Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy feleslegesek a pszichológusok, amikor vannak pszichiáterek?

Figyelt kérdés
ha beteg vagy elmész orvoshoz, ha meg problémád van, oldd meg magadnak, vagy beszéld meg a családoddal/pároddal/barátaiddal
2017. nov. 19. 19:10
 1/10 anonim ***** válasza:
22%

Nekem az a véleményem hogy a pszichologusok, csak beszedik a pénzt, aztán tehát fizetsz azért hogy valaki végighalgasson tulajdonképpen. Méghozzá nem kis összeget.

A másik a pszichiáter az összetettebb mert feltud irni gyógyszert, aztán azzal elvan intézve.

2017. nov. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért felesleges a pszichológus, mert vannak pszichiáterek? Vagy mi a kérdés?
2017. nov. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%

Ez így túl primitív, kihagytad a pszichoterapeutákat. A pszichiáter gyógyszerrel (testi beavatkozással) képzeli el a pszichés kezelést, nem csoda, hogy kevés sikerrel.

A pszichés betegségeket hiába beszéled meg a családdal/pároddal/baráttal/pszichológussal, attól nem gyógyul, csak a pszichés módszerektől (KIP, ego-state, regresszió, Bradshaw, Rossi). Hallottál már ezekről?

2017. nov. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
a pszichiáterek nagy része pszichoterápiát is csinál.. Nem csak gyógyszert ír fel képzeld
2017. nov. 19. 19:35
 5/10 anonim ***** válasza:
26%

Alapvetően érteni kell a különbséget. A pszichiáter a beteg lélekkel foglalkozik, a pszichológus az egészségessel.

Egyébként én nem értem azt az új trendet, ami az amerikai filmekből árad. Ha bajod van, nem kell megoldani, csak beszéld meg a barátnőddel, szomszédoddal, bárkivel. Én nem kötöm senki orrára a problémámat, főleg hogy a szomszédom sem szakember, nincs több esze. EZ egy új hóbort, főleg a nők között terjed.

2017. nov. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
de egy idegennek az orrára kötöd, a rokonoknak meg nem...logikus
2017. nov. 24. 10:26
 7/10 anonim ***** válasza:
53%
Mert az idegen, az orvos nem él vissza vele, de anyósod igen.
2017. nov. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
nagy gondok lehetnek ott ahol visszaél vele a rokonod...egyébként is nem pont anyós, hanem: férj, feleség, barát, barátnő, testvér, szülő, gyerek
2017. nov. 24. 16:19
 9/10 anonim ***** válasza:
53%
Milyen naív vagy.
2017. nov. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem én vagyok a naív, hanem te a paranoid
2017. nov. 25. 02:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!