Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mentális kimerültség miatt...

Mentális kimerültség miatt lehet iskolából napot kivenni?

Figyelt kérdés

Egyre inkább érzem a mentális kimerültség jeleit, kaptam is már nem egy helyről hogy pihennem/aludnom kellene, de már egy ideje nem voltam beteg, fizikailag teljesen egészséges vagyok (gondolom a vitaminok miatt), emiatt az orvos sem tudna kiírni, iskola mellett pedig lehetetlenség pihenni.

Napi 8-9 óráim vannak, és ez csak a minimum, erre jönnek még rá a különórák, úgy is este 6-7 (néha 5) fele érek haza hogy az edzést abbahagytam már egy ideje. Emiatt átlagosan hajnali 4 körül szoktam kelni tanulni, ami ment is egy darabig, nagyjából másfél évig, de úgy érzem kezd elfogyni az energiám. Már hónapok óta tart ez az egész, állandó hányinger, fejfájás, émelygés, betűket tévesztek, nehezen koncentrálok, egyre nehezebben kelek, ingerült vagyok, máskor meg teljesen "üresnek" érzem magam, és ami a legrosszabb, pár hete kezdődött de mostanában egyre gyakoribb, szinte minden nap rámtör a sírógörcs annak ellenére hogy a magánéletemben minden a legnagyobb rendben van. De egyszerűen hiányzik az életem, úgy érzem mintha elveszett volna a szabadságom és csak egy mókuskerékben futnék, összemosódnak a napok, nem tudom már olyan jól tartani az ütemet.

Egyre fáradtabbnak érzem magam de a szüleim szerint csak túlreagálom és lógni akarok, pedig elég jó tanuló vagyok és alapvetően szeretek/szerettem is tanulni.

Kimerültség adhat a háziorvos igazolást pár napra? Mert ennek így semmi értelme, egyszerűen már nem is akar fogni az agyam, alig tudok ténylegesen tanulni. Ami idáig aggasztott, mert ha most nem megy akkor mi lesz egyetemen, de már ott tartok hogy igazából nem is érdekel, annyi biztos hogy most nagyon nem vagyok rendben és nem akarom hogy rosszabb legyen a helyzet.



2017. dec. 8. 05:59
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
77%
Szia! Biztos azt gondolod,hogy mivel nem tudok pontos választ adni miért irtam.Csak azért irtam mert engem szinte minden téma érdekel,és kicsit probálok lelket önteni az emberbe!😊Nem probáltál,amikor teheted kikapcsolodni,el lazulni.Igaz a gyogyszereknek nem vagyok a hive,de magnéziumot probáltál fogyasztani,mert amiket felsoroltál,annak ez lehet az oka.És a magnézium,gondolom,h te is tudod nem csak pirulába" van.Hogy az orvos kirhat e ilyen tünetekkel? Érdeklödj utána,menj el és mond meg,hogy mit érzel.Esetleg kiír,ha tényleg komoly a helyzet.Jobbulást neked! És kitartást a tanuláshoz! Ja!! Ne feledd a szülök csak jot szeretnének!
2017. dec. 8. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Persze, azt tudom.:)

És köszönöm a választ, kipróbálom majd, hátha segít.:)

2017. dec. 8. 07:32
 3/22 anonim ***** válasza:
64%

"iskola mellett pedig lehetetlenség pihenni"


Hülyeség. Csak meg kell tanulni rangsorolni. Ne akarj mindenből jó lenni, csak abból az egy-két tárgyból, ami feltétlenül kell a továbbtanuláshoz. A többire: leszaromtabletta, de valami irgalmatlan nagy adag, legalábbis addig, amíg megint egyenesbe nem jössz!


Voltál már életedben biológiaórán? Semmi se jött át abból, hogy miért alapvető fontosságú, hogy rendszeresen kialudd magad? Akkor hagyd a fenébe az egész tanulást, nincs hozzá agyad úgyse!


A különórákat felejtsd el! Majd akkor vállald be őket újra, ha a kötelező iskolai tanulás mellett újra van rá időd meg energiád! Máshogy nulla értelme van a különóráknak!


Ezen igaziból az orvos se tud segíteni, mert pár nap pihenés csak ideig-óráig lenne elég, aztán megint kikészülnél, ha ugyanúgy folytatnád, mint eddig. Életmódváltás kell neked: sok-sok alvás, hogy rendszeresen oda tudj figyelni az órákon, hogy annyival is kevesebbet kelljen órákon kívül tanulnod, meg az, hogy az iskolán kívül semmiféle különórád ne legyen, hogy a különórák helyett tudd tanulni kötelező dolgokat.


Vigyázz magadra, komolyan! Más nem tud vigyázni rád, csak te. Nem ér annyit az egész iskola meg továbbtanulás, hogy rámenjen az egészséged.

2017. dec. 8. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
69%
Persze. Menj bátran a háziorvoshoz, és kiír egy.két hétre.
2017. dec. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
27%
hazamész 5-6-7re: vacsora, majd tanulás 11ig, zuhany és alvás. Ezen kívül ott a hétvége tanulni. Ha a gimit nem bírod, mi lesz veled egyetemen???? szedd őssze magad. És mi ez a baromság, hogy 4kor tanulsz? mit csinálsz mikor hazaértél... Nem olyan késő az az 5-7... Van aki 10kor ér haza. És mi az a sok különóra? Inkább sportolj, az sokat ront a helyzeten hogy abbahagytad a sportolást
2017. dec. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
43%
*össze
2017. dec. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm, főleg a #3-as válaszolónak a részletes leírást.:)


A különórák az érettségi előtti szakkörök lennének egyébként, azokat nagyon nem hanyagolhatom el, de legalább ezeket már nem kell sokáig elviselni.

Az edzést pedig újra fogom kezdeni előbb-utóbb, tudom hogy a mentális "torna" mellett a fizikai is kell, hiszen úgy jobban fog az agy is, és persze a testnek/szervezetnek is jót tesz. De egyrészt nem tudnám úgy megoldani hogy ne zavarjon bele az alvásba vagy tanulásba, másrészt bármennyire is szerettem, a vége felé már nem tudtam élvezni, hiszen ott mentálisan is a topon kell lenni, anélkül semmit sem ér az egész.


Egyébként tisztában vagyok vele hogy ott a délután, erre magamtól is rájöttem.:) Szimplán csak nem fog az agyam ennyi óra után, mire hazaérek már semmi szellemileg megerőltető dologra nincs energiám, erre még a gimi elején jöttem rá, pedig próbálkoztam vele.

És kihangsúlyoznám hogy a korán kelés nem az alvás hiányával egyenlő, pontosan tisztában vagyok az alvásmegvonás következményeivel, ezért a napi 7-8 óra mindig megvan, szimplán csak korábban fekszem le, este 8 körül, néha korábban. A lényeg megvan, a szervezetemnek pedig nem árt, hiszen ez így teljesen egészséges.


Azt hiszem a legjobb megoldás tényleg a selejtezés lesz, csak az a baj hogy elég szigorú iskolába járok és itt szinte minden tantárgyat halál komolyan vesznek, ahogy a szüleim is. De azt hiszem ez innentől kezdve nem fog érdekelni, elkezdem majd rangsorolni hogy mi az amire szükségem lesz a jövőben, és mi az amit elhagyhatok.

2017. dec. 8. 17:24
 8/22 anonim ***** válasza:
62%

Idén érettségizek, szóval átérzem a helyzeted. De mindig alszok legalább 8 órát. Ebből nem vagyok hajlandó lejjebb adni, mert ennél nincs fontosabb.


Sokáig én is úgy gondolkodtam, ahogy te. Mindent meg akartam tanulni, szóról szóra, semmi szabadidőm nem volt. Ebből az lett, hogy januárban petefészekcisztával műtöttek. Nem állítom, hogy csak a stressz meg az állandó görcsölés miatt alakult ki nálam, de biztos, hogy lelki oka is volt. Pszichológus kellett ahhoz, hogy el tudjam engedni az állandó megfelelési kényszert (csak magamnak akartam megfelelni, nem másnak), és végre sikerült megtalálnom azt, amit szeretnék majd tanulni. Így tudom, hogy mennyi pontra lesz szükségem a felvételihez, és hogy milyen tárgyakból tudok majd jó eredményt szerezni. Mert pl. nem fog számítani, hogy matekból kettes leszek, ezt elengedtem.


Te is találd meg, hogy mit szeretnél elérni, sokkal motiváltabb, nyugodtabb és kiegyensúlyozottabb leszel.

2017. dec. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
48%

"a napi 7-8 óra mindig megvan ... a szervezetemnek pedig nem árt, hiszen ez így teljesen egészséges"


Hát, annak örülök, hogy a 7-8 óra megvan, de azért az túlzás, hogy így teljesen egészséges, hiszen az sem mindegy, hogy mikor aludhatja ki magát az ember. (Ezért kapnak éjszakai meg délutáni pótlékot azok, akik a munkájuk miatt nem tehetik meg, hogy normál időben aludjanak.) Rendszeresen hajnali 4-kor kelni azért mégsem normális, te is érzed.

2017. dec. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
22%
Mindenki sír-rí, ha előkerül, hogy túl hosszú a 11 hetes nyári szünet, pedig tényleg azt kéne megvágni 5 héttel, az 25 nap, 170-180 óra, ezzel már egész évben 1 órával kevesebb lehetne.
2017. dec. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!