Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az antidepresszáns gyógyszerek...

Az antidepresszáns gyógyszerek butítanak? Lehetséges hogy egy "tünetet" ezektől kaptam?

Figyelt kérdés

19/L vagyok. Anno 17 évesen elmentünk idegdokihoz. Nem részletezem most a tüneteket. Kevert szorongásos és depressziós zavart állapított meg. Akkor felirt napi 1 Sertralin zentiva 50mg és clonazepam nyugtatót, de 6 hónap után abbahagytam. Tegnap ismét felkerestem a dokit, mert régóta vannak tüneteim, de senki sem engedett vissza, hogy ne szedjek gyógyszert. Közöltem a dokival mi van, és hogy nem szeretnék nyugtatót szedni, csak ideggyógyszert, ha nagyon muszáj. Ma el is kezdtem, és anno nem éreztem semmilyen mellékhatást, mert a nyugtató elnyomta, viszont most borzasztóan vagyok egész nap. A lényeg, hogy (kollégista vagyok) a nevelő meghallotta, hogy elkezdtem szedni megint a gyógyszereket, és mondta hogy 5 évig ő is szedett, de nem lett jobban. Meg ne szedjem ezeket a gyógyszereket, mert lelassítanak, butítanak, és kikapcsolják az idegrendszert. Elnyomják a tüneteket, de a kezelés végén visszajönnek. A másik, hogy mondta, hogy neki a bilirubin szintjét felnyomta ez a sok gyógyszer. És valószínű hogy nekem is? Ugyanis a legutóbbi vérvizsgálaton, ami 2 hónapja volt, magas volt a bilirubin szintem. Sőt, előtte is Júliusban. Pedig akkor már fél éve hogy nem szedtem semmit. Fiatalon mennyire vág tönkre ez a Sertralin zentiva?

Vagy mit tudtok javasolni helyette? gyógy teákat, meg homeopátiás cuccok megvoltak.



#depresszió;sertralin;zentiva;szorongás;orvos;egészség;idegrendszer
2017. dec. 12. 20:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is antidepit szedek, paroxetin 20mg. 29/F vagyok, 4 éve szedem. A kezelés elején felerősödnek a tüneteid, nagyon ramatyul érezheted magad. Idő és türelem kell míg beáll rendesen. Én nem butultam el, efféle tüneteim egyáltalán nincsenek. Nagyon jól érzem magam, boldog párkapcsolatban vagyok, munkahelyemen a legjobb pozícióban vagyok, szóval én hálás vagyok neki.
2017. dec. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Minden, ami az idegrendszerre hat, az gyakorlatilag "butít".
2017. dec. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én is szedtem sajnos antidepresszánsokat és nyugtatokat.. Teljesen le voltam blokkolva, mintha nem is én lettem volna, tönkre tett teljesen. Már 1, 5 éve hogy "tiszta" vagyok, de mikor abba hagytam a gyógyszert az 1 hónap nagyon rossz volt.... Senkinek nem kívánom... Egyébként pánikbeteg vagyok, de már rá jöttem hogy ebbe meghalni nem lehet.. Rohamok vannak de már tudom kezelni. :) Foglald el magad, csináld azt amit nagyon szeretsz, ami érdekel téged, ne törődj ezzel a "betegséggel", tudom nagyon nehéz... De próbáld meg. 22N
2017. dec. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megpróbálok majd valamit én is kitalálni, hogyan tudom kezelni :)
2017. dec. 12. 21:24
 5/12 anonim ***** válasza:
10 évvel ezelőtt kaptam ezt a hatóanyagú antidepresszánst. Nem mindenkinek egyformán reagálja le a szervezete az SSRI-t Ha vérképváltozást tapasztalsz, akkor sürgősen hagyd abba. Nálam is ez volt. Érzékeny a szervezeted. Magadnak kell meggyógyulnod! Nem lehetetlen, de tenni is kell érte. Nyugtatót viszont szedhetsz nyugodtan. Gyógynövényes szerek is segíthetnek, valamint a Brandenburg Neuró idegre ható vitamin. Ezeket az idegrendszeri tüneteket gyakran allergia okozza.
2017. dec. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Napi szinten csinálj valami edzést, ez nagyon sokat fog segíteni a gyógyulásban.
2017. dec. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Első körben miért hagytad abba? A szertralin egyébként jó szer, nekem is használt és használ. Nyugibogyó nélkül meg nem érdemes indítani, nagyon gázos nélküle az első pár hét. Utána úgyis le tudod tenni azt simán.
2017. dec. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Azért, mert kijött a hatóság, meg a suli is jelzett a család hivatal felé, meg ilyenek. Muszáj volt. Sajnos látszott a vérképemben hogy szedem, úgyhogy a házi orvos is lebeszélt róla
2017. dec. 12. 22:29
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A hatóság, meg ilyenek mióta bírálhatnak felül egy szakorvost ?
2017. dec. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

na jön a sok okos az alaptalan baromságokkal, hogy minden ami az idegekre hat butít...ekkora baromságot rég nem hallottam :D

a nevelőd is orvos? vagy honnan tudja ilyen "jól" hogy mit csinálnak a pszichiátriai gyógyszerek?

hallgass az orvosra. nem véletlenül irta fel ezeket. érdekes, te magad írod, hogy amíg szedted nem voltak tüneteid...

egyébként még ott van lehetőségként a pszichiterápia is.

(homeopátia az cukorka, placebo. gyógyteával próbálkozhatsz, de ha gyógyszert írt fel az orvos akkor valószínüleg súlyos annyira, hogy kelljen is és ne legyen elég a tea)

ja és sportolj, az sokat segít

2017. dec. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!