Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az egyik barátom drogozik,...

Az egyik barátom drogozik, senki nem veszi észre rajtam kívül, mit tegyek? 15/L

Figyelt kérdés
Kilencedikes vagyok, a srác az osztálytársam. Nagyon laza, sokan vannak körülötte mindig, viszont tudom, hogy tartanak tőle, mert van benne valmi sötét. A suliban nagyon jól teljesít, pedig Budapestie egyik erős gimijéről van szó, hallottam, hogy mindig kitűnő volt az általánosban is. Nem lakik tőlünk messze, hazafelé szoktam látni ahogy találkozik a barátaival, gondolom, viszont múltkor szemtanúja voltam annak, hogy drogot vett. Biztos vagyok benne, hogy az egyik zacskóban fű volt, a másikban pedig tabletták. Megfigyeltem, a suliban is okszor kába, mintha nem lenne ott, csak testben. Van, hogy napokat csak úgy kihagy, senki nem tud róla semmit, a szüleitől sem kap értesítést az osztályfőnök, tőlünk kérdezi, hogy nem tudunk e róla valamit. Félek, hogy valami komoly gond van, mit tehetnék, kinek szóljak? 15/L

2017. dec. 2. 22:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
45%
Foglalkozz magaddal. Jól tanul, nem? Akkor meg tanulj te is ahelyett hogy ide irogatnál
2017. dec. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mivel igazolja a kihagyott napokat? Mert ha semmivel, hamarosan repül onnan.
2017. dec. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Mondd, hogy így elfogják így hagyni a barátai. Többek között te is.
2017. dec. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem tudom hogyan igazolja, valahogy biztosan megoldja.

A fenyegezés, hogy elhagyják őt a barátai nem hiszem, hogy sokat érne, a suliban csak olyanok vannak nekik, akik azért lógnak vele, mert menő. Én meg... nor én inkább tartom őt a barátomnak, mint ő engem

2017. dec. 2. 22:58
 5/11 anonim ***** válasza:
64%
Szólj az osztályfőnöknek négyszemközt, elvileg tudnia kéne mit kell tennie ilyenkor, gyakorlatilag nem fog ezzel foglalkozni. Ên ugyanezt csináltam egy elég erős gimiben, volt hogy ki kellett mennem hányni óra közepén úgy be voltam állva. Senki sem foglalkozott vele, néha beszólt egy-egy tanár osztály előtt célozgatva. Vittem az igazolást, nem nehéz orvostól szerezni. Elfogadták szó nélkül.
2017. dec. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
50%
Tedd azt, amit az #5 ös javasol.
2017. dec. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Azzal teszed tönkre az életét, ha beköpöd. Csak hogy tudd.

Nem heroinfüggő, sem kokain. Nem is alkoholista....basszus jól tanul, fiatal. És az, hogy messziről láttál tablettákat az semmit nem jelent. Hagyd békén, különben te fogsz rosszul járni

2017. dec. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
11%
Ezt a te fogsz rosszul járni részt nem értem. Ha valaki ennyi idősen drogozik, az nem egy olyan dolog ami mellett el kell menni elfordított fejjel. Jól tanul, még... egyébként az összefüggést nem értem. Jó tanulók drogozhatnak, ihatnak a rosszak nem mert így is szarul teljesítenek? A drogfüggőség pont olyan mentális betegség mint a depresszió, lehet valaki bármilyen okos attól még lehetnek ilyen gondjai. Egyébként kérdező, ha tudod hol lakik a szüleivel is beszélhetsz, vagy ha van iskolapszichológus akkor vele.
2017. dec. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
90%
Az alkalmi fogyasztás nem egyenlő a függőséggel. És nem minden drog okoz függőséget
2017. dec. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Kellemetlen ez az egész szituáció. Szerintem ne szólj senkinek, úgy is ki fog derülni. Mivel most semmi sem biztos, így nem lehet vádaskodni. Majd rájönnek a szülei. A tanár sem tud vele mit kezdeni szerintem, csak akkor ha rosszul lesz. Az hogy láttál valamit, akármi lehetett. Nagy kár a fiúért, de te nem tudsz tenni semmit ebben a helyzetben.
2017. dec. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!