Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan szoktathatnám le magam...

Hogyan szoktathatnám le magam a dadogásról?

Figyelt kérdés
Már 9 éve, hogy dadogok. Gyerekkoromban kezdődött, azóta nem javult. Emberek szerint meg kell találnom a belső békémet, de nem tudom hogyan! Nem azt kérem, hogy találják meg helyettem, csak segítsenek rávezetni az útra, hogy egyedül megtalálhassam! Mit kéne tennem? Kihez kell fordulnom? Aki dadogott és abba hagyta, azt kérem írjon pár tanácsot mivel lehet segíteni rajta!

2017. dec. 10. 12:39
1 2
 1/11 anonim válasza:
Inkább azt kellene megtudni hogy mi váltotta ki belőled a dadogás, illetve milyen helyzetekben fordul elő a leggyakrabban.
2017. dec. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Logopédus.

Egyébként vagy 20 éve hallottam, hogy egy műanyag kavicsot tegyél a szádba, és a beszéd közben kénytelen vagy arra koncentrálni, hogy ne köpd ki, ne nyeld le, stb. Egy idő után ha kiveszed, az agyad már ráállt arra, hogy úgy érzékelje, mintha még a szádban lenne.

2017. dec. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
És attól abba lehet hagyni a dadogást? Nem fogok tőle furán beszélni?
2017. dec. 10. 12:50
 4/11 anonim ***** válasza:
Amikor először a szádba teszed, gyakorolni kell. Hangos olvasás! Valami jó párbeszédes valamit!
2017. dec. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nagyon sokszor inkább pszichológiai probléma vált ki dadogást az emberben, valami olyan esemény ami felzaklatott. Ha zavar elsősorban egy logopédust keress fel és ha nem változik pszichológust egyik ismerősöm gyereke is dadogott őt kineziológushoz vitték 1-2 hónap alatt rendbe hozta. Lehet valami hasonlóval kellene próbálkoznod.
2017. dec. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A szüleim vittek logopédusokhoz, de nem segített egy sem :/
2017. dec. 10. 13:06
 7/11 anonim ***** válasza:
Akkor tényleg valami pszichológus kineziológus inkább utóbbit kéne megpróbálni 1-2 hónap alatt megoldja a problémádat.
2017. dec. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ez tuti?
2017. dec. 10. 13:50
 9/11 anonim ***** válasza:
Hát nekem volt egy ismerősöm aki szintén dadogott ezért mondtam tapasztalatból ő kineziológushoz ment vele ahogy mondtam és neki 1-2 hónap alatt megszűnt a oroblémája
2017. dec. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
én is dadogok. ha kedved beszélhetünk privát
2017. dec. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!