Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnám magam "átállítan...

Hogyan tudnám magam "átállítani" pozitív életszemléletű emberré, ha már több, mint 10 éve depresszióban szenvedek?

Figyelt kérdés
42 éves férfi vagyok, nemrég voltam 2 hétig a Dél-Pesti kórházban a panaszaimmal, ahol megemelték 90 mg-ra a Duloxetin adagomat. De tapasztalatom szerint az antidepresszánsok (Paroxat, Cymbalta, Duloxetin) semmit sem érnek, ezen kívül évek óta rászoktam a Xanax (benzodiazepin) nyugtatókra. Mostanra jutottam el addig, hogy már egyszerűen nem bírom elviselni a szenvedést, kell valami "tuti" megoldás, mert már az öngyilkosságon gondolkozom. Sokan ajánlják a sportot, én nehezen mozdulok ki otthonról, és eléggé félek az emberektől, tudom, ez csak egy kifogás, hogy miért nem csinálom :) , de azért tapasztalatokat szívesen várok! Nem akarok egy ilyen szörnyű rémálomban leélni egy életet...

2017. nov. 24. 14:51
 1/9 A kérdező kommentje:
Még annyit hozzá kell tennem, hogy sajnos a nők terén sem volt soha sikerem, nem vagyok egy Adonisz, és valószínűleg a negatív hangulatom is kisugárzik rólam. Így hát a partnerkapcsolat hiánya is rátesz egy lapáttal az egészre.
2017. nov. 24. 14:57
 2/9 anonim ***** válasza:
52%

A sport első körben említendő, nagyon sokat segít és akár otthon is vagy egyedül (futás) lehet csinálni.


A böjt szintén nagyon nagy hatásfokkal tudja csökkenteni, vagy akár megszüntetni a depressziót.

A böjtnek különböző intenzitású fokozatai vannak, az egyik nagy kategória a léböjt, amikor csak frissen csavart zöldség és gyümölcsleveket fogyasztunk, a vízböjtnél csak vizet, (minnél nagyobb tisztaságút) az abszolút böjtnél vizet sem fogyasztunk. Egy 30 naps léböjt nagyságrendileg egyforma hatással van az 1 napos abszolút böjttel.

A böjt alatt a fizikai vagy érzelmi tünetel fokozódhatnak, érzelmi ingadozás, frusztráltság, félelem, stb. De ha ez történik az jó jel, mert azt mutatja, hogy az adott probléma kimozdult, és a gyógyulás útjára lépett. Egyénenként változó de kb az első 3 nap a legnehezebb, utána a legtöbb bajunk megszünik, és igazából a gyogyulás innen indul, és minnél több időt eltöltünk ebben a fázisban annál nagyobb fiyikai és mentális gyógyulásra tehetünk szert. A böjtöt akkor érdemes megtörni, amikor megjelenik az igazi éhség, ami nem az ay ideges gyomorérzet, ami lenni szokottt, hanem az az érzés amikor tisztán látjuk magunk előtt, hogy mit ennénk/innánk, ez jelzés a testünktől, hogy mire van szükségünk. Egy átlag embernél 4-6 nap után jelentkezik ez vizböjt esetén.

Személy szerint csináltam már 30 napos léböjtöt, 8 napos víböjtöt.

A böjt megtörésekor nagyon fontos a fokozatosság, elöször csak kevés folyadékot, és lassan növelni a mennyiséget.


A böjt utánra életmód váltás:


kapható egy étrendkiegészítő amit úgy hívnak, hogy 5-HTP, ez a szerotonin előanyaga. A gyakorlati tapasztalatok azt mutatják, hogy van olyan jó, mint a receptköteles gyógyszerek, csak ennek nincs mellékhatása, és olcsóbb is.


Triptofánban gazdagg friss ételeket érdemes enni.


Az étkezési pattern megváltoztatása szintén nagyon nagy hatással van a depresszióra (és az általános egészségre)

Ha meg tudjuk csinálni azt, hogy napontoa 1x vagy maximum 2x eszünk, azt is egy rövid intervalumon belül, és a többi időben nem fogyasztunk mást csak vizet szintén csodákra képes. Érdemes kipróbálni és utána nézni!

2017. nov. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az 5-HTP-t nem erdemes egyutt szedni a receptkoteles gyogyszerekkel, mert elofordulhatnak rossz mellekhatasok.
2017. nov. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Pszichoterápiával hogy állsz?Elvileg gyógyszer+terápia a megoldás.

Szintén 42F

2017. nov. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Még annyit hogy érdekelne a kórházban csak ennyi történt hogy gyógyszer és kész.Nem ajánlottak vmilyen terápiás módszert?
2017. nov. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kedves 4-es, válaszoló, nagyon sokat jártam fizetős pszichológushoz, de sajnos nem vált be. Így, utólagos tapasztalatom szerint azért, mert a szóbeli, beszélgetős terápia közben elhangzott tanulságokat még ha meg is jegyzi, ill. alkalmazza a páciens, ez nem fogja megváltoztatni az agya "defektes" részét, így végül is pusztába kiáltott szó marad az egész. Hipnoterápiát nem alkalmaztak rajtam, az ezt végző pszichiáter hölgy végül is visszamondta, mert szerinte túl mély traumákat tárna fel ez a dolog. Ő tudja... A pszichotrop szerek, az antidepresszánsok kellene, hogy rendbe rakják, ami működésbeli szempontból nem stimmel az agyban, de ahogy írtam, ezek hatékonysága számomra megkérdőjelezhető. A róluk való leszokás viszont komoly és tartós elvonási tünetekkel jár, többször megtapasztaltam.
2017. nov. 25. 11:31
 7/9 anonim ***** válasza:
Mit jelent, hogy nehezen mozdulsz ki otthonról? Nem dolgozol, leszázalékolt vagy?
2017. nov. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
7-es, különösebb litánia helyett csak azt írnám: Nem vagyok leszázalékolva, de egyfajta szociális fóbiám van, eléggé tartok a többi embertől, és azt is fájdalmasan fogom fel, ha kimegyek a "nagyvilágba", hogy kb. 2000-től milyen mértékben tette tönkre a fogyasztói kapitalizmus az addig meghitt hangulatú, amúgy külvárosi lakóhelyemet, hatalmas forgalom, üvöltő óriásplakátok, semmi másról nem szól az élet, csak a fogyasztásról. Nincs már szint hallgatható zene, normális tévé- és rádióműsorok, mint régebben... És még sorolhatnám, de inkább nem teszem, nagyon sok a fájó pont.
2017. nov. 27. 09:44
 9/9 anonim ***** válasza:
Civilizációs neurózis. De ismerős... alapíthatnánk egy új államot, Puzsér Robi lehetne az államelnök.
2017. nov. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!