Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichés beteg embernek...

Pszichés beteg embernek keríthető valamilyen idegkímélő munka? Egyáltalán ilyen esetekben mik a lehetőségek?

Figyelt kérdés

Amit részletesebben lehet tudni a betegségemről, hogy már évek óta szenvedek folyamatos szorongástól, kényszerektől, dühkitörésektől, szóval talán ptsd, gad súlyosságú tüneteim vannak. Emiatt nem megy a folyamatos koncentráció, a normális gondolkodás, ezáltal eléggé be vannak szűkülve a lehetőségeim... Vannak itt hasonló helyzetben lévők?

Most járok amúgy magán terapeutához, szüleim finanszírozzák, tehát ha nekem be kell mennem a terapeutához, akkor nyilván nem lehetek ott azon a munkahelyen. Egyáltalán vannak ilyen leegyszerűsített, külön betegeknek is végezhető munka, ami idegkímélő?

(Direkt ebbe a kategóriába írtam ki a mentális probléma volta miatt.)


Üdv!



2017. nov. 27. 17:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem előbb próbálj meggyógyulni, ráérsz utána munkát keresni. Valami otthon végezhetőhöz nem értesz?
2017. nov. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Igen először a gyógyulás útjára kéne lépni.

De hagyd a fizetős terapeutát, van ingyenes pszichiáter.

2017. nov. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Szia!


Na ezt pont kihagytam a kérdésből... szóval a fő ok az lenne a munkára, hogy sajnos a pszichés betegségem miatt az egyetemet is fel kellett függesztenem és most a szüleim által működtetett családi mezőgazdaságban kell dolgozzak, amit igen csak gyűlölök, ezért szeretnék kicsit "függetlenedni", mert amiben most vagyok, az minden, csak idegkímélő nem sajnos... és csak annyi időre dolgozgatnék ezt-azt, amíg beteg vagyok, utána visszamennék egyetemre. Egyébként ilyen otthoni munkákkal szívesen elvagyok, csak a lényeg: tudjam egyedül csinálni más irányítása nélkül. Például múltkor kalodák fémlapjait szegecseltem fel, meg egy gyomlálógép fogait szereltem fel, abban tök jól elvoltam egyedül. Csak ugye ezek családi munkák, szóval egy lyukas garast nem kapok a munkáért. :(

2017. nov. 27. 18:06
 4/10 anonim ***** válasza:
Passzív féléves vagy? Mert diákmelót úgy is lehet vállalni, akkor van esélyed többfélét kipróbálni, és ha sikerül kivadászni olyat, ami tetszik, akkor oda tudsz gyakrabban menni.
2017. nov. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Üdv!


Igen passzívon vagyok, de ugye ennek a félévnek mindjárt vége és a 2. passzív félév meg szinte 100%, hogy nem lesz elegendő időben, mert terápiára járok, és a terápia sikeressége nélkül nem tudok visszamenni az egyetemre, szóval elég esélyes, hogy automata kirúgást kapok 2. félév végén. :(

2017. nov. 27. 18:33
 6/10 A kérdező kommentje:
Szóval tudnék én menni valami diákmunka után nézelődni, csak azt gondolom én akkor csak a 2. félév végéig tudnám végezni igaz? Mert a kirúgás után nem számítanék diáknak.
2017. nov. 27. 18:35
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén szólva, stressz mentes munka nem létezik! Mindig van stressz, mert vagy időre kell meglenned, vagy valami van ami stresszt kelt. Otthoni szöszmötöléssel nem lehet megélni és akik hirdetnek otthon végezhető munkákat, mind átverés. Vagy van alaptőkéd és valami vállalkozásba kezdessz és magad ldassz meg mindent, ami nem egszerű és a bebukás veszéje is fennál, vagyis az is stresszes. Vagy elmész gyárba ahol szallagozol, ott sem kell senkivel együtt dolgozni, csak a részed csinálod, vagy őrködsz és keresel 1 személyes helyet, amait meg iszonyat nehéz találni, mert azokat kapásból btöltik, mert igazából senki sem szeret másokkal dolgozni, főleg, ha még csicskáztatnak is. Nagyon nehéz, főleg ha még mentális beteg is vagy. Én nem vagyok mentális beteg én csak introveltált vagok és nem találok 1 személyes helyet, ahol nem kell másik marhaságát vagy ép a főnök bar.omságát elviselnem. Szóval nem vagy könnyű helyzetben, előbb gyógyulj meg amennyire lehet és kérdezd meg az orvost ő mit tudna ajánlani milyen munkát tudnál így elvállalni.
2017. nov. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a pszichiáternél érdeklődd meg, hogy ott helyileg mik a lehetőségek!

Akkor jelenleg egy érettségid van végzettség gyanánt?

2017. nov. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Kedves 7-es!


Sajnos hallottam róla már, hogy az otthoni munkákról szóló hirdetések kamuk. Amúgy egyetértek veled, igen, az egyedül végezhetőeket gyorsan betöltik. Éppen ezért érdemes talán az ismerősi körben megkérdezni, hogy mik a lehetőségek, a családban pedig pont van egy, aki őrködni szokott (persze csak lehetőség). Egy közös van bennünk, hogy én is introvertált vagyok, méghozzá nem is akármennyire, ami megint esetlegesen fenn állhat nehezítő tényezőként. A másik meg, hogy az a legszörnyűbb az egészben, hogy ha nagyjából meggyógyulnék, akkor már mehetnék vissza az egyetemre, mert képessé válnék a tanulásra, de nekem valahogy az elkövetkezendő pár hétben, hónapban kellene szépen-lassan leválnom a családi gazdaságról, amiben teperni kell, ráadásul még csicskáztatnak is, apa is, és a bátyám is, akiből pedig valószínűleg semmi nem lesz, mert neki nem volt kedve tanulni (se tanulni se dolgozni nics kedve... semmit..).... Sokszor lenézően beszél velem és érzem a hanghordozásából, hogy folyamatosan hülyének néz, anya is lebas*ta már többször is ezért a viselkedéséért, mint a pengős malacot, de nem nagyon érdekli, csak besértődik, utána ugyan úgy beszél velem.... ráadásul betegként még hallgathatom az idegbetegeskedésüket, amiket sokszor levágnak. Van olyan munka, ami olyan jellegű, hogy hajnal 3-kor kell kelnem, mindezt betegként, reggel az idegességtől kezdek szinte mindig egy hasmenéssel, amikor a magán terapeutámhoz is megyek, akkor is van, hogy előtte hasmenéssel rohanok a mosdóba... Ez a terápiám meg simán eltarthat akár 1 vagy 2 évig is. :(


Rész, ami a 8-as válaszolónak (is) szól: Beszélgettem már a terapeutámmal erről és azt mondta, hogy szerinte képes vagyok munkát keresni, ilyen jellegűt, mint az összeszerelés, szóval nagyon konkrétumot nem mondott, de azért újra rákérdezek majd, és igen, jelenleg csak egy érettségivel rendelkezem!

2017. nov. 27. 20:51
 10/10 A kérdező kommentje:
Egyelőre köszönöm az eddig érkezett válaszokat!
2017. nov. 28. 17:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!