Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan törődjek bele abba,...

Hogyan törődjek bele abba, hogy nincs abszolút hallásom?

Figyelt kérdés

A kérdés (sajnos) teljesen komoly, legyen bármilyen nevetséges. Ilyeneken problémázok, mikor örülhetnék, hogy a mentális gondjaim (ocd, depresszió) mellett normális életet tudok élni, tudok dolgozni stb.

Tanulok zenét, és jól is megy, de az abszolút hallás hiánya teljesen elveszi a kedvem az egésztől. Hogyan engedjem el ezt? Esetleg kifejlődhet később?



2017. dec. 10. 19:03
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Gyakorolj, koncenrtálj és menni fog.
2017. dec. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%
Idővel kialakul. Gyakorold pl a 440 Hz-es A hangot, hogy megpróbálod dúdolni, aztán a telefonodról leellenőrzöd.
2017. dec. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Gondolj bele, hogy Beethoven süket volt.
2017. dec. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A baj akkor lenne, ha abszolút nem lenne hallásod :)

A zenészek közül is csak néhánynak van abszolút hallása, ez nem akadály.

2017. dec. 11. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, miért probléma, hogy nincs abszolút hallásod. Ha tanulsz zenét és jó is vagy benne, akkor jó eséllyel már van relatív hallásod. Innentől kezdve csak egy hangvillára van szükséged, és kb. ugyanott vagy, mintha abszolút hallásod lenne.
2018. dec. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Hidd el, hogy az abszolút hallóknak néha olyan problémájuk van, amit egy átlagosan halló ember el sem tud képzelni. Én abszolút halló vagyok. Iszonyúan idegesít, ha hallom, el van hangolva egy hangszer akár egy tized hangmagasságra is. Átlagos ember ezt nem veszi észre, és nyugodtan zenél tovább, nekem viszont tikkelni kezd a szemem, a többiek meg nem értik, mit problémázok. De azért imádom, hogy abszolút hallásom van, mert általában nagyon hasznos, és szolfézs versenyen sem mondhatják, hogy csalok. Vagy de? Sajnos bele kell törődnöd, nem igazán lehet megtanulni. Ilyenkor gondolj az én problémámra. A relatív hallást viszont lehet fejleszteni, ez holtbiztos. Nagyon hasznos ez is, én rájöttem, hogy ez nekem egyáltalán nem megy, mert abszolút hallásom van. Valamit valamiért. Használd inkább ki, hogy lehet relatív hallásod, az is nagyon menő!
2020. szept. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6 És az mitől lehet hogy abszolút hallásom van mint neked és engem nem zavar ha le vagy elhangol a gitárom, sőt még élvezem is. :-D

Ha másnál hallom viszont baromi idegesítő és volt is olyan hogy otthagytam ezért egy koncertet.

2021. jan. 19. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!