Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen dolgoktól lesz ilyenkor...

Milyen dolgoktól lesz ilyenkor jobb kedvem?

Figyelt kérdés

19 éves diáklány vagyok. Pár hónapja dobott a barátom, indok nélkül. Előtte úgy éreztem, hogy minden kezd egyenesbe jönni, aztán ő egyszer csak kilépett az életemből, amit nem igazán értek és nagyon fáj, nem tudom feldolgozni, hogy nem korrektül szakított velem. Hétköznap nagyon jól vagyok, mert koliban élek pár nagyon jó barátommal, így ők elterelik a figyelmem, illetve tudok velük beszélni sok dologról, ami szintén sokat segít. Hétvégére viszont muszáj hazajönnöm a szüleimhez, ami borzalmas, mert anyám mentális beteg, és olyan makacs, hogyha javasoljuk neki, hogy menjen orvoshoz, akkor azonnal megsértődik és váltig állítja, hogy semmi gond nincsen vele. Apám jópár évig volt miatta alkoholista, azóta leszokott, de nagyon erős nyugtatókat szed. Kiskorom óta rossz velük a kapcsolatom, inkább leültettek a tévé elé, ha unatkoztam, soha nem pusziltak vagy öleltek meg, de muszáj hazajönnöm, mert a koli igazgatója nem engedi a hétvégi bent alvást, merthogy "anyuka biztos vár haza" - tudja, hogy milyen okok miatt gyűlölök hazajönni. Nagyon kevés barátom van, akiknek van pàrjuk, vagy hétvégére szerveznek más programokat, úgyhogy a náluk alvás nem opció. Egyedül a volt barátomhoz tudtam menekülni, de ugye már ezt sem tudom megtenni.

Alapvetően szeretek élni, és szerencsére már egyre gyakoribb, hogy jó napom van és nem gondolok az exemre, de hétvégén legszívesebben a halálba kívánom magamat. Volt már pár durva szakításom, tudom, hogy egyszer ezen is túl fogom magamat tenni, de ez nagyon hosszú idő lesz, és ez egyre fájdalmasabb. Szeretem magam lefoglalni kézműves dolgokkal, elmegyek sétálni, ha már hányingerem van az otthonomtól, de mikor eszembe jut, hogy hamarosan hétvége, vagy besötétedik, hideg lesz és nincs hova mennem, már a sírás kerülget. Alapvetően nagyon szorongós vagyok, szétrágom a szám, lerágom a körmeimet, fáj a gyomrom és hányok sok helyzetben. Fél és múlva végzek a suliban, ahol most vagyok, és szeretnék elmenni egyetemre messzebb, nagy eséllyel fel is vesznek majd, amit nagyon várok, mert szerezhetek majd új barátokat, és az albérletből/egyetemi koliból nem fognak majd kipaterolni, de kétségbeejtő, mert úgy érzem, ez az idő már bőven túl van a tűréshatáromon. Tényleg nem tudom, mit tudok tenni, kihez tudnék menni, nincsenek öngyilkos gondolataim, félreértés ne essék, mert bennem van a vágy sok dolog megélésére, de annyira rossz most minden, hogy semmivel nem tudom elhessegetni a fájdalmat.


2017. nov. 24. 19:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez teljesen normális folyamat, amivel tisztában is vagy, hiszen írtad, hogy már nem az első szakítást éled meg, sajnos.


Add át magad a fájdalomnak, ha fáj, akkor sírj, tombolj, csináld azt, amitől jobb lesz, ne fojtsd magadba. Minél jobban engeded, hogy eluralkodjon rajtad ez az érzés, annál hamarabb tudod majd túltenni magad ezen is. Ami ebben az időszakban nehéz, az az önvád érzésének leküzdése, de próbálj mindig csinálni valamit, ami lefoglal, a tanuláson kívül.


Ne hagyj időt magadnak a gondolkodásra, ne legyen sok szabad perced, mindig csinálj valamit, mozdulj ki sokszor (főleg amikor hazautazol, addig sem kell otthon lenned), amire koncentrálnod kell, és így nem lesz sok felesleges időd arra, hogy a múlton rágódj, csak előre nézz, hogy mit szeretnél és mit fogsz elérni.


Eljön majd az az időszak is, amikor már csak tompa bénultságot fogsz érezni a fájdalom helyett, de amint túlleszel ezen is, meg fogod találni önmagad, és azt is, hogy hogyan lehetsz teljesen boldog újra. Légy nyitott a világra, engedd be a jót, a rosszat zárd ki (persze miután már megélted) és csak arra koncentrálj, ami számodra igazán fontos. Jönni fog még szerelem, a bánkódás a legeslegutolsó dolog, amire most gondolj. Pár hónap múlva már rossz érzés nélkül fogsz tudni visszagondolni erre a kapcsolatodra is.


Remélem, tudtam segíteni egy kicsit, minden jót.

2017. nov. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, de valamiért nekem minden ilyet nagyon nehéz feldolgoznom. A legelső barátomat, akibe hasonlóan nagyon szerelmes voltam, másfél évig sirattam, és nagyon félek attól, hogy az említett sràccal is ugyan ez lesz. Tudom, hogy meg kell élni a fájdalmat, de nem tudom, hogyan gyakoroljak türelmet, mert egyre rosszabb, hogy már hónapok óta random helyeken és helyzetekben tör rám a sírás.
2017. nov. 24. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!