Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek? Normális ez?...

Judit44maja kérdése:

Mit tegyek? Normális ez? Pulzus. Pánik

Figyelt kérdés
Sziasztok. Pánikbeteg anyuka vagyok 26éves. Szedem a gyógyszereimet cipralex rilex és betaloc. De nagyon félek a pulzusomtól h felmegy nagyon és bajom lesz. Ált. 75körül van nyugiba. Van h 60ig is lemegy. De ha 75 felé megy már pánikolok. Ha 80 vagy 90 körül van akk ideges vagyok és félek nagyon. Mennyire mehet fel? Meddig normális még? Már nem méregetem stopperrel csak a kezemet teszem a nyakamhoz és ha gyorsnak érzem már pánikolok h baj lesz. Szerintem 90felé nem nagyon megy vagy csak nagyon ritkán.legtöbbször 70 75. Mindenki azt mondja h ezek tökéletes értékek ne féljek meg betalocot is szedek 3szor 12.5mgot. Állandóan ez jár a fejemben és a kezemmel mindig nézegetem. Félek h felmegy vagy 120ra 140re és vmi baj lesz. Mit tegyek h ne ez járjon a fejemben mindig? Túlgondolom az egészet? Hogy felejtsem el ? A vérnyomás am jó néha alacsony kicsit. Nagyon rossz h mindig ezen aggodok. Szeretnék erről megfeledkezni. Nem félni mindig.köszönöm a segítséget.

2017. dec. 2. 22:05
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem régebben voltak pulzuskiugrásaim bolygóideg miatt...

Azt úgy kell elképzelni, hogy minden rendben, aztán egy hirtelen lehajolástól egyszer csak "bekattant" a szívem és elkezdett verni úgy 140 vagy 160-al... rekord 180 volt...

Elhiheted, hogy volt amikor megijedtem... a 180 már tényleg necces, ott már szédültem, gyenge voltam, nem láttam rendesen.


140 még bőven kibírható, bár kellemetlen.

Szóval hidd el a Te szívverésed TÖKÉLETES.

Ha pánikolsz akkor a 120 sem vészes, akármilyen gyorsnak is érzed...

Ilyenkor vegyél egy jó nagy mély levegőt és préselned kell.

Ezt úgy a legegyszerűbb elmondani, hogy próbáld meg csukott szájjal kifújni a levegőt, de ne jöjjön ki levegő, csak fújjad, de amennyire csak tudod.

Ezt kb. 5-6 másodpercig :)

Ekkor érzed, hogy melegség önti el a fejed...

Ilyenkor túl sok vér pumpálódik fel az "agyadba" és a szervezeted küld egy "jelet" a szívednek, hogy lassabban verjen.

De ezt ilyen 80-90 pulzusnál totál felesleges csinálni...

120-nál már azt mondom oké, ha idegesít a gyors szívverés.

De mint írtad Te még a közelében sem jársz ennek, szóval nyugi :) Ne pánikolj...

2017. dec. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nagyon kedves vagy. Köszi a tanácsot. Kicsit megnyugtattál.
2017. dec. 2. 23:49
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
nem lesz semmi bajod 140-es pulzussal sem
2017. dec. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ
2017. dec. 3. 19:40
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Bár régi a topic de pontosan ugyanebben a cipőben járok pár hónapja és már tényleg attól félek magamnak okozok valamit..

Ha nem figyelgetem magam, 75-80 körül van nekem is. De amint többnek érzem (ami normális, hogy néha picit magasabb mindenkinél pl evés után, vagy reggel) egyből beijedek és 90-re felspanolom magam.. Pedig 100-tól vagy picivel 100 felett még semmi baja nem lesz senkinek, én mégis olyanoktól parázok hogy jaj baj van a szívemmel. Most már én is kezdem magam leszoktatni arról, hogy nézegetem mert szinte már rögeszmévé vált és volt hogy itthon is rámszóltak, hogy ne nézegessem már, mert semmi baj nincsen azzal. Neked hogy sikerült ebből kitörni? Jobban vagy most?

2018. ápr. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát nem most meg az ellenkezője van 55 60 ált. nyugalomban ha dolgozgatok 70 80 és most meg attól félek h az 55 60 nagyon kevés és folyton nézegetem. Mert félek h baj lesz. Ugy érzem sose mászok ki ebből. Miért nem tudom leszarni és kész... :-\
2018. ápr. 9. 21:15
 7/8 A kérdező kommentje:
És betalocot már nem is szedek
2018. ápr. 9. 21:16
 8/8 anonim válasza:
Kedves Kérdező! Most hogy vagy? Sikerült kimásznod az állandó figyelésből? Én is hasonló cipőben járok és örülnék Tőled bármiféle visszajelzésnek. Előre is köszönöm.
2020. dec. 31. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!