Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet ez? És mitől lehet?

Mi lehet ez? És mitől lehet?

Figyelt kérdés
nem tudok aludni ha valaki mellémfekszik.Utálok együttaluni bárkivel is,csak akkor tudok nyugodtan aludni,ha egyedül alszom.Szeretek egyedül lenni és olyankor vagyok nyugodt.Mitől lehet ez?És mi lehet ez?
2017. dec. 12. 22:28
 1/3 A kérdező kommentje:
*együttaludni
2017. dec. 12. 22:29
 2/3 anonim ***** válasza:

Kényszeresség.


A kényszergondolatok olyan én-idegen gondolatok, amelyek állandóan betolakodnak a gondolatok közé, és erős szorongást okoznak. Az ebben szenvedő ember hiába próbálja a gondolatot kiverni a fejéből, újra és újra visszatérnek, komoly szenvedést okozva. Általában az érintett tisztában van azzal, hogy ezek a gondolatok kórosak, és megpróbál megszabadulni tőle pl. figyelemeltereléssel, más gondolatokkal – változó sikerrel.

2017. dec. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Szóval magamnakvaló lettem?Vagy ez valami depresszióféleség?Mert depisnek meg egyáltalán nem érzem magamat.
2017. dec. 13. 05:35

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!