Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mobil/internet függő vagyok?...

Mobil/internet függő vagyok? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Elegem van ebből az egészbol. Holnap 7kor kelek és megse bírom letenni a telefont, folyton porgetem az instat (nincs is rajta semmi) hasonló helyzetben levő baratokkal chatelek a semmiről (ahelyett h talalkoznank) vagy videókat nezek jutubon, egyéb platformokat nyomok.

Ha felkelek automatikusan nyitom meg és nem érzem úgy h elindult a napom míg nem néztem meg mi "történt" míg aludtam.... próbálok ra figyelni h tömegközlekedési eszközön ne nyomkodjam (napi 2 órát utazol felorakra bontva ) de mire vége az útnak egy olyan vágyat érzek a mobil iránt mint amikor Nahyon éhes vagyok és végre ebedido van... egyszerűen megnyugtat ha a kezemben van és felvillan a fénye. Biztonságban érzem magam. De tudom h ez gaz és már duhkitoreseim vannak mikor azt látom az appban Ami nezi mennyit használom egy nap h 6 óra... 6 órát alszom 6 ot nyomom ezt a szart... az a napom fele a semmivel. Ha leülök tanulni hiába köt le az anyag 40 Perc után elkezdem azt hinni h történhetett valami a neten és ideges leszek. Valaki segitsen!!! 21/l


2017. nov. 24. 00:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezzel nagyon sokan igy vannak, az en parom is hasonloan csinal mint te . Igen en is mondom neki , ez mar figgoseg. Mert csak akkor nyugodt es erzi jol magat, ha v a tel v a laptop elott ul orakig. En es kis csaladja is csak a hatat latjuk, hiszen imadja a netet akar telefonban akar gepen. Probalj valami hobbit keresni amikor otthon vagy es van szabadidod. Pl rejtvenyfejtes , receptet kiprobalsz , kotogetsz v baratnodhoz mesz stb. Ha en ilyen lennek, ezek pl rajtam segitenenek.
2017. nov. 24. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha már régóta fennáll ez a probléma és tényleg ez teszi ki a napod nagyrészét, ráadásul úgy, hogy szinte már kényszert érzel arra, hogy használd a telefonod, akkor ideje felkeresni egy szakembert. Félelemből fakad ez a függőség, túlságosan érdekel, hogy mi van másokkal. Én azt mondom, hogy több időt fordíts magadra, főleg ha tanulsz is. Hajrá.
2017. nov. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

21 eves es lany vagy? Jo randa lehetsz ha nem a pasiddal logsz, vagy a baratnoiddel bulizol.


De ne addogj, majd ha rajossz, hogy a telefon nyomkodasa kozben megoregedtel es elszaladt melletted az elet ... akkor majd biztosan le fogsz tudni szokni rola.

2017. nov. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3-as undorító, hogy ilyeneket írkálsz egy olyan embernek akit nem is ismersz. Árad belőlled a rossz indulat, ha csak ilyenek jönnek belőled akkor én azt mondom a gyk-ra ne gyere, és inkább ne írj sehová! Vagy netán magadból indultál ki? Olyan ronda vagy, hogy inkább ilyen oldalakra jössz fel, másikat mégjobban lehúzni? Ha nem tudsz hasznosat írni, akkor inkább olvasál, vagy csinálj amit akarsz, de ide ne írogassál.
2017. nov. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
szia! nekem is ilyen problémám volt, es egy vizsgaidőszak döbbentett erre rá, amikor azért nem tudtam tanulni mert azt kellett néznem, hogy rakott-e ki kepet valaki. Én azt csináltam, hogy a vizsgaidőszakra letöröltem az összes ilyen appot a telomrol, es igyekeztem inkabb kinyomtatni az anyagot, hogy ne csábuljak el a gép mellett. meg a messengert is letöröltem. azt vettem észre h kb egy hét után már annyira nem is érdekel ki mit posztolt. mikor végeztem a vizsgáimmal visszatelepítettem az appokat, de facere pl letiltottam az ertesitoket es beraktam az ötödik lapra, hogy még véletlenül se azt lássan ha feloldom a telóm. igazabol az instarol nem tudom magam “leszoktatni” meg youtube-rol. youtube-rol annyira nem is akarom mivel ezt nezem tv helyett elalvas elott. ja es valts kisebb mobilnetre, én sajnálom pl instara pazarolni ha van 500megam egy honapra. ez nekem pont eleg veszhelyzetre pl google terkepre meg ha valamit sos meg kell neznem. remélem segítettem 😄
2017. nov. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!