Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez lehet depresszió?

Ez lehet depresszió?

Figyelt kérdés
Szeretnék segítséget kérni. Erős hangulatingadozásaim vannak. Vannak boldog pillanatok is az életemben, de egyre többször vagyok a mélyponton, amikor már nem érdekel semmi, semmit nem csinálok, csak zenét hallgatok, vagy fekszem az ágyban és sírok. Nyolc hónapja elvesztettük a közös babánkat a barátnőmmel, tönkrement a kapcsolatunk. Halálvágyam van, feleslegesnek érzem magam, olyan embernek, aki ha eltűnne azzal tenné a legjobbat. Egyedül a szüleim miatt tartom magam, nagyon sok mindenben támogatnak, de ezzel a problémával magamra maradtam. Kitől kérhetnék segítséget?

2017. dec. 11. 12:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem csak lehet, hanem ez már az. Pszichológustól lehet, és kell segítséget kérni.
2017. dec. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha nagyon nehezen éled túl a napokat, akkor még lehet érdemes lenne gyógyszerrel is kiegészíteni. Pszichiáter és pszichológus együttes munkájával ki fogsz tudni jönni ebből a helyzetből.


Amit még tudok tanácsolni, hogy próbálj meg ne a múlton rágódni(én sajnos ilyen alkat vagyok és utálom, hogy 1-1 dolgot felfújok és hónapokig rágódok rajta). Azon már úgysem lehet változtatni. Foglalkozz a barátnőddel és a család többi tagjával.


Esetleg beszélgess olyanokkal, akik szintén átmentek ilyenen. Pl itt a gyermekvállalás-nevelés kategóriában is van sok ilyen eset. Az ottaniakkal is biztos tudsz tapasztalatot/tanácsot kapni, hogy nekik mi segített.

2017. dec. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha 2 hónapot meghaladja, akkor depresszió. De ennek is többféle fajtája van. A legjobb, amit tehetsz, hogy elmész pszichiáterhez. Épülj fel minél előbb!
2017. dec. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Érthető, ha lelkileg nem vagy jól ezek után. Mindenképp kérj segítséget, és ne add fel, hátha működhet újra a kapcsolatotok. Minden jót.
2017. dec. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, ez depresszió... fordulj pszichológushoz, hidd el, segíteni fog... saját példámból tudom. Én annó nem fordultam segítségért senkihez, magamban örlődtem, aztán kaptam egy ajánlatot, ami 90%-ban biztos halál volt, minden mindegy alapon elvállaltam... talán ez volt az egyetlen dolog, ami megnyugtatott, az, ha fegyvert fogok és teszem azt, amihez értek, amire kiképeztek... mikor visszatértem élve, minden kezdődött előlről, aztán 3 évig voltam egy svédországi szanatóriumba, itt hoztak rendbe és itt kezdtem új életet... ez nem tartozik a témához, csak azért írtam le, hogy nem éri meg évekig szenvedni, és közben nem helyes dolgokat tenni
2017. dec. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!