Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet hogy én is skizofrén...

Lehet hogy én is skizofrén leszek?

Figyelt kérdés

Szinte egyik családtagom sem normális. Édesapámnak a szülei szintén ilyen betegségben szenvedtek, apukám is és most úgy érzem, valami velem sincs rendben. Anyám még viszonylag normális, bár sosem foglalkozott az érzéseimmel. A szüleim elváltak, testvérem nincs, így a családról sincs fogalmam.

17 évig úgymond normálisan éltem mert nem éreztem mentálisan problémát, csak lelkileg, hiszen nagyon megviselt hogy apa lelépett, de kb.3 hónapja nagyon durván megváltoztam. Lett egy kapcsolatom is a nyáron, valószínűleg ez hozhatott a felszínre olyan érzéseket, gondolatokat amiket jobb lett volna elkerülni (már lepattintottam azóta), de ettől sem jöttem helyre.

Vannak furcsa elméleteim, eléggé magamba fordultam, gyakorta vannak öngyilkos gondolataim , konkrétan elterveztem már mindent, tudom mikor, hol, hogyan . Nagyon szerettem volna ha valaki ettől meg tud menteni,de már egyre kevesebb esélyt látok rá. Az ünnepeket még megvárom, így is elég fájdalmat okozok. Nem akarom betegségben leélni az életem, tudom milyen ez, apámból kiindulva is, egyszerűen én nem tudok gyógyszereken élni , mások által eltartva. Kíváncsi vagyok mit gondoltok erről az egészről? 18L



2017. nov. 20. 16:52
 1/6 anonim ***** válasza:
93%

Azt,hogy szedd össze magad legyél erős az életet pár rossz év,periódus miatt nem dobjuk el.


Keress fel egy dokit o tudja mit kell tennie,hogy kibillentsen

Egyébként meg én úgy tudom a skizofréniát is szinten tudják tartani és lehet normálisan élni viszonylag vele ha fiatalként érint ez a probléma.


Úgyhogy NE ADD FEL és ne legyél h.ly.

2017. nov. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
93%

18 éves korában sok fiatalnak megfordul a fejében az öngyilkosság még akkor is, ha nem volt/nincs skizofrén a családjában, és ő se az, ebben a korban 'érdekli már az embert a halál, és élet értelme.Nekem is volt sok ilyen.

Gondolj arra, hogy túl leszel ezen, és győzd meg magad arról, hogy te nem leszel csak azért sem olyan mint apád és megmutatod nekik, hogy tudsz normális életet élni.

Nagyrészt fejben dőlnek el ezek a dolgok, de emellett keress valami elfoglaltságot, amivel hosszú időre letudod kötni magad, pl.: egy hangszeren tanulni.

Ezenkívül meg ha súlyosabb a helyzet, akkor mindenképp járj el pszichológushoz, ő is tud segíteni.

Remélem hasznos volt. :) 21/f

2017. nov. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
49%

Ez nem a skizofrénia tünetei.


Sokan érzik így magukat életük során.

2017. nov. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Szerintem ettől még ne öld meg magad. Nagyon nem tudhatod biztosra hogy skizofrén vagy-e. Inkább beszélj orvossal. De azután se öld meg magad. Ha apukádnak sikerül(t), neked is fog. :)
2017. nov. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
25%
Amikor úgy érzed, hogy valami nem jó, kérd Jézust, vagy Mihály arkangyalt, hogy védjen le minden ártalmas hatás alól. Nem kell feltétlenül hangosan kimondanod, elég az is, ha csak gondolsz rá, jönnek, és segítenek, és ez komoly.
2017. nov. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
*ja de amúgy ne is gondolj ilyesmire, nehogy bevonzzad.
2017. nov. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!