Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit kell / lehet csinálni...

Mit kell / lehet csinálni valakivel, ha épp pánikrohama van?

Figyelt kérdés
Mondjuk kint az utcán

2017. dec. 15. 14:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez erősen függ attól, hogy mi okozza ezt. Általában az a legjobb, ha elválasztod a tömegtől és te is békén hagyod, nem lógsz rajta. Mondanám, hogy ha biztosítasz neki egy szabad és zárható WC fülkét, az jó, de ha pont a klausztrofóbia miatt pánikol, akkor nem. :) Ismeretlenekkel ezért nem nagyon tudsz mit kezdeni, csak ha békénhagyod őket.
2017. dec. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem enyhe mértékű pámikbetegségem van ami egy gyerekkori utazással kapcsolatos traumából maradhatott vissza valószínűleg. Ha pánikrohamom van én kifejezetten szeretem ha beszélnek hozzám/velem minden olyanról ami megnyugtat, eltereli a figyelmemet a pánikról. Van hogy órákig is eltarthat ezért néha elég kitartónak kell lennie az illetőnek. Csak olyannal működik aki jól ismer engem.
2017. dec. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%
En is jobban szeretem, ha beszelnek hozzam, illetve, ha olyan az illeto akivel nagyon joban vagyok, akkor az esik meg nagyon jol, ha atolel es ugy probal meg nyugtatgatni.. Fizikailag megy ugy lehet segiteni, hogy bevizeted a tarkojat, bal csuklojat, megprobalsz megitatni vele egy pohar vizet (de lassan!). Igy hirtelen mast nem tudok mondani, mert sajnos mindig a masik oldalon allok..
2017. dec. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2017. dec. 18. 09:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!