt oldalt a hasam és volt egy kis köztes vérzés.Vagy ez sem biztositék peteérésre?

2017. nov. 20. 06:06
 6/8 A kérdező kommentje:
Digitàlis lazmérővel is mérhetem szàjban?
2017. nov. 20. 06:12
 7/8 anonim ***** válasza:
Bocsánat, de csak most néztem vissza a régebbi kérdéseket. A hőmérőzést a menstruáció ötödik napjától kezdd el. Igen, digitális hőmérőt is használhatsz. A korod miatt, pedig bizony lehet kezdődő klimax is. Én 55 éves vagyok. Nekem éppen holnap lesz egy éve, hogy elmúlt, de az utolsó 5 évem nagyon kemény volt. Minden hónapban olyan migrénes fejfájásom volt az első 2-3 napon, hogy semmi nem használt, csak a feküdni, és napi 14-16 órát aludni tudtam. Erre ment rá a szabadságom nagy része. A napra pontos ciklusaim miatt az orvosokban fel sem merült, hogy a klimaxom indult meg. Össze-vissza küldözgettek, MR, CT, neurológia, mifene. Amióta elmúlt összesen 2-szer fájt a fejem, és akkor sem kellett gyógyszert bevennem, elég volt egy sima hidegvizes borogatás. Kitartás.
2017. dec. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja, és még valami. A hőmérőzést legalább 4 egymást követő hónapban csináld, hogy mindkét petefészkedet legalább kétszer ellenőrízd.
2017. dec. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!