Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Esténként szorongok, éjjel...

Esténként szorongok, éjjel felébredek, akár kis dolgokon is teljesen a végletekig ki tudom készíteni magam, mi ez?

Figyelt kérdés

Éjjelente a kisebb dolgoknak is sokkal nagyobb jelentőséget tulajdonítok mint kéne és őrülésig tudok szorongani. Tegnap este is: egy hülye bürokratikus dolgon aggódtam, ahol a hibát nem én követtem el, de már hónapok óta nem sikerül kijavíttatnom és problémáim adódnak belőle rendszeresen. Lefekvéskor ezen gondolkoztam és kb fél óra múlva már bömböltem majd az életkedvem is teljesen elment (nem túlzok, konkrétan meg akartam halni). Végül 3-ig nem tudtam lenyugodni, alig aludtam valamit. Ma csak néztem, és nem értettem mi volt velem. Persze, dühítő az ilyesmi, de azért messze nem ennyire..

Leggyakrabban persze a gyerekeim egészségéért aggódom, hogy valami történik és hirtelen nem tudok hogyan orvoshoz szaladni velük. Vagy hogy anyukámmal történik valami és mire odaérek, már nagy a baj.

Egyre gyakrabban fordul elő ez mostanában, nem mindig este, de leggyakrabban este/éjjel.

Mi ez?


2017. dec. 4. 19:09
 1/5 anonim válasza:
Pánikbetegség, valószínűleg depresszióval. Pszichológushoz kell menned.
2017. dec. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem vagyok orvos, sem pszichológus. De ilyen pánikroham szerű tünetek általában akkor jönnek elő, ha kezdeti depresszió alakul. Sok volt a munka, kevés a szabadidős tevékenység. Mondok valamit: Ha az ember bebeszéli magának hogy beteg, vagy baj lesz, akkor általában úgy is alakul. Sokan hülyeségnek tartják, pedig tudományosan is bebizonyították. Mindenki a saját energiáját vagy jó felé tereli, vagy épp ellenkezőleg. Hidd el, kis kikapcsolódás jót tenne. Ne idegeskedj, a gyerekeid biztos jól vannak, anyukád is - ha pedig bármi baj történne (de nem fog) akkor is meg tudod oldani a helyzetet, mert olyankor csak egy dologra koncentrálsz és előjön az adrenalin. Nekem sokszor voltak esténként szívpanaszaim pontosan emiatt. De minden fejben dől el. (Segíts rá egy pohár tejjel, vagy esetleg pálinkával lefekvés előtt, amíg nem rendeződik). Remélem tudtam segíteni!
2017. dec. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szorongásos depresszió.

Vagy csak szorongás. Esetleg OCD (Obszesszív-kompulzív zavar) kényszeres gondolatok formájában.

2017. dec. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Jé, én azt hittem, a pánikbeteg az, aki nem mer utcára lépni (és örültem, hogy legalább az a bajom tuti nincs).


A pálinkára (vagy valami más szerre) már én is gondoltam. De nincs valami nagy akaraterőm, így nem merem elkezdeni, mert aztán csak tetézném a bajt valami függőséggel..

Az evés tényleg oldja a feszültséget, ez meg is látszik rajtam, mostanában odafigyelek a stressz-evésre. S úgy tűnik többet stresszelek.


Csak nemrég mentem vissza dolgzoni, így eddig csak a házimunka meg a stressz volt és a beosztás, most sok a munka, de talán így aktívabb kikapcsolódásra is jut. Itthon, a gyerekek mellett egyszerűen képtelen vagyok kikapcsolni, nem hagynak békén..

2017. dec. 4. 19:29
 5/5 anonim ***** válasza:
Második vagyok: Közös program a gyerekekkel? Így ha az ember otthon van és takarít, több ideje van rágódni a dolgokon, ami borzasztó tud lenni. Sajnos sokszor le kell nyelni és lépni tovább. A legnagyobb baj, hogy azt hisszük van időnk. Ne idegeskedj, csak előre nézz és tervezz. Nem hinném hogy az elkeseredés korában élsz, megállni csak 80 év fölött szabad. :) Addig csak előre!
2017. dec. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!