Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A KIP (rajzolós) terápiáról...

A KIP (rajzolós) terápiáról tapasztalatok?

Figyelt kérdés

2017. nov. 24. 12:57
 1/1 anonim ***** válasza:

A katatím imaginatív pszichoterápiára gondolsz? Volt benne részem, szerintem egy nagyon érdekes dolog, de nem a rajzoláson volt a lényeg. Leglábbis nálam. A terapeutá elmondta, hogy jó lenne, ha lerajzolnám mindig, amit láttam a módosult tudatállapotban, de sajnos erre nem mindig volt időm.

Minden "képezés" ugyanúgy kezdődik: 2 mély levegő, szem becsuk és egy rövid lazító bevezetés. Ekkor a terapeuta beszél és mondja, mit csinálj, mire koncentrálj. Ezután mond egy hívószót, pl most képzeljen el egy rétet. És akkor lelki szemeid előtt megjelenik egy kép, amit le kell írnod részletesen, a terapeuta is kérdezget, hogy milyen a hőmérséklet, milyen illat van, stb. Ezután a terapeuta valamennyire mondja, hogy mit csinálj, te pedig tudósítasz, hogy mi történik veled a képben. A vége pedig az elejéhez hasonló, el kell engedni a képet és vissza kell rázódni a valóságba. Lényegében ennyi történik egy alkalommal.

Nagyon fura, hogy közben tudatában vagy, hogy mi történik, tudod, hogy az nem valóságos, ami ott van, mégis amikor vége van, az olyan, mintha épp felébredtél volna. Nekem legalábbis olyan.

Ha marad idő, még a képezés után beszélünk róla, de általában az értelmezésre csak a következő alkalommal tudunk sort keríteni. Minden szimbólumokan kell gondolkodni. Vannak szimbólumok, amiknek megvan a sztenderd jelentése, de fontos az, ahogy te értelmezed őket.

Még érdemes megemlítenem, hogy néha a képek elég megterhelőek. Nem feltétlenül amiatt, ami történik a képben, hanem amilyen érzést kivált benned. Elvégre az egy módosult tudatálapot és olyan dolgok is feljöhetnek valamilyen szimbólumban, ami valamikor traumatzált, felzaklatott. Én például volt, hogy abba akartam hagyni ezt a kip-et (annak ellenére, hogy nagyon érdekelt, mit tudhatok meg magamról), mert napokon keresztül padlón voltam egy olyan képtől, amiben csak egy virágot kellett elképzelni. Végül folytattuk, mert a terapeutám megnyugtatott, hogy a virág sokaknak nehéz, de annál csak könnyebb lesz.

Nem nagyon akarom lespoilerezni, hogy milyen képek vannak és mi mit jelent, nehogy befolyásoljon téged. De egy nagyon érdekes dolog szerintem

Hát kliensként ennyit tudtam nyilatkozni erről, nem tudom, mennyire általánosak a tapasztalataim, de talán valamennyire hasznos a kérdésed szempontjából

2022. ápr. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!