Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 2 napja az öngyilkosságra...

2 napja az öngyilkosságra gondolok, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nagyon nagy fájdalmat, ürességet, magányt, meg nem értettséget érzek, úgy érzem jobb lenne ha véget érne minden. Nem akarok tovább szenvedni, nem ér ennyit az élet. A józan eszem nem akarja megtenni, de nem bírom már azt ami bennem van, nem bírom elviselni....valaki segítsen

2017. dec. 13. 14:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Próbálj meg aludni. Nekem a hibernálás segi'tett, amikor magam alatt voltam.
2017. dec. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
50%
2 napja? Az emberek elég jelentős része évek, évtizedek óta. Neked csak rossz kedved van.
2017. dec. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem segített, hogy megkértem az ismerőseidet, hogy mondjanak rólam 4 jó és 3 rossz tulajdonságot jó-rossz-jó-rossz-jó-rossz-jó sorrendben. Ez segített, hogy tudjam, mi az, ami tényleg rossz bennem és mi az, ami jó. Kiderült, hogy teljesen máshogy látom magam, mint az ismerőseim.


Segített az is, hogy leültem valakivel beszélgetni, aki meghallgatott és felszínre tudta hozni az érzéseimet, gondolataimat. Tisztábban láttam utána. Szerencsére nem ítélt el, nem adott tanácsot, csak bele-bele kérdezett, hogy miért és hogyan, miként érzem magam és hogy jutottam oda.


Erre jó egy pszichológus,mert okosan tud kérdezni. De nekik sosem mertem elmondani, hogy ilyen gondolataim vannak.

2017. dec. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Most már úgy gondolok rá, hogy megteszem, nem csak eljátszadozok a gondolattal. Pont ez taszít a mélybe, hogy senki sem ért meg és senki sem vesz komolyan és mindenki csak a hisztit látja abban, ami másnak a pokol.
2017. dec. 13. 15:00
 5/20 A kérdező kommentje:
3-as nincs sajnos akivel beszéljek, 1 ilyen ember sincs....
2017. dec. 13. 15:00
 6/20 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy, milyen nemű, dolgozol vagy suliba jársz, hogy tanulsz, mit dolgozol, milyen a kapcsolatod a szüleiddel, vannak barátaid, mi a hobbid, mit utálsz? Egyelőre ennyi kérdésem van. :)
2017. dec. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Hány éves vagy, milyen nemű, dolgozol vagy suliba jársz, hogy tanulsz, mit dolgozol, milyen a kapcsolatod a szüleiddel, vannak barátaid, mi a hobbid, mit utálsz? Egyelőre ennyi kérdésem van. :)

21

Lány

Most épp nem dolgozok és be vagyok iratkozva egy iskolába de nem járok be.

Semmilyen, nem szoktunk beszélgetni komolyabban soha. Az anyám szégyell engem.

Nincsenek.

Nagyon sok mindent. Az embereket.

2017. dec. 13. 17:14
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


Neked nem depressziód van hanem egyszerűen nem tudsz magaddal mit kezdeni. Nem érzed hogy igazi értelme lenne az életednek sokan vannak ezzel így.

Tudod mi kellene neked? Fizikai munka kertészkedés ,kert ásás vagy fa hordás de úgy hogy izomlázad legyen. S úgy vánszorogjál fel a lépcsőn mint egy 80 éves ember. A fájdalom jó is lehet ráébreszti az embert arra hogy él.

21 éves vagy ,kit érdekel anyád? Felnőtt vagy és képes vagy az önálló cselekvésre és ideje lenne összeszedni magadat!

Kellene neked egy házi állat de ne macska hanem egy kutyus akit leviszel sétálni a parkba dobálod neki a játékát ő meg visszahozza neked. Vagy sportolnod kellene mondjuk futni. Akár kutyasétáltatás akár sport mindkettő esetben találkoznál emberekkel.

Vagy keress egy keresztény közösséget golgota ,baptista ,református lelki dolgokkal foglalkoznak.

- De elkezdhetsz fotózni is vagy üvegeket díszíteni ,varrni ,legyél kreatív! Kezdj el játszani valami hangszeren a zene szintén jó a léleknek is. Rengeteg minden van.

Nem ismerlek nem tudom milyen ember vagy milyen a mentalitásod ha épp nem keseregsz vagy üres magányodban szenvedsz!

A lényeg az lenne hogy kezdj el valamivel foglalkozni. De akár önkénteskedhetsz is mondjuk ajánld fel a segítségedet a környezetedben lévő idős embereknek hogy bevásárolsz nekik vagy elmosogatsz esetleg felolvasol vagy csak simán beszélgetsz illetve meghallgatod őket!

Rengeteg lehetőség van. De a döntést neked kell meghoznod hogy valamibe belefogsz! Ezt senki más nem tudja helyetted megtenni. Ha esetleg kiderül hogy amit elkezdtél még sem jön be annyira akkor sincs semmi gond. Lehet váltani! De döntened kell ,el kell kezdeni!

2017. dec. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítő szándékot, de úgy érzem nem tudnék túl lendülni mindazon ami bennem van úgy hogy nem értem meg. Amiket leírtál nagyrészt csináltam vagy csinálom. Van kutyám, ma is elvittem sétálni, nehéz fizikai munkát végeztem már de csak rontott az állapotomon, ha emberek között kell lennem, csak ront az állapotomon. Nem tudok elfutni, és nem is akarok már. Most jelenleg azt sem tudom, hogy akarok-e élni vagy sem. És ne mondja senki, hogy ha nem akarnék már megtettem volna. Ne mondja senki, hogy mi lenne a jó, és az amit rosszul csinálok, akik a legjobban ismernek, ők se tudnak semmit. Egész egyszerűen megtudnám fogalmazni mire van szükségem: arra hogy valaki előítéltetek és elhamarkodott gondolatok nélkül kíváncsi legyen arra ami miatt szenvedek, de ilyen ember nem létezik, mert az emberek a saját magukat sem tudják objektíven szemlélni. Mindenki egyfajta küzdelmet folytat magában, ki vagyok én, hogy bárki is az enyémmel foglalkozzon. Elmegyek pszichológushoz, és mi fog történni? Mi van ha az emberi elme egy hatalmas erdő, és mi van ha egy pszichológus csak egy fát képes megérteni? Gyógyszereket fogok szedni és jobban fogom érezni magam? De mi vagyok én emögött, mi marad legbelül? Az amit most érzek. Egyről a kettőre kéne haladnom? Normális életet kialakítani? Mi lesz a válasz a kérdésre, hogy hogy jutottam idáig, ebbe a tudatállapotba amikor lassan már a haláltól sem félek és pozitív gondolataim vannak, hogy nem kell többé x y szituációba keverednem, csak mert nem leszek? Nem lesz több hazugság, nem lesz több hamis szarság, hamis nyűg amit nap mint nap át kell élni. Ha képes volnék megérteni, hogy mi juttatott ideáig, milyen folyamat, ami egy olyan ember életében nem történt meg, aki kiegyensúlyozott, boldog, mintapolgári életet él. Mi ez? Ha rájönnék, képes lennék továbblépni.
2017. dec. 13. 22:59
 10/20 anonim ***** válasza:

Légy szíves hívj fel egy lelkisegély vonalat! Pldául:

Fiatalok Anonim Lelkisegély Szolgálata

Weboldal: [link]

Telefon:06 (80) 505-005


Mindenképp arra lenne szükségrd, hogy egy kellően empatikus kívülálló meghallgasson és tanácsod adjon, kihez érdemes fordulnod segítségért.

2017. dec. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!